PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam nowego kompa i viste.
jestem w windows chce wył kompa... klikam na start i na ZAMKNIJ i ok.... system sie wył..... słysze ze wszystko w PC staje... monitor wył. klikam na jakikolwiek przyciska na klawiaturze.... komp wstaje :/ jak to gówno wyłączyć ?
nie klikam na uśppij czy hibernacja tylko na zamknij... :/ co jest grane ?? chce aby sie po prostu wył. i juz HELP

ps mam foxconna p35-a-s i patrioty 2x2 GB 800 Mhz cl 4.... tylko ze nie chcą mi działać na cl4 przyszedł do mnie kumpel technik informatyk próbował ustawic je na cl 4 zmieniał napięcia.... i nic.. komp nie wstaje na cl4 pamieci kupiłem jakies... juz.. 2-3 miesiące temu... moge po takim czasie isc do sklepu i im powiedziec ze nie działają na cl 4 ? czy juz kamplica ??jestem zdany na cl 5 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

"Z urzędu" Vista jako główny przycisk w Menu Start ma usypianie a nie zamykanie systemu. Można to zmienić.
Start -> Panel Sterowania -> ustawienia zasilania -> zmień ustawienia planu (powinieneś mieć zaznaczony "zrównoważony") -> zmień zaawansowane ustawienia -> na drzewku rozwiń ustawienia przycisku zasilania i pokrywy -> przycisk Meny Start -> rozwiń i wybierz "Zamknij" -> OK -> OK
I już...

Dnia 23.07.2008 o 08:04, Chester001 napisał:

ps mam foxconna p35-a-s i patrioty 2x2 GB 800 Mhz cl 4.... tylko ze nie chcą mi działać na cl4 przyszedł do
mnie kumpel technik informatyk próbował ustawic je na cl 4 zmieniał napięcia.... i nic.. komp nie wstaje na cl4
pamieci kupiłem jakies... juz.. 2-3 miesiące temu... moge po takim czasie isc do sklepu i im powiedziec ze nie

>działają na cl 4 ? czy juz kamplica ??jestem zdany na cl 5 ??

A nie mówiłem? Cały czas powtarzam, że więcej problemów z Foxconnami i Patriotami niż to wszystko warte. Tym bardziej z Patriotami. Pamięci muszą mieć ustawione "na sztywno" i napięcie (w przypadku Patriotów to 2,0V) i timingi na 4-4-4-12. Samo podniesienie napięcia nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,ostatnio borykam się z pewnym problemem. Cały czas beż problemów otwierałem sobie zdjęcia i pliki graficzne za pomocą systemowej przeglądarki(Podgląd obrazów i faksów systemu Windows), a teraz coś jest nie tak.Klikam na zdjęcie, nic się nie dzieje,nawet jak ustawie podgląd miniaturek, to też nie widzę.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki troche dziwny problem :/. Kompter wyłącza się samemu co jakieś 20-30 minut. Wie ktoś co to może być? I z góry zaznaczam, że nie chodzi raczej o przegrzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 13:54, m4teU5z napisał:

Mam taki troche dziwny problem :/. Kompter wyłącza się samemu co jakieś 20-30 minut.
Wie ktoś co to może być? I z góry zaznaczam, że nie chodzi raczej o przegrzanie.


1. Problemy z zasilaczem ?
2. Kiedyś były takie wirusy co restartowały/wyłączały kompa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2008 o 13:56, Lost Paradise napisał:

1. Problemy z zasilaczem ?

Mhm... A jak to sprawdzić czy to zasilacz? ;>

Dnia 23.07.2008 o 13:56, Lost Paradise napisał:

2. Kiedyś były takie wirusy co restartowały/wyłączały kompa..

Kiedyś? Czyli już wyginęły? W każdym razie przeskanuje komputer zaraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 14:16, m4teU5z napisał:


> 1. Problemy z zasilaczem ?
Mhm... A jak to sprawdzić czy to zasilacz? ;>

> 2. Kiedyś były takie wirusy co restartowały/wyłączały kompa..
Kiedyś? Czyli już wyginęły? W każdym razie przeskanuje komputer zaraz...



1. Kompa przeskanuj antywirem i antyspyware''em
2. Masz stary zasilacz (starego kompa?)? / może wiatrak nie funkcjonuje - czyt zapchany jest kurzem:) Zwarcia i spięcia są częstym przypadkiem gdy masz zasyfionego kompa wewnątrz obudowy - generalnie kurz, latające śrubki itp. Warto go trochę odświeżyć, poodciskać karty i przewody zasilające w kompie.

Od tego zacząłbym....i martwił dalej jeśli nie pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2008 o 14:26, Lost Paradise napisał:

1. Kompa przeskanuj antywirem i antyspyware''em

Tylko jest drobny problem... komputer nie zdązy się przeskanować bo się wyłącza...

