PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jestem po restarcie windowsa, kiedy instaluje sterowniki do karty graficznej z płyty pojawia mi się kilka kolejnych błędów że błąd wewnętrzny itp. Kiedy jestem już prawie w końcowej fazie instalacji tzn zaakceptowałem regulamin którego nie było (jakiś błąd) i klikam ''''Dalej'''' instalator zamyka się a sterowników dalej niema ;/ Mógłby mi ktoś podać dobry link do ściągnięcia sterowników? Co do mojej karty graficznej dodaje zdjęcie :P

20080801212604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 21:26, Rangarog napisał:

Jestem po restarcie windowsa, kiedy instaluje sterowniki do karty graficznej z płyty
pojawia mi się kilka kolejnych błędów że błąd wewnętrzny itp. Kiedy jestem już prawie
w końcowej fazie instalacji tzn zaakceptowałem regulamin którego nie było (jakiś błąd)
i klikam ''''Dalej'''' instalator zamyka się a sterowników dalej niema ;/ Mógłby mi ktoś
podać dobry link do ściągnięcia sterowników? Co do mojej karty graficznej dodaje zdjęcie
:P

najlepiej od producenta, czyli stąd http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale który to link na tej stronce ? Ten z Option1 ? I czy to na pewno sterowniki do mojej karty :P ?
Nie znam się na tym boje się czegoś zepsuć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 21:44, Rangarog napisał:

Dzięki ale który to link na tej stronce ? Ten z Option1 ? I czy to na pewno sterowniki
do mojej karty :P ?
Nie znam się na tym boje się czegoś zepsuć :P

osobiście użył bym option 2, 1 zawiera też CCC a ten zajmie dla siebie alt + c (na wskutek czego będzie problem z ć, dopóki ręcznie skrótu nie przestawisz albo nie wywali Calatyst Control Center. Zaś do tej strony doszedłem zaznaczając windows prof/home oraz radeona x1600 w tym http://ati.amd.com/support/driver.html formularzu (skoro producent czipu twierdzi że te, to znaczy że będą działać. pozatym dzisiejsze sterowniki pasują do wielu kart danego producenta, przy instalacji sprawdzi która to i się do niej automatycznie dostosuje).
edit: jak by się (jakimś cudem) okazało że nie te, to ci wprost napisze że nie wykryto obsługiwanego sprzętu (być może po angielsku, ale stosowny komunikat wraz z przerwaniem pracy instalatora wyrzuci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa, pokazują się te same błędy co przy instalacji sterowników z płyty, wiecie czego to wina ;/ ???
Na prawdę muszę mieć sprawnego kompa na dziś albo jutro najpóżniej ;/ Załączam zdjęcia, to się dzieje przy instalacji sterowników z płyty ;/ Z tymi ściągniętymi było tak samo ;/
Screeny w złej kolejności więc patrzcie na ich nazwy chronologicznie :P
Na pierwszym widzimy to co się dzieje zaraz po kliknięciu ''''Szybka Instalacja'''' , na drugim to co sie dzieje jak kliknę OK, a na trzecim ''''regulamin'''' :P
Potem to już tylko klikam szybka instalacja i program zamyka się, próbowałem instalacje zaawansowaną wtedy też pojawia się błąd jakiś :P Proszę pomóżcie ;/

20080801221153

20080801221252

20080801221349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 zainstalowałeś sterowniki do czipsetu (płyty głównej)? brak takowych może uniemożliwić poprawną detekcję sprzętu, a co za tym idzie instalacje sterowników do takowego
po 2 rozkręć kompa i sprawdź czy czasem któryś kondenstator nie jest "spuchnięty" od góry (ta okrągła blaszka na walcu), albo wklęsły
po 3 sprawdź kompa programem memtest, może pamięć ram ci padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zainstalowałem sterowniki do płyty głównej w pierwszej kolejności.
Co do 2 pytania nie bardzo rozumiem ale chyba wszystko jest ok.
I pamięć ram sprawdziłem w evereście wykrywa mi i wszystko jest OK.
Nie wiem co mam robić ;/

