PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Nie chce zakłądac nowego tematu więc spytam tutaj. Jaki polecacie ładowarki do baterii (akumulatorków)? Ba mam teraz ładowarkę, ale czas ładowania wynosi 24h dla baterii AA. Jest to trochę sporo i zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego.
Poza tym jaki jest czas pracy takiego akumulatorka AA? Tzn. ile razy ją można ładować? Bo mam takie baterie w myszce i klawiaturze. Ale te z myszki po połtora roku użytkowania zaczynaja słabnąć - teraz co tydzień trzeba ładować. Natomiast w klawiaturze są całkiem dobre jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że myszka przestawała pracować zanim bateria rozładowała sie do końca, i dlatego tak szybko traci pojemność. proponuje wiec ładowarke z wstępnym rozładowaniem (czyli najpierw rozładuje baterie a dopiero potem zacznie ją łądować), najlepiej mikroprocosorową z czujnikiem temperatury (łąduje dużym natężeniem prądu wiec szybko, a czujka temperatury uchroni akumulatorek przed uszkodzeniem przez zbyt szybkie ładowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra po raz pierwszy potrzebuje pomocy. Otóż:
Właśnie instaluje sieć w domu i na kompie-matce mam radiowy internet. Zakupiłem kabel sieciowy (z przeplotem) i wszystko niby O.K. ale kiedy wchodzę w sieć na obydwu komputerach widać je nawzajem, ale kiedy chcę wejść do drugiego kompa wywala mi, że serwer nie jest dostępny, lub nie mam odpowiednich uprawnień aby go przeglądać. Proszę pomóżcie z góry THX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sam nie wiem co zrobić. Przeglądam te ładowarki do baterii i nie wiem która lepsza. Może macie jakies konretne propozycje co to tego? Może chociaz która firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 12:18, HumanGhost napisał:

Kurcze, sam nie wiem co zrobić. Przeglądam te ładowarki do baterii i nie wiem która lepsza.
Może macie jakies konretne propozycje co to tego? Może chociaz która firma?

Ja mam ładowarkę firmy Noname (serio: nie znalazłem na niej żadnej nazwy firmy :) więc nie bardzo mogę coś polecić. Ale moja ma jedną zaletę: działa :D
I myślę, że firma w tym układzie nie ma większego znaczenia. Ważne żeby ładowała baterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dziwny trochę.
Grał ktoś z was w Scrapland ?
Ja przedwczoraj sobie zainstalowałem (wersja z CDA) powłączałem wszystko na maxa (w końcu nie po to wydałem tyle forsy żeby mieć problemy z grafiką). Wszystko fajnie działało, przez jakieś 15 minut. Potem brzęczek zaczął wyc w niebogłosy (taki ciągły pisk). Najpierw nie wiedziałem co się dzieje. Po chwili źródło dźwięku zlokalizowałem jako brzęczek. Przestało piszczeć chwilę po tym jak się przełączyłem do Windowsa. Wróciłem spowrotem do gry, 5 minut nie minęło i znowu pisk. I tak kilka razy. Po drugim razie sprawdziłem co to może być. Po przełączeniu się do Windowsa sprawdziłem temperatury (swoją drogą każdy program pokazuje co innego).
W każdym razie sterowniki z karty graficznej wskazywaly wartosc 63 i spadalo gdy bylem pod windowsem natomiast Speed Fan pokazywal okolo 43. Dalem rady zaobserwować ze pisk byl gdy sterowniki wskazywalo 65 ponizej nie. Chwi,lowo pomagalo otwarcie obudowy, no ale to nei jest rozwiazanie na dluzsza mete (bo z otwarta obudowa w końcu tez zaczynal piskać)

Dziwne jest to, że w innych grach nie piska i się nic tak nie nagrzewa (sprawdzałem dziś np. PsiOps też z CDA, niedawno przeszedłem całe Sudeki, wszystko na max detale i żadnych rewelacji dźwiękowych nie było)

Czy wam zdażały się podobne efekty z tą grą? Ewentualnie jak moge się tego pozbyć, i czy napewno dobrze winę zwalam na temperaturę? Jakieś narzędzia diagnostyczne ?

