PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2008 o 17:01, Szak00 napisał:

Hmm, zakładam że podłączyłeś do prawidłowego gniazda (różowe). W starszych płytach głównych
był właśnie taki problem ze zintegrowanymi układami dźwiękowymi, głośniki jakimś cudem
wyłączały mikrofon (sam to przerabiałem kiedyś na Asrocku). Może masz jakiś menedżer
dźwięków dołączony z płytą główną i to on przejął rolę zarządzania gniazdami?

Heh, w mojej było to oznaczone jako fioletowe... :P
Ale już działa, dałem na nagrywanie i "phone line" , tylko czemu jak go dotykam to takie buczenie jest (nie nagrywam dźwięku) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz za bardzo podkręconą głośność, poza tym mikrofony komputerowe są dosyć prostymi urządzeniami bez filtrów, cewek i innych wspomagaczy jakości dźwięku. Nie stukaj, nie pukaj, nie przykrywaj go i zrób trochę ciszej i odsuń od głośników a powinno być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem sobie everesta... i się zdziwiłem. komp pracuje co prawda od godziny, grałem tylko w max payne''a, jednocześnie nie wyłączając gg, przeglądarki, AV itp itd. ale do rzeczy:
temp proca [amd x2 boxowe chłodzenie] - 25*
temp dysku [kilkuletni maxtor]- 44*
temp aux (co to jest?!) - 25*
to możliwe, że aż takie niskie temperatury wyciągają?
mam kompa wstawionego w odpowiednie miejsce w biurku komputerowym, zdjęty panel z jednego boku, wiatraki są na a) procu b) grafie c) zasilaczu d) jeden w obudowie, bodajże 8cm

edit: i skoro mam wyłączoną pamięć wirtualną, to czemu everest pokazuje, że windows ma do użutku jakieś 4GB tejże?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu po zainstalowaniu jak chciałem wyłączyć kompa to taki biały ekran i jakieś wyrazy i cyferki były? (nic nie zapamiętałem, trwało to sekundę dosłownie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Masz w pokoju, w ktorym jest komputer 30 st C wiec temp cpu nie moze byc nizsza niz ta w pokoju no chyba, ze masz zalozone wc i to z dobra kapilarą. Gdyby tak bylo to koszt Twojego kompa wzrosl by do jakis 5 tysiakow :))) za samo chlodzenie.
Czyli odczyt temperatur cpu jest bledne.
Dysk ma prawidlowa temperature poniewaz nie ma na niego zadnego nawiewu co jest bledem.
Wydaje mi sie, ze nie masz z przodu obudowy coolerka wdmuchujacego swierze powietrze do wnetrza obudowy.
Zaloz takowe a zobaczysz, ze temperatura hdd zmniejszy sie do okolo 28/30 st C.
Takie rozwiazanie przedluzy zywotnosc hdd i jego niezawodnosc jak by nie bylo.


Masz wylaczony plik stronicowania ?. To nic. Ja tez wylaczylem swapa a system nadal opisuje, ze ma tam iles zadeklarowanej pamieci wirtualnej.
Wydaje mi sie, ze pozbycie sie pliku stron jest bezcelowe....chociarz patrzac na defragmentacje nie widac tego brzydkiego niefragmentowanego paska.

Jednak najlepiej zrobic osobna partycje dla pliku stor. Tak znowu zrobie.

Jak nie masz problemow z jakąkolwiek "operacja" systemowa to zostaw jak masz czyli bez pliku stron czy jak to nazwal swapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, wiedziałem, że coś za chłodno ^^ faktycznie, z przodu nie mam żadnego wentylatora. niemniej dysk i tak za pół roku idzie do wymiany po bodajże pięciu latach służby, więc się nie będę grzebał. a w porządne, nieboxowe chłodzenie razem z dodatkowymi wiatrakami zainwestuje razem z nową obudową i podzespołami. czyli wtedy, kiedy mój obecny konfig przestanie ciągnąć nowe gry. obstawiam za rok. może półtora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was taką prośbę , czy można w 3d Marku testować wydajność , jeśli dysponuje się zintegrowaną kartę graficzną , pytam od tak z ciekawości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:14, heaton 1992 bdg napisał:

Mam do was taką prośbę , czy można w 3d Marku testować wydajność , jeśli dysponuje się
zintegrowaną kartę graficzną , pytam od tak z ciekawości ...

zależy co to za karta........ jeśli intela to pewnie ci nawet nie ruszy (bo takowe zwyczajnie nie mają sprzętowego wsparcia dla grafiki 3d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:17, sig. napisał:

> Mam do was taką prośbę , czy można w 3d Marku testować wydajność , jeśli dysponuje
się
> zintegrowaną kartę graficzną , pytam od tak z ciekawości ...
zależy co to za karta........ jeśli intela to pewnie ci nawet nie ruszy (bo takowe zwyczajnie
nie mają sprzętowego wsparcia dla grafiki 3d)

Ja nie posiadam takiej grafiki lecz chodzi mi o karty graficzne firmy Via

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:18, heaton 1992 bdg napisał:

Ja nie posiadam takiej grafiki lecz chodzi mi o karty graficzne firmy Via

karty graficzne via? Oni robią chipsety, procesory, ale układów graficznych (chyba) nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:21, sig. napisał:

> Ja nie posiadam takiej grafiki lecz chodzi mi o karty graficzne firmy Via
karty graficzne via? Oni robią chipsety, procesory, ale układów graficznych (chyba) nie.

Robią , posiadam płytę główną z tą właśnie zintegrowaną grafikę , oczywiście posiadam kartę graficzną zewnętrzną , ale chciałbym się po prostu dowiedzieć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:14, heaton 1992 bdg napisał:

Mam do was taką prośbę , czy można w 3d Marku testować wydajność , jeśli dysponuje się
zintegrowaną kartę graficzną , pytam od tak z ciekawości ...