EDIT: A może trzeba coś skonfigurować po instalacji sterowników do czipsetu :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ale najpierw mi wytłumacz co to jest i skąd to ściągnąć (zaufane linki, nie jakieś wygooglowane) bo raz miałem nauczkę jak trojany pościągałem razem z oprogramowaniem. :( Mam pecha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdy gram po sieci np: F.E.A.R gra strasznie laguje i wolno chodzi (nigdy tak nie było). Wtedy pisze cos optymalizacja pamieci itp co mam zrobic żeby system nie zwalniał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam kartę WinFast GeForce 6600GT. Na początku zainstalowałem sterowniki 6x.xx ale miałem przekłamiania w grafice w rach Black & WHite 2 i NFS: Most Wanted ale ten problem nie występuje w Hitman: Blood Money. Odinstalowałem te sterowniki i włączyłem te dostarczone przez producenta i jest to samo.
Specyfikacja mojego komputera:
AMD Athlon 2000xp+ (podkręcony z 1,7 do 1,9)
768MB RAM
Windows XP SP3.

A oto próbka Most Wanted
[url=" http://img112.imageshack.us/my.php?image=nfsmw20080801234759asb6.jpg"] [img] http://img112.imageshack.us/img112/6978/nfsmw20080801234759asb6.th.jpg[/img][/u rl]

A oto jeszcze próbki z Demo Spore
[url=" http://img385.imageshack.us/my.php?image=sporecc20080802103904ba1.jpg"] [img] http://img385.imageshack.us/img385/3388/sporecc20080802103904ba1.th.jpg[/img][/ url]
[url=" http://img397.imageshack.us/my.php?image=sporecc20080802103929qu7.jpg"][ img] http://img397.imageshack.us/img397/6423/sporecc20080802103929qu7.th.jpg[/img][/u rl]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam procek C2D E4500 2,2 GHz i udało mi się go podkręcić na 2,8 GHz dalej nie szło gdyż działał niestabilnie.Kilka osób juz mi pisało że przyczyną moga być za wolne pamięci RAM a mam 800ki.Tyle że ludzie kręcą procki na takich pamięciach spokojnie do 3GHz ,więc się zastanawiam czy na pewno może to być wina pamięci ? zwiększałem też napięcie dla CPU ,zatrzymałem się na 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 11:23, Logan10 napisał:

Mam procek C2D E4500 2,2 GHz i udało mi się go podkręcić na 2,8 GHz dalej nie szło gdyż
działał niestabilnie.Kilka osób juz mi pisało że przyczyną moga być za wolne pamięci
RAM a mam 800ki.Tyle że ludzie kręcą procki na takich pamięciach spokojnie do 3GHz ,więc
się zastanawiam czy na pewno może to być wina pamięci ? zwiększałem też napięcie dla
CPU ,zatrzymałem się na 8%.

To, że masz 800-tki o niczym nie świadczy. Jakie 800-tki? Firma, opóźnienia....
Na twoim miejscu obniżyłbym taktowanie pamięci do 667 MHz i wtedy spróbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patriot PSD22G667KH 2x1GB

timingi 5-5-5-15
Nawet nie mogę testowac (teraz próbowałem) na częstotliwości 2,9 ,zwiększałem napięcie do 9% i dalej to samo ,po zapisaniu ustawień i ponownym uruchomieniu resetują sie i jest fabryczne 2,2.Max na którym komp nie zresetuje ustawień to właśnie 2,8.A papu jakie dałem procowi to 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:02, Logan10 napisał:

Patriot PSD22G667KH 2x1GB

To są pamięci 667 MHz CL5, a nie 800 MHz...Jak chcesz na nich kręcić, to musiałbyś obniżyć do 533 MHz, co dość negatywnie odbije się na wydajności.

Dnia 02.08.2008 o 12:02, Logan10 napisał:

Nawet nie mogę testowac (teraz próbowałem) na częstotliwości 2,9 ,zwiększałem napięcie
do 9% i dalej to samo ,po zapisaniu ustawień i ponownym uruchomieniu resetują sie i jest
fabryczne 2,2.Max na którym komp nie zresetuje ustawień to właśnie 2,8.A papu jakie dałem
procowi to 8%.

RAM nie wyrabia (albo płyta główna)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:11, Logan10 napisał:

Kur** ,racja to są 667 ide się spalić ze wstydu.Czyli jeśli nie obniżyć na 533 to musze
chyba kupić wtedy 800ki ,racja ?

Tak, i to najlepiej markowe - Mushkin, OCZ, Corsair. Pamięci 800 MHz CL4 tych firm wyciągają czasem nawet 1200 MHz CL5.
Notabene, jak obniżysz do 533 MHz to nie będzie tak źle. Przy znacznym O/C procka pamięci z powrotem będą chodzić na 667 MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się