PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2006 o 14:26, KrzysztofMarek napisał:

Mam. Krótko po premierze Obliviona prawdopodobnie Bethesda przymknie oko. Na razie się nie
zgadza, natomiast Arena, z cichym przyzwoleniem Bethesdy jast do ściągnięcia.


Mam Arenę i nawet odpaliłam pod XP bez żadnych DOSboxów ;)
Niestety, zacina się na ekranie tworzenia postaci :/


BTW, brat odpalił pod XP antywira, ale niestety wiesza się na pliku msms001.vwp :/
Ciekawe, na czym mu sie scandisk zawiesi............. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:33, penny napisał:

> [...] ale mogę Ci przasłać, jeśli Twoje konto mailowe
> wytrzyma: 8,77 MB spakowanych.
http://www.idg.pl/ftp/gry_1816/The.Elder.Scrolls..Arena.Full.html
nie trzeba bylo daleko szukac :)

To jeszcze zaglądaj od czasu do czasu na www.abandonware-france.org to poważna strona z abandonware ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:00, KrzysztofMarek napisał:

czekam na 256 starej pamięci,

Kości 168-pin czy 184-pin?
Bo ja mam 256 MB 184-pin (266MHz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem przeinstalować system windows98 na bardzo starym komputerze, ale niestety nie moge tego zrobić gdyż nie mogę zmienić ustwień biosu aby najpierw odpalało instalatora systemu z płyty CD, nawet jeśli ustawię aby najpierw odpalało z CD to i tak po wyjściu z biosa odpala mi dalej z dysku twardego, podejrzewam że tak jest gdyż bateria na płycie głównej siadła i przy każdym uruchomieniu kompa ładuje mi domyślne ustawienia biosu, świadczyć może o tym to że podczas uruchamiania kompa pojawia się konunikat że "CMOS battery failed" czy coś podobnego, zegar i data systemowa też po każdym uruchomieniu kompa się resetuje i jest jeszcze aprę innych problemów, jak wyjąłem tą baterię to jest to samo. w związku z tym nie bardzo wiem jak uruchomic instalatora win98 gdyż wogóle nie chce mi opdalać go z płyty, jest jakiś inny sposób abym mógł rozpocząć instalację tego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 15:22, A-cis napisał:

Wymienić baterię na nową?


no to się domyśliłem, ale chciałbym przeinstalować to jeszcze dzisiaj, a baterię to będę mógł kupić dopiero w poniedziałek, zresztą w niedzielę wyjeżdżam i następna okazja na przeinstalowanie to będzie dopiero za tydzień :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 15:10, A-cis napisał:

> czekam na 256 starej pamięci,
Kości 168-pin czy 184-pin?
Bo ja mam 256 MB 184-pin (266MHz).

168, o ile dobrze policzyłem (raz mi wyszło 166;)). Pisze na nich SD 64M PC-133 i mają po 8 takich kostek z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 15:26, KrzysztofMarek napisał:

168, o ile dobrze policzyłem (raz mi wyszło 166;)).

To niestety. Mam takie, ale ich sam używam (jeden komputer mam jeszcze na DOS :D) więc co najwyżej mógłbym pożyczyć gdybyś mieszkał bliżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 15:31, A-cis napisał:

> 168, o ile dobrze policzyłem (raz mi wyszło 166;)).
To niestety. Mam takie, ale ich sam używam (jeden komputer mam jeszcze na DOS :D) więc co najwyżej
mógłbym pożyczyć gdybyś mieszkał bliżej :D

Dziękuję za chęci, ale wiesz, ja chciałbym na stałe ;) I może mi się uda, w koncu nic mnie nie goni, to stary komputer, teraz będzie mi służył głównie do poznawania sprzętu i trenowania różnych zmian. Ja nie znam się za dobrze na sprzęci, dotąd najwiekszym moim osiagnięciem było wymienienie padniętego dysku na nowy. Teraz wreszcie mam szansę, trochę w komputerze i jego ustawieniach pogrzebać, jak coś spalę, to wielkiej szkody nie będzie ;)
Szukam też Pentium na Slot A ( sam nie wiem na którym slocie kiedyś było Pentium, na A czy 1) bo na tym komputerze mam przejściówkę na Celerona i maksymalny mnożnik w BIOSie 8, więc mam Celerona 800. A chyba płyta chodzi na 133, więc takie Pentium, jeśli wogóle było na slot, to by chodziło na 1064, to by była duża zmiana...
Niedaleko mam mały serwis komputerowy, to pewnie mi znajdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 15:45, KrzysztofMarek napisał:

dotąd najwiekszym moim osiagnięciem było wymienienie padniętego dysku na nowy.

Ja swój 3-ci komputer sam złożyłem. Ale to było w czasach kiedy się przechodziło z 486 na Pentium :)
Teraz mam wiedzę o najnowszym sprzęcie na Twoim, albo jeszcze słabszym poziomie. A o oprogramowaniu, to lepiej nie wspominać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2006 o 15:45, KrzysztofMarek napisał:

Szukam też Pentium na Slot A ( sam nie wiem na którym slocie kiedyś było Pentium, na A czy 1


zdecydowanie slot 1 (jesli chodzi o takie długie złącze, bardziej podobne do pci albo agp niż tradycyjnego, kwadratowego gdniazdka procesora) socket A to 32-bitowe proceosry amd, itel pod nie nic nie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

np. mozesz zrobic tak:
podlacz hdd do innego kompa i skopiuj na niego plytke z win98. przenies na ten dysk system - mozesz odpalic z dyskietki, albo plytki i w wierszu poleceniem sys przygotowac go do odpalania. przenies potem ten przygotowany dysk do kompa bez baterii i odpal. powinienes wyladowac w wierszu polecen, a z niego bez problemu odpalisz instalator win98, ktory bedziesz mial juz skopiowany na hdd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 19:36, sig. napisał:

zdecydowanie slot 1 /.../

Teraz będę wiedział, że slot 1, bo już zapomniałem. Faktycznie, to takie długie złącze, mam tam przjściówkę na Celerona. Najpierw był Celeron 400, teraz 800. Będę miał na czym poćwiczyć, nawet do kopii zapasowych może się przydać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello, mam problem z DVD-ROMem by LG. W moim komputerze działał dobrze, odtwarzał DVD i CD, no problem. Teraz przeniosłem go do kompa brata zamiast CD-ROMu Plextora. Sprawdziłem sterowniki się zmieniły (WInXP) (choć nie dam głowy że na te same - bo mają dość przydługą nazwę) i nawet dla pewności usunłąłęm ja i zretartowałęm, aby system sam dodał nowe. I tu problem:

LG wogóle nie odtwarza płytek DVD, zaś z CD nie ma problemu. Po tym można wnioskować że napęd jest oki. Czyżby coś ze sterownikami w windzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 15:03, michal19 napisał:

jest oki. Czyżby coś ze sterownikami w windzie?

chyba tak sproboj najpierw usunac naped z menedrzera urzadzen a dopiero potem wyjac go fizycznie i wlozyc DVD powinno dzilac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się