Dla wyjaśnienia Athlon 64 3000+, Galaxy GeForce 6600GT, 1024 MB Ram, to chbya wystarczy do zidentyfikowania problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc ja mam problem dotyczący pop-up`ów :/ Skanowałem AD-Awarem - nic, Spybot - nic... Kurde no nic nie ma wg. mojego kompa :/ Więc został mi HiJackThis...
http://rapidshare.de/files/15756095/hijackthis.log.html - tu macie log
Błagam Was pomóżcie, bo ja już nie mogę grać :/ Gigantyczne lagi i powrót na pulpit przy każdym popie... Zanim wrócę do gry (minimalizacja :/) to zwykle już widzę sekundy, które liczą czas do respawnu...
Drugi problem dotyczy USB (podobny problem jest wyżej omawiany :)). Mam 4 wejścia 2x 1.1 i 2x 2.0 W jedno 1.1 jest podłączona mysz (A4-Tech X-718 jeśli to ma znaczenie...), a pod resztę... nic :) Nic, bo pewnego pięknego dnia reszta chyba zdecydowała, że jej się nie chce :/ Pendrive (Kingston Data Traveler [chyba nawet II]) - nie działa, a działał... Pad (jakiś E5) - jak pendrive... Nie chcę odłączać myszy, bo sądzę, że wtedy i ten jedyny co działa z portów też znudzi się pracą :/ Co na to poradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym skorzystać z portu podczerwieni z moim laptopie.Mój laptop to Toshiba Satellite A65-S1362.Jak to zrobić?Konkretnie chciałbym połączyć przez podczerwień mój telefon komórkowy z laptopem,żeby przerzucić zdjęćia na laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 16:26, HumanGhost napisał:

Nie chce zakłądac nowego tematu więc spytam tutaj. Jaki polecacie ładowarki do baterii (akumulatorków)?
Ba mam teraz ładowarkę, ale czas ładowania wynosi 24h dla baterii AA. Jest to trochę sporo
i zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego.
Poza tym jaki jest czas pracy takiego akumulatorka AA? Tzn. ile razy ją można ładować? Bo mam
takie baterie w myszce i klawiaturze. Ale te z myszki po połtora roku użytkowania zaczynaja
słabnąć - teraz co tydzień trzeba ładować. Natomiast w klawiaturze są całkiem dobre jeszcze.


Jak znajde pudełko od swojej to Ci napisze dokładnie jaką mam ja. Kosztowała co prawda około 100 ale nie żałuje na nią ani jednej wydanej złotówki. Łącznie mozesz ładować 4 akumulatorki i to nie tylko rozmiaru zwykłych paluszków. Dam znać jak znajde model i symbol itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 21:54, Dark_Kai230 napisał:

No więc ja mam problem dotyczący pop-up`ów :/ Skanowałem AD-Awarem - nic, Spybot - nic... Kurde
no nic nie ma wg. mojego kompa :/ Więc został mi HiJackThis...
http://rapidshare.de/files/15756095/hijackthis.log.html - tu macie log
Błagam Was pomóżcie, bo ja już nie mogę grać :/ Gigantyczne lagi i powrót na pulpit przy każdym
popie... Zanim wrócę do gry (minimalizacja :/) to zwykle już widzę sekundy, które liczą czas
do respawnu...


Log z HiJacka wrzuc na http://www.hijackthis.de/ Jak cos bedzie na czerwono, to warto to wywalic, jak na zolto, to nie wiadomo co to jest, jak na zielono, to w porzadku. Do tego moge polecic instalacje SP2 (jesli jeszcze nie masz) i maksymalne ograniczenie uprawnien IE (wylacz otwieranie pop-upow, dzialanie ActiveX, Javascript itp.) i korzystanie z Opery, Firefoksa itp.

Co do USB to nic mi nie przychodzi do glowy poza reinstalacja sterownikow do plyty glownej. Na Twoim miejscu chyba zaryzykowalbym podlaczenie pendrive''a do portu myszki na chwile, zeby sprawdzic czy dziala, badz przynajmniej zgrac z niego pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 11:23, Jarzy napisał:

Chciałbym skorzystać z portu podczerwieni z moim laptopie.Mój laptop to Toshiba Satellite A65-S1362.Jak
to zrobić?Konkretnie chciałbym połączyć przez podczerwień mój telefon komórkowy z laptopem,żeby
przerzucić zdjęćia na laptopa.