Zostaw te wszyskie przechwalki i pykaj w to w co mozesz zagrac.
Jak pujdziesz do pracy to sobie kupisz to na co zarobisz i wyciagniesz palec do wszystkich, ktorzy mieli lepiej a mscili sie mowiac, ze masz gorszy sprzet.

Ciekawe co na to Marek Krzysztof ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niczym tu się nie chwalę bo niby czym ( GeForce 7300 Gt to karta którą mam ) , na zintegrowanej grafice to chyba nie ma w co grać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:25, heaton 1992 bdg napisał:

Robią , posiadam płytę główną z tą właśnie zintegrowaną grafikę , oczywiście posiadam
kartę graficzną zewnętrzną , ale chciałbym się po prostu dowiedzieć ...

mój błąd, zapomniałem że kupili S3 (który układy graficznej jak najbardziej robił). W każdym razie nawet jak ci test ruszy, to pewnikiem pokaz zdjęć zobaczysz (bo na slajdy będzie za wolne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam od wczoraj nowy komputer (E8400, Gigabyte P45-DS3R, GeIL 4096MB, Asus 4870, Be quiet 600W). Wszystko dobrze działało do momentu zagrania w TDU. Przez jakieś pół godziny spokojnie sobie grałem i nagle komputer się zawiesił. Więc zacząłem naciskać wszystkie możliwe kombinacje klawiszy i w końcu udało mi się wyjść do pulpitu. Niestety tam nie mogłem nawet uruchomić neostrady, więc wyłączyłem komputer. Jakieś 5 minut później jeszcze raz wszedłem do pokoju i widzę, że nadal się zamyka, ale raczej się zawiesił. A więc wyłączyłem go ręcznie i uruchomiłem ponownie, żeby sprawdzić czy wszystko działa. Niestety na samym początku, po zniknięciu okna z parametrami i wersją biosa, wyskoczył komunikat o tym, że DES jest wyłączony i muszę go jak najszybciej włączyć. Komputer dalej się nie uruchamiał. Próbowałem znaleźć tego DES-a w biosie, ale bezskutecznie. Zrezygnowany, położyłem się spać i myślałem nad tym skrótem przez całą noc- bez rezultatu ;)

Dzisiaj rano podpiąłem starą klawiaturę z wtyczką PS/2, "nacisnąłem dowolny klawisz" i ruszyło! Teraz system działa zupełnie normalnie. DES-em okazał się Dynamic Energy Saver, czyli program na płycie głównej sterujący oszczędzaniem energii.

Moje pytanie: co zrobić, żeby sytuacje takie jak powyższa już nigdy nie miały miejsca? Nie podoba mi się wcale schodzenie z drugą klawiaturą i wciskanie klawisza po każdym zwisie kompa... Jak mogę się pozbyć tego DES-a? Czy on naprawdę coś daje, i czy samo usunięcie go z Dodaj/usuń programy coś da? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DES jest to opcja oszczedzania energii tak jak sam napisales, ktora znajduje sie w biosie plyty. Wlaczysz ja raz i juz nie bedziesz mial z nia zadnego klopotu. Natomiast jesli chodzi o klawature, to wystarczy ze w biosie wlaczysz USB KEYBOARD i USB MOUSE SUPPORT na ENABLED i po klopocie. Ja mam myszke i klawe na USB i smiga normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 07:07, sig. napisał:

> Robią , posiadam płytę główną z tą właśnie zintegrowaną grafikę , oczywiście posiadam

> kartę graficzną zewnętrzną , ale chciałbym się po prostu dowiedzieć ...
mój błąd, zapomniałem że kupili S3 (który układy graficznej jak najbardziej robił). W
każdym razie nawet jak ci test ruszy, to pewnikiem pokaz zdjęć zobaczysz (bo na slajdy
będzie za wolne)

Wielkie dzięki za udzielenie informacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 09:19, MLODY2K6 napisał:

DES jest to opcja oszczedzania energii tak jak sam napisales, ktora znajduje sie w biosie
plyty. Wlaczysz ja raz i juz nie bedziesz mial z nia zadnego klopotu. Natomiast jesli
chodzi o klawature, to wystarczy ze w biosie wlaczysz USB KEYBOARD i USB MOUSE SUPPORT
na ENABLED i po klopocie. Ja mam myszke i klawe na USB i smiga normalnie



Niestety jeszcze 2 razy od tamtego czasu pojawił się ten problem, więc chyba nic z tego. Szukałem na szybko w biosie i nie ma opcji włączenia/wyłączenia tego systemu. W menu start- owszem, jest. Ale po włączeniu go i próbie zamknięcia okna z tym programikiem jest napisane, że zostanie on kompletnie wyłączony, ale funkcje na płycie nadal będę działać. Mimo tego i tak pojawia się tamten komunikat w biosie po niepoprawnym zamknięciu systemu. Ale ten błąd da się jakoś znieść. Włączyłem USB 2.0 dla klawiatury i myszki w biosie i teraz jest git. Wielkie dzięki za to.

Co do kompa: JEST GENIALNY! Wszystko działa na maksymalnych detach bez najmniejszej przycinki (minimum 90-100 FPS!). W windowsie tylko trochę grymasi, bo czasami zwalnia i zacina się trochę. No i ma zwiechy od czasu do czasu, tak w windzie, jak i w grach. Pogram przez ten weekend jeszcze i najpewniej w poniedziałem oddam go do serwisu, żeby zobaczyli, czy wszystko jest tak jak trzeba, bo dla mnie- jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy DES nie da się wyłączyć w BIOS w opcjach pc health status lub w power managment/options, sprawdź też czy jest nowy BIOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się