Dnia 23.07.2008 o 14:26, Lost Paradise napisał:

2. Masz stary zasilacz (starego kompa?)? / może wiatrak nie funkcjonuje - czyt zapchany
jest kurzem:) Zwarcia i spięcia są częstym przypadkiem gdy masz zasyfionego kompa wewnątrz
obudowy - generalnie kurz, latające śrubki itp. Warto go trochę odświeżyć, poodciskać
karty i przewody zasilające w kompie.


Zależy co dla ciebie znaczy `stary` :P. Kompa jakieś 1.5 - 2 lat, nie pamiętam dokładnie... Wiatraczek działa poprawnie. Jesli skanowanie nie pomoże to zajrze do środka...

Dnia 23.07.2008 o 14:26, Lost Paradise napisał:

Od tego zacząłbym....i martwił dalej jeśli nie pomoże :)

Więc od tego zaczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo zrób tak :

Prawym przyciskiem myszki Mój Komputer-> Właściwości->Zaawansowane->Uruchamianie i Odzyskiwanie->Ustawienia-> Tam odznacz "Automatycznie Uruchom Ponownie"
Wtedy jak ci się coś zrypie to wywali ci niebieską stronkę i na dole będziesz miał numer błędu , takie coś :
STOP:0x000000....
Napisz tutaj numer błędu i ci pomogę wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 14:26, Lost Paradise napisał:

1. Kompa przeskanuj antywirem i antyspyware''em


Przeskanowałem, usunałem cookie z opery i podziałało :O. Widocznie, któreś ciasteczka były bardzo złe. Dzięki za całą pomoc :).

[Sry za drugiego posta~]

Edit:

Crew 900 -> Już wszystko działa. Ale dzięki za fatyge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 15:29, m4teU5z napisał:

> 1. Kompa przeskanuj antywirem i antyspyware''em

Przeskanowałem, usunałem cookie z opery i podziałało :O. Widocznie, któreś ciasteczka
były bardzo złe. Dzięki za całą pomoc :).

[Sry za drugiego posta~]


Nie ma sprawy :) Cieszę się że udało mi się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Otóż zaistniał pewien problem, któremu niestety muszę sprostać.
Kolega robił format dysku, po czym komputer nie uruchamia się. (Nie miałem okazji sam tego sprawdzić - no ale z tego co mówił, to wynika)
Co jest przyczyną ?
Dwa systemy zainstalowane na raz ?
Jak temu zaradzić ?
Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź. (o ok. 18, muszę się pofatygować, i naprawić ten komputer ^^)
EDIT--> Nie wiem, czy komputer się w ogóle nie uruchamia, czy tylko nie chce systemu odpalić. (jak wcześniej pisałem, nie miałem okazji osobiście tego sprawdzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 16:43, Tokix napisał:

Witam.
Otóż zaistniał pewien problem, któremu niestety muszę sprostać.
Kolega robił format dysku, po czym komputer nie uruchamia się. (Nie miałem okazji sam
tego sprawdzić - no ale z tego co mówił, to wynika) /.../

Po pierwsze: zrobił formatowanie dysku i co dalej? Jak nic, no to niech zainstaluje system operacyjny ;-D
Po drugie: jak sformatował dysk, to nie ma na nim dwóch systemów: pierwszy został wymazany przez drugi (zakładając, że go jednak zainstalował).
A co po trzecie - to nie wiem. Na niewidzianego nic więcej pomóc nie można - przecież wystarczy, ze jakiś kabel się odłączył, czy karta graficzna wysunęła i komputer nie wystartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz się dowiaduję, że (z tego co mówi)
W biosie bota z płyty dał, no i odpalił, odrazu wyskoczyła instalka, zaraz anulował (WTF?^^).
NO i potem syetem nie odpala.
Jakaś recepta ?^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 17:19, Tokix napisał:

W biosie bota z płyty dał, no i odpalił, odrazu wyskoczyła instalka, zaraz anulował (WTF?^^).
NO i potem syetem nie odpala.
Jakaś recepta ?^^

Prawdopodobnie podczas formatowania przepadł boot manager. Bez wiedzy jakie to systemy i co dokładnie zostało sformatowane można tylko gdybać. Dostarcz następujących danych:
- ile partycji znajduje się na dyskach
- jakie systemy i na których były zainstalowane
- która partycja została sformatowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2008 o 17:35, Treant napisał:

Prawdopodobnie podczas formatowania przepadł boot manager. Bez wiedzy jakie to systemy
i co dokładnie zostało sformatowane można tylko gdybać. Dostarcz następujących danych:
- ile partycji znajduje się na dyskach

2

Dnia 23.07.2008 o 17:35, Treant napisał:

- jakie systemy i na których były zainstalowane

DOkładnie nie powiem, bo sam tego kompa nigdy w łapach nie miałem. Ale była Vista na jednej partycji.

Dnia 23.07.2008 o 17:35, Treant napisał:

- która partycja została sformatowana.

Niby mówi, że żadnej nie formatował... Instalka się włączyła, a on anulował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się