Kladziesz telefon naprzeciw portu podczerwieni komputera w odleglosci ok. 5 cm (oba porty musza sie oczywiscie widziec). Jesli sterowniki portu sa zaistalowane, a sam port aktywny (a nie np. wylaczony z poziomu menedzera urzadzen), to Winda XP wyswietla informacje o polaczeniu i wtedy mozesz wysylac pliki z telefonu (a na kompie musisz je zaakceptowac). I tyle. Wiecej na pewno znajdziesz w instrukcji telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 13:33, Dark_Kai230 napisał:

Dzięki to może pomoże. Mam jeszcze pytanie - czy jakbym wywalił IE to coś się stanie ? :P Na
FireFoxa już zmieniłem...(gdyby tylko brat go używał...)


IE to tak do konca ciezko wywalic, bo jest w pewnym stopniu zintegrowany z systemem. Namow brata na Firefoksa (albo wykasuj mu wszystkie skroty do IE :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 13:42, Hegemon napisał:

> Dzięki to może pomoże. Mam jeszcze pytanie - czy jakbym wywalił IE to coś się stanie ?
:P Na
> FireFoxa już zmieniłem...(gdyby tylko brat go używał...)

IE to tak do konca ciezko wywalic, bo jest w pewnym stopniu zintegrowany z systemem. Namow
brata na Firefoksa (albo wykasuj mu wszystkie skroty do IE :).


Ostatnio to go w domu nie ma, ale jakoś mniej rzeczy wykrywam Ad-Awarem :P Albo teraz lepsze wirusy robią albo on korzysta z FF ^^ Zapomniałem tylko wykasować z Menu Start, ale i to się zrobi... jak to dobrze być najmądrzejszym nt. kompów w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 13:33, Dark_Kai230 napisał:

Dzięki to może pomoże. Mam jeszcze pytanie - czy jakbym wywalił IE to coś się stanie ? :P Na
FireFoxa już zmieniłem...(gdyby tylko brat go używał...)

stanie sie i to dużo zakładając żę wogle ci sie to uda (co jest wątpliwe ze względu na jego silną intergracje z systemem) pomijając możliwosc ogólnej destabilizacji systemu przestanie działać autouparagde i eksplolator windows ( on też jest na napędzie ie) jesli masz na myśli standardowe narzędzie z dodaj usuń programy to wytnie ono tylko skróty/ikonki, o czym zresztą świadczy napis na dole okienka przy zaznaczeniu tej "deinstalacji". tak wiec czy chcesz czy nie, ie miał będziesz (żeby sie go pozbyć trzeba zainstalowaćsystem z zmodyfikowanej (np pogramem xp lite) płytki instalacyjnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 12:30, Hegemon napisał:

Kladziesz telefon naprzeciw portu podczerwieni komputera w odleglosci ok. 5 cm (oba porty musza
sie oczywiscie widziec). Jesli sterowniki portu sa zaistalowane, a sam port aktywny (a nie
np. wylaczony z poziomu menedzera urzadzen), to Winda XP wyswietla informacje o polaczeniu
i wtedy mozesz wysylac pliki z telefonu (a na kompie musisz je zaakceptowac). I tyle. Wiecej
na pewno znajdziesz w instrukcji telefonu.

Podłożyłem telefon z włączoną IRdą pod port IR laptopa i nic :/ Skąd można skołować sterowniki dla portu IR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy ktoś wie, czym można o(d)tworzyć filmiki z rozszerzeniem ddv? Pana Google pytałem ;), jedyne, co znalazłem, to info na jakimś forum o playerze do takich plików, ale bez informacji, gdzie można go znaleźć :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętacie chwaliłem się swoim cackiem ----> http://www.gram.pl/forum_post_szukaj.asp
Jednak po zainstalowaniu sterowników do tego są problemy, gdyż wyskakuje błąd "not initialising", nie mogę uruchomić narzędzia diagnostycznego, ani innych specyfikacji sterownika :( :(.

Mam także na płycie głównej dźwięk zintegrowany, czy złe funkcjonowanie może być tym spowodowane ??

Sterownik oczywiście zdeinstalowałem(do zintegrowanego dźwięku) aby się nie "pogryzły".
Jednak widzę że to chyba nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się