PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2008 o 15:41, Vanmati napisał:

nie koniecznie,bo na przykłąd Orthos,posiada dwie wersje programu,jeden do 1-rdzeniowych
i druga to 2-rdzeniowych.


Tyle tylko, że chodziło o ilość egzemplarzy uruchamianych aplikacji. Nie o ich przeznaczenie ze względu na rodzaj procesorów...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Mam dysk 250 Gb. Powinien być podzielony tak że 50 Gb systemowa a pisze ''''Całkowity rozmiar 48,8 Gb''''. Na magazyn przeznaczyłem 200 Gb a tu ''''Całkowity rozmiar 184 Gb'''' ?! Czego to może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:26, DJ Danielus napisał:

Wszystko jest OK, ponieważ producenci "nie umieją liczyć" - zaokrąglają wartości z 1024
do 1000 i stąd to wszystko.


czyli to nie jest jakiś błąd czy coś innego?

PS Po formacie jakim programem najlepiej sformatować dysk D (magazyn) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:29, KamcioBoy napisał:

czyli to nie jest jakiś błąd czy coś innego?

Nie, ja np. z dysków 500GB mam 466.

Dnia 29.08.2008 o 17:29, KamcioBoy napisał:

PS Po formacie jakim programem najlepiej sformatować dysk D (magazyn) ?

Wbudowanym w Windows partycjonerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 18:14, DJ Danielus napisał:

> czyli to nie jest jakiś błąd czy coś innego?
Nie, ja np. z dysków 500GB mam 466.
> PS Po formacie jakim programem najlepiej sformatować dysk D (magazyn) ?
Wbudowanym w Windows partycjonerem.


Czyli prawym na dysk i formatuj? Ale lepiej szybkie czy normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnicy żadnej nie ma,dlatego lepiej brac Szybkie,bo trwa duzo duzo krócej,a pliki i tak są skasowane,nie wazne co wezmiesz i tak usuniesz pliki,wiec chyba lepiej zrobic to szybciej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:01, Vanmati napisał:

różnicy żadnej nie ma,dlatego lepiej brac Szybkie,bo trwa duzo duzo krócej,a pliki i
tak są skasowane,nie wazne co wezmiesz i tak usuniesz pliki,wiec chyba lepiej zrobic
to szybciej. :P


Nie rozumiem w jakim celu piszecie, że nie ma różnicy, skoro jest różnica. :/ Można napisać, że lepiej się wychodzi na tym, jak da się szybkie [i tak wszyscy tak robią], ale nie można pisać, że nie ma żadnej [zresztą na logikę - gdyby nie było różnicy, to po co by były dwie opcje do wyboru?]
Różnica jest taka, że formatowanie szybkie to tak naprawdę nie formatowanie, a kasowanie plików, a zwykłe formatowanie to porządne, gruntowne formatowanie, podczas którego odnajdywane są i poprawiane błędne sektory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o szybka odpowiedz - usunalem cos kombinacja Shift+Delete, i zauwazylem ze usunalem 11 plikow, podczas gdy mialo byc 10. Moge jakos to cofnac albo zobaczyc chociaz co usunalem? Jeszcze nie restartowalem komputera, jesli jest to istotna informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w folder gdzie to usunąłeś kliknij prawym w puste miejsce i zaznacz pole Cofnij Usuń i powinno wrócić.

@Crew 900
raczej to nei jest tego powodem,problem z dzwiekiem to ewentualnie zle podłączone głośniki,albo karta dźwiękowa nawala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:04, Crew 900 napisał:

A ten mój problem z dźwiękiem może powodować listwa do której mam podłączone wszystkie
urządzenia ?


Tego nie wie nikt - twój problem jest dosłownie unikatowy. Ale skoro zmiana karty dźwiękowej i głośników nie pomaga (ani nawet format), to warto sprawdzić nawet takie rzeczy. Podłącz tymczasowo głośniki do innego gniazdka i sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:55, Crew 900 napisał:

A karta nowiutka i od początku mam ten problem


Ale problem masz od początku odkąd masz te karte,czy wogole odkąd masz kompa?

@fifomaniak
no to wejdz w Przywracanie Systemu i przywróć do wczorajszego lub nawet dzisiejszego dnia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się