PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2006 o 16:31, Jack Bauer napisał:

Mam zamiar kupic athlona 3000+ ale na FSB 400 i soceta A ale nigdzie nie mogę takiego znaleźć
nie wiecie moze gdzie mozna by takiego kupic ?


Jeśli już to na FSB 200MHz a nie 400 - takiego nie ma :)
Mało było tych procków - poza tym z Magistralki 200 trudniej pójść w górę niż ze 166.
Ja bym brał Bartona na 166MHz - na 200 chodzi 90% procków.
Poza tym dlaczego 3000+?? Kupujesz 2500+ przestawiasz na 200FSB i masz Athlona 3200+ :)

Gdzie??? Na allegro. Już nie ma ich raczej w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ostatnio taki mały problem. Moja płyta główna to Gigabyte K8NS i coś mi chyba na niej ostatnio siadło. Miałem zainstalowane 3x512 ramu i było wszystko ok przez ponad rok czasu a teraz komputer dobrze chodzi jak mam zainstalowaną tylko jedną kość w pierwszym slocie. Jak dodam jeszcze jeden moduł czy dwa to komputer się non stop wiesza przy próbie uruchomienia jakiejkolwiek gry, 3dmarka itp. Każdy moduł oddzielnie działa prawidłowo więć pamięci są ok. Tak się zastanawiam czy to jakaś wada czysto techniczna czy może coś z BIOSem. Ustawiałem BIOS na różne sposoby ale nic to nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze uszkodzilaes slot sprobij wkladac ta jedna kosc do roznych slotow i uruchamniac jakis progeram do trstowanie RAM''u np. memtest ktory jest dostepny za darmo do pobrania z internetu wypalasz go na plytke i boot''ujesz z niej komputer(testy trwaja dosc dlugo);
pozatym programy do testowania pamieci sa dostepne na wiedkszasci linux''ow live-cd np. Slax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 19:19, Jack Bauer napisał:

odpowiedzcie :)


Na Allegro.
Bezpiecznie. Wystarczy dbać o temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Właśnie tak jest gdy nie kupujemy "kości bliźniaczych" czyli dozwolonych do opcji nowo obsługujących płyt tzw. "Dual Channel". Dlatego taka opcja została wymyślona przez producenta gdyż można kupić kości(takie same) i po zamontowaniu cieszyć się niezawodnością, jednak ta opcja dotyczy slotowania tylko parzystych.
Ogólnie nie robi się wejść nie parzystych gdyż jest to niekompatybilne poza oficjalną specyfikacją.
W sumie można ale lepiej dawać np. 128 - 256 - 512 - 1024 itd; a nie 128 - 384 itd, tak jak niektórzy robią oi potem zgrzędzą że im komp się przywiesza.

Także proponuję zrobić UPGRADE Bios''u, a nie tylko same w nim modyfikacje. Jeżeli kupisz pamiątki do "Doal Channel" nie powinno być zgrzytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to płyta ta nie obsługuje dual channel. Miałem trzy takie same kości Kingstona 512 i długo nie było problemu. Upgrade Bios''u nic nie daje i to mnie najbardziej martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 08:05, bombel1981 napisał:

Z tego co mi wiadomo to płyta ta nie obsługuje dual channel. Miałem trzy takie same kości Kingstona
512 i długo nie było problemu. Upgrade Bios''u nic nie daje i to mnie najbardziej martwi.


A spróbowałeś wczytać ustawienia domyślne biosu, lub automatyczne.

Ja też tak miałem jak jeszcze w moim pececie siedziały kości dwóch innych producentów.
A czy przypadkiem nie overlockovałeś pamięci, lub procesora ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 19:35, Crazy frogus napisał:

Mam taki maly problem(od czasu do czasu). Otóz czasami, dzieje się tak od niedawna mój wentylator(od
procesora)wydaje odglos "pilowania", tak jakby. Co sie dzieje??


usuń element "piłujący" znaczy przeczysc wiatraczek (a jezeli wiatraczek ma juz swoje lata to najprawdopodobniej wytarlo sie lozysko(jak ma))

btw. jezeli go slychac to znaczy ze sie kreci, gorzej jak przestanie sie krecic a ty tego nie zauwazysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój teściu znalazł pendrive''a. Ja nigdy pendrive''a nie miałem, więc nie za bardzo wiedziałem co z nim zrobić... Ale drogą niesamowitej dedukcji doszedłem do wniosku, że trzeba go włożyć w USB. Tak też zrobiłem i wyskoczył mi komunikat o tym , że muszę zainstalować seterowniki. Niestety z tego co znalazłem w sieci wynika, że do tego pena (pqi 512 MB) są tylko sterowniki na win 98. Czy ktoś ma takiego zainstalowanego na XP? Jeżeli tak to skąd pobrać te sterowniki (i nie mówcie mi, że z płytki dołączonej do pena, bo z oczywistych względów jej nie mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma takiego zainstalowanego na XP? Jeżeli tak to skąd pobrać te sterowniki

Dnia 15.03.2006 o 10:43, Abi Dalzim napisał:

(i nie mówcie mi, że z płytki dołączonej do pena, bo z oczywistych względów jej nie mam).


Z tego co wiem do XP nie trzeba instalować dodatkowych sterowników, wystarcza systemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 10:43, Abi Dalzim napisał:

Niestety z tego co znalazłem w sieci wynika, że do tego pena (pqi 512 MB) są tylko sterowniki
na win 98. Czy ktoś ma takiego zainstalowanego na XP? Jeżeli tak to skąd pobrać te sterowniki
(i nie mówcie mi, że z płytki dołączonej do pena, bo z oczywistych względów jej nie mam).


XP nie wymaga sterownikowdo pendrive''a. Powinien Ci wyskoczyc dodatkowy dysk w ekspoloratorze - Pendrive bedzie np. napedem E: (u mnie tak jest, a mam 2 rozne pendrive''y). Do 98 sa wymagane sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2006 o 10:43, Abi Dalzim napisał:

(i nie mówcie mi, że z płytki dołączonej do pena, bo z oczywistych względów jej nie mam).

sprawdź w menagerze urządzeń, xp ma wbudowany uniwersalny sterownik do dysków usb. pewnie usb ma z czymś konflikt albo hub sie zle zainstaloł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 10:43, Abi Dalzim napisał:

Niestety z tego co znalazłem w sieci wynika, że do tego pena (pqi 512 MB) są tylko sterowniki
na win 98.

Bo do systemów wyższych nie potrzeba żadnych sterowników dla USB drive. Każdy system od Win2K ma wbudowany sterownik uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 15:17, Olamagato napisał:

Bo do systemów wyższych nie potrzeba żadnych sterowników dla USB drive. Każdy system od Win2K
ma wbudowany sterownik uniwersalny.


Oki, dzięki Tobie i wszystkim powyżej. Jak wróce do domku z pracy to zobaczę, czy są jakieś dane na tym penie, które pomogą mi zlokalizowac właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się