PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

ok zdjęcie wychodziło niewyraźnie więc zaznaczyłem te mocno gorące elementy na obrazku z neta, nie wiem czy wcześniej się tak grzały, więc nie wiem czy jest to normalne powiem tyle jak przyłożę tam palec 2 sekundy to czuję już ból od gorąca

20080730224200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - zrobiłem RAID 0 z dwóch dysków. Niestety nie działa właściwie:
- mam dodatkowo 3 dysk, ale na IDE, po jego podłączeniu komputer głupieje - nie wykrywa nic
- nie działa internet - żadna konfiguracja nic nie daje, dodatkowo sypie coś błędami.... (chyba czeka mnie format :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, jak sa same dwa dyski w raidzie 0 to jest ok ?, a jak podlaczysz 3 dysk do ide to szaleje ?.
To wyglada jak bysie kontrolery klocily albo masz na tym 3 dysku system i w jakis nieokreslony sposob sie kloca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 22:43, pendejo napisał:

ok zdjęcie wychodziło niewyraźnie więc zaznaczyłem te mocno gorące elementy na obrazku
z neta, nie wiem czy wcześniej się tak grzały, więc nie wiem czy jest to normalne powiem
tyle jak przyłożę tam palec 2 sekundy to czuję już ból od gorąca


No i dobrze, ze czujesz goraco. To jest sekcja zasilania procesora a te kwadratowe kostki to cewki, ktore pod obciazeniem grzeja sie niemilosiernie.
Szczegolnie, gdy jest mocny procesor.
Mozna nakleic na nie malutkie radiatorki takie jakie nakleja sie na pamieci w kartach grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 00:05, Misquamaqus napisał:

No i dobrze, ze czujesz goraco. To jest sekcja zasilania procesora a te kwadratowe kostki
to cewki, ktore pod obciazeniem grzeja sie niemilosiernie.
Szczegolnie, gdy jest mocny procesor.
Mozna nakleic na nie malutkie radiatorki takie jakie nakleja sie na pamieci w kartach
grafiki.

No dobra, a co może być przyczyną błędów pamięci skoro ona jest dobra? czy możliwe, że procek padł i jego kontroler pamięci czy to raczej na płycie głównej, dodam że błąd występuje w tym samym procencie testu niezależnie od slotu i zastosowanej pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z moim wiatrakiem na płycie głownej !! POsiadam tam 2 wiatraki jeden mniejszy a drugi wielki , pare razy juz go odkuzałem i przedmuchalęm powietrzem aby kurz odlceiał ,, ale puzniej zaczał wyć co nie daje mi w nocy spać (wtedy jak np sciagam przez noc film ) ma ktoś rade jak go uciszyć ..?? Ja o uciszam poprostu walnienciem w bok komputera i działą ale jedynie przez 10 minut prosze pomuszcie !!! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do biosu i podnies napiecie na pamieciach do 2.1 volta. Zrob test memtestem. Jak nie pomoze podnies napiecie do 2.2 volta. Wiecej nie dawaj.
Jak memtest wywali bledy to podnies tez napiecie na procesor cpu. Nie wiem ile masz teraz, ale amd spokojnie chodzi na 1.5000 volta. Pamietaj jednak, ze po podniesieniu napiecia na procesor wzrosnie jego temperatura.

Skad masz pewnosc, ze pamieci sa sprawne ?. W ogole po co robisz testy pamieci ?.
Czy komputer robi bledy w czasie normalnej pracy czy grania ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tak:
2 dyski RAID 0 na SATA 2 - wszystko OK
jw. + dysk IDE = nie działa nic

Teoretycznie na starym dysku mam system, ale chciałem go sformatować i tu lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test pamięci bo jak włączałem system Linux (nie mam już windowsa) to miałem błędy sektorów w pamięci i z ciekawości odpaliłem memtesta, a moje pamięci są sprawne bo kumpla pamięci w moim kompie dokładnie w tym samym momencie wysiadały. Komputer przyjmuje zwieche gdy uruchomię na min dużo potrzebnych mi programów. Właśnie to mnie martwi bo pamięci są dobre, a jednak coś powoduje błędy w pamięciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej tkaie coś pisałem lecz nikt mi nie odpowiedział . Tak więc jak mogę się tego pozbyć by móc w ogóle ściągać z Rapidshare , z góry dzięki za pomoc :)

Chce coś pobrać z rapidshare i takie coś mam :
Your IP address ******** is already downloading a file. Please wait until the download is completed.

Premium members can download any number of files simultaneously. Become a Premium member now. The download will be available shortly.

Tam gdzie te gwiazdki to jak co moje ip było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunikat ten oznacza że z danego ip ktoś coś już pobiera. Jeśli nie masz adresu ip zewnętrznego a wewnętrzny (czyli masz internet poprzez sieć lokalną - w dużym uproszczeniu) to wtedy kilka osób z zewnątrz (spoza twojej sieci) jest widziana pod tym samym ip. I wystarczy że jedna z osób coś pobiera to ty już nie możesz. Z rapidshare można pobierać max 1 plik na raz, próba pobrania większej ilości też wywołuje taki komunikat. Jedyny sposób aby ominąć ograniczenia to wykupienie konta premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dzisiaj mikrofon marki Apollo i mi nie działa! :/
Przypiąłem do kompa i nic... wszystko dałem na full, a mikrofon nie działa niestety. Co robić? (sterowników nie było, zaznaczam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc!
Mam obecnie 2 dyski SATA połączone w RAID 0. Niestety kiedy dodaję dysk IDE komputer przestaje widzieć dyski - nie ma nic.... Problem w tym, że potrzebuję tamtego dysku na system Linux. Co mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:38, Nufiko napisał:

Komunikat ten oznacza że z danego ip ktoś coś już pobiera. Jeśli nie masz adresu ip zewnętrznego
a wewnętrzny (czyli masz internet poprzez sieć lokalną - w dużym uproszczeniu) to wtedy
kilka osób z zewnątrz (spoza twojej sieci) jest widziana pod tym samym ip. I wystarczy
że jedna z osób coś pobiera to ty już nie możesz. Z rapidshare można pobierać max 1 plik
na raz, próba pobrania większej ilości też wywołuje taki komunikat. Jedyny sposób aby
ominąć ograniczenia to wykupienie konta premium.

>
Dzięki , wreszcie ktoś mi odpowiedział , no to że tak powiem kicha , do tej pory udało mi się raz tylko coś ściągnąć , kicha po prostu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włącz panel sterowania głośnością i sprawdź czy przypadkiem nie jest wyciszony. Jaką masz płytę główną i czy podłączyłeś z przodu czy z tyłu obudowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:51, Szak00 napisał:

Włącz panel sterowania głośnością i sprawdź czy przypadkiem nie jest wyciszony. Jaką
masz płytę główną i czy podłączyłeś z przodu czy z tyłu obudowy?

Był, ale już nie jest wyciszony.
A płytę to nie pamiętam już niestety. Podłączyłem z tyłu obudowy i do klawiatury: w obu przypadkach nie działa.
EDIT: Teraz nagrywa, ale dźwięki, które głośniki odtwarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zakładam że podłączyłeś do prawidłowego gniazda (różowe). W starszych płytach głównych był właśnie taki problem ze zintegrowanymi układami dźwiękowymi, głośniki jakimś cudem wyłączały mikrofon (sam to przerabiałem kiedyś na Asrocku). Może masz jakiś menedżer dźwięków dołączony z płytą główną i to on przejął rolę zarządzania gniazdami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się