PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2008 o 11:40, spider88 napisał:

> to piszę "DET DRAM", cokolwiek to oznacza zgaduję, ze nic dobrego.

Pamięć ram nie współpracuje z płytą główną . Jeśli się znasz to możesz z dyskietki startowej
z pod dosu odpalić Memtest 86+ .Może być także problem z napięciem , najlepiej jeśli
oddasz komp do serwisu , oni powinni to zdiagnozować , może wystarczy w biosie ustawić
dokładnie parametry pracy kości .


Chyba najprościej ustawić optymalne ustawienia biosu, taka opcja jest w każdym. A jeśli nie możesz do niego wejść to odłącz peca na kilka sekund od prądu to o ile twoja płyta nie ma na sobie bateryjki (podtrzymuje ustawienia biosu) to ustawienia sie zresentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:13, spider88 napisał:

>/ciach/

Nie baw się już programami antywirusowymi bo jest raczej za późno . Format i po krzyku
, zabezpiecz sobie dane których nie chcesz utracić i zrób format .


ehe, a sterowniki skąd wezmę? Napewno jakoś się da, ja już tych wirusów raczej ine mam, tylko jest problem JAK NAPRAWIĆ WINDOWSA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyciągnąć pamięci, i "przedmuchać" zarówno styki na kościach jak i gniazda. Czasem zwyczajnie się zakurzą, i wtedy nie ma dobrego kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:15, Pernia napisał:

ehe, a sterowniki skąd wezmę? Napewno jakoś się da, ja już tych wirusów raczej ine mam,
tylko jest problem JAK NAPRAWIĆ WINDOWSA ?


A gdzie podziały się płyty ze sterownikami ?? Możesz spróbować zrobić nakładkę na Windowsa , jednak z doświadczenia tego nie polecam . Co do pewności że wirusów nie masz , to raczej aż takim optymistą bym nie był ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:24, spider88 napisał:

> ehe, a sterowniki skąd wezmę? Napewno jakoś się da, ja już tych wirusów raczej ine
mam,
> tylko jest problem JAK NAPRAWIĆ WINDOWSA ?

A gdzie podziały się płyty ze sterownikami ?? Możesz spróbować zrobić nakładkę na Windowsa
, jednak z doświadczenia tego nie polecam . Co do pewności że wirusów nie masz , to raczej
aż takim optymistą bym nie był ;p


właśnie tu jest haczyk że płyt nie mam bo kupowałem komputer od Acera, i miałem odrazu wszystko zainstalowane - ale bez płyt dodatkowych.
Edit: To jest mi ktoś w stanie pomóc, lub napisać jak korzystać z tej konsoli odzyskiwania windowsa? formata naprawdę nie chcę robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:14, Piwomaniak napisał:

Chyba najprościej ustawić optymalne ustawienia biosu, taka opcja jest w każdym. A jeśli
nie możesz do niego wejść to odłącz peca na kilka sekund od prądu to o ile twoja płyta
nie ma na sobie bateryjki (podtrzymuje ustawienia biosu) to ustawienia sie zresentują.


To nie do mnie odpowiedź ;p

Nie zawsze optymalne ustawienia wystarczą . Niektóre kości pamięci wymagają indywidualnego ustawienia napięcia aby zadziałały . Wszystko zależ czy komp to składak , który nie chce się uruchomić po złożeniu z różnych części , czy działał wcześniej . Jeśli to drugie , to znaczy że jest albo uszkodzony slot , albo pamięć padła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:26, Pernia napisał:

Edit: To jest mi ktoś w stanie pomóc, lub napisać jak korzystać z tej konsoli odzyskiwania
windowsa? formata naprawdę nie chcę robić.


Odzyskiwanie Windowsa możesz zrobić tylko wtedy , jeśli robiłeś kopie zapasowe . Wiem że tego raczej nikt nie robi , ale to okrutna prawda .Pozostaje albo nakładka albo format .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:30, spider88 napisał:

> Edit: To jest mi ktoś w stanie pomóc, lub napisać jak korzystać z tej konsoli odzyskiwania

> windowsa? formata naprawdę nie chcę robić.

Odzyskiwanie Windowsa możesz zrobić tylko wtedy , jeśli robiłeś kopie zapasowe . Wiem
że tego raczej nikt nie robi , ale to okrutna prawda .Pozostaje albo nakładka albo format
.


Nakładka, tzn?
Edit: Chodzi mi o tą konsolę co się pojawia po włożeniu płyty CD windowsa i naciśnięciu R...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:34, spider88 napisał:

> Edit: Chodzi mi o tą konsolę co się pojawia po włożeniu płyty CD windowsa i naciśnięciu

> R...

http://support.microsoft.com/kb/307545/pl


To zupełnie nie jest dla mnie. 1) Mam zainstalowany system w wersji OEM, 2) Tutaj nie ma podanego tego problemu co występuje u mnie - ja poprostu nie mam kilku plików od windowsa usuniętych w skutek wirusów...

Edit: W skrócie moje pytanie wygląda tak : Jak zainstalować ponownie usunięte pliki windowsa, bez konieczności ponownej instalacji systemu/formata, i czym najlepiej przeskanować kompa aby wyzbyć się wszelkiego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:36, Pernia napisał:

ja poprostu nie mam kilku plików od windowsa usuniętych w skutek wirusów...


Ale nie wiesz od czego to były pliki i jakie zmiany spowodują .Prędzej czy później uruchomiając coś wszystko może Ci się posypać .Zmiany w rejestrze również spowodują ściąganie koni trojańskich jak i innych wirusów . Nie wspominam już o możliwości dostania się przez kogoś na Twój komp .Zresztą , tak gdybać możemy bez końca . Chcesz dobrej rady ? Format to jedyne wyjście . Wszelkie odzyskiwanie Windowsa robi się po to , aby zabezpieczyć ważne dane przed formatowaniem . Wszelkie naprawy tego systemu działają na krótką metę .

W skrócie moje pytanie wygląda tak : Jak zainstalować ponownie usunięte pliki windowsa, bez konieczności ponownej instalacji systemu/formata, i czym najlepiej przeskanować kompa aby wyzbyć się wszelkiego syfu.

Nie da się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:42, spider88 napisał:

> ja poprostu nie mam kilku plików od windowsa usuniętych w skutek wirusów...

Ale nie wiesz od czego to były pliki i jakie zmiany spowodują .Prędzej czy później uruchomiając
coś wszystko może Ci się posypać .Zmiany w rejestrze również spowodują ściąganie koni
trojańskich jak i innych wirusów . Nie wspominam już o możliwości dostania się przez
kogoś na Twój komp .Zresztą , tak gdybać możemy bez końca . Chcesz dobrej rady ? Format
to jedyne wyjście . Wszelkie odzyskiwanie Windowsa robi się po to , aby zabezpieczyć
ważne dane przed formatowaniem . Wszelkie naprawy tego systemu działają na krótką metę
.


a mówiłeś coś o nakładce, co to jest? Ponowna instalacja windowsa bez konieczności formatowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 13:07, JanoP napisał:

Przy starcie systemu automatycznie mam już włączone moje dokumenty (dwa okna). Co z tym
zrobić? Pomóżcie.


Jak takie coś się u mnie pojawiało i na maszynach na których pracowałem zawsze oznaczało to działalność nieodwracalną wirusa, bo nawet jak się go usunęło dalej się to pokazywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam,mały problem.Po podłączeniu głośników do panelu przedniego nie gra mi zaden z nich.Mam zestawik 2.1.w opcjach wydaje sie wszystko ok nic nie jest wyciszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 14:21, mrosi napisał:

/.../

Sprawdzałeś czy front panel masz podpięty do płyty głównej?


Spr nie sprawdzałem,ale usb działa.A najpierw sciągam lepszą wersje sterów i wtedy zobacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem (a raczej nie ja, ale to nie ważne :). Gdy naciskam alt + c zamiast "ć" wyskakuje mi okno od sterowników do karty graficznej (Radeon 9200). Jak mogę się tego pozbyć ? Za odp. z góry dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 15:36, HunterO7 napisał:

Mam problem (a raczej nie ja, ale to nie ważne :). Gdy naciskam alt + c zamiast "ć" wyskakuje
mi okno od sterowników do karty graficznej (Radeon 9200). Jak mogę się tego pozbyć ?
Za odp. z góry dzięki :D

to jest problem z Catalyst Control Center. wejdź w opcje rzeczonego i wyłącz skrót klawiszowy - własnie te alt + c. najlepiej jednak całkowicie usunąć CCC, bo w sumie nie przydaje się do niczego szczególnego i zostawić same sterowniki do grafy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się