PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2006 o 06:11, Harmegidon napisał:

Czyli normalnie można mieć zintegrowany głos(dźwięk) z kartą dźwiękową.


Tego zdania nie rozumiem.

Sound jako skrót Karty Dźwiękowej jeśli jest zintegrowany z płytą, to jest poprostu urządzeniem PCI, które zostało wbudowane w płytę, ale tak samo wykorzystuje kontroler PCI jak urządzenie osobne wkładane w slot PCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plyta glowna: asus a7v600-x (via kt600, via vt8237)
dysk twardy: hdd 200gb seagate barracuda 7200.9 sata2

plyta nie widzi dysku :( [nowy dysk prosto ze sklepu]
co robic? (czy dysk moze byc zepsuty?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 15:43, Arkadiusz napisał:

plyta glowna: asus a7v600-x (via kt600, via vt8237)
dysk twardy: hdd 200gb seagate barracuda 7200.9 sata2

plyta nie widzi dysku :( [nowy dysk prosto ze sklepu]
co robic? (czy dysk moze byc zepsuty?)



Płyta ta nie obsługuje S-ATA 2
Jedyna możliwość to dowiedzenie się, czy taki dysk można przestawić na S-ATA 1 za pomocą zworki (na stronie producenta osobiście nie znalazłem opisu takiej możliwości ale może Seagate poprostu zaniedbał witrynę).
Jeśli nie to trzeba wymienić na inny model - najlepiej Hitachi lub WD (1. są lepsze 2. tu dyski S-ATA 2 dadzą się przestawić na S-ATA 1) i najlepiej na S-ATA 1 żeby uniknąć problemów czy nie musieć przestawiać zworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:14, RobeN napisał:

Płyta ta nie obsługuje S-ATA 2
Jedyna możliwość to dowiedzenie się, czy taki dysk można przestawić na S-ATA 1 za pomocą zworki
(na stronie producenta osobiście nie znalazłem opisu takiej możliwości ale może Seagate poprostu
zaniedbał witrynę).


nie da sie :( [sa 4 piny, ale tylko do "uzytku fabrycznego"]

Dnia 21.03.2006 o 18:14, RobeN napisał:

Jeśli nie to trzeba wymienić na inny model - najlepiej Hitachi lub WD (1. są lepsze 2. tu dyski
S-ATA 2 dadzą się przestawić na S-ATA 1) i najlepiej na S-ATA 1 żeby uniknąć problemów czy
nie musieć przestawiać zworki.


czy kupno dodatkowej karty pci z kontrolerem sata 2 pomoze? [bo chyba tak bede musial chwilowo zrobic]
i czy uda sie na takiej konfiguracji zainstalowac windowsa (system na tym nowym dysku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:35, Arkadiusz napisał:

czy kupno dodatkowej karty pci z kontrolerem sata 2 pomoze? [bo chyba tak bede musial chwilowo
zrobic]
i czy uda sie na takiej konfiguracji zainstalowac windowsa (system na tym nowym dysku)


A po co tak??
Dysk nowy - idziesz do sklepu, mówisz, że niekompatybilny z Twoim Kompem i bierzesz inny. Powinni Ci od ręki wymienić. Moim zdaniem obowiązkiem sprzedawcy jest się zapytać (przez grzeczność) czy wie klient, iż S-ATA 300 (2) nie jest kompatybilne z S-ATA 150 (1) i że dany dysk jest Nie-Przestawialny.
Poza tym mówię Ci - Hitachi i WD są lepsze od Seagate. Nawet Samsung jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2006 o 18:35, Arkadiusz napisał:

nie da sie :( [sa 4 piny, ale tylko do "uzytku fabrycznego"]


Tyle właśnie wyczytałem na stronie Seagate...

Dokończe poprzedni post:

Nie ma sensu dopłacać teraz ponownie 100-150PLN za kontroler S-ATA2 na PCI, który pochłonie kolejne zasoby systemowe.
I tak nie będziesz miał różnicy pomiędzy S-ATA2 a S-ATA1 na 1 dysku.
Jeśli już, to w RAID byłoby coś widać, ale i tak stosunkowo mało.
Wg testów S-ATA2 w RAID przynosi korzyści tylko przy bardzo dużych dyskach. W innych przypadkach różnice są tak niewielkie, że można byłoby je wliczyć w błąd statystyczny...

Mówisz - dysk nowy prosto ze sklepu - masz 7 dni aby zrezygnować i oddać towar w stanie nienaruszonym. Wersja nieco przeciwko klientowi jest taka, że musisz wymienić towar zakupiony na coś innego (z ewentualnym wyrównaniem kosztów). A Ty weźmiesz poprostu dysk na S-ATA1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 12:18, HumanGhost napisał:

Kurcze, sam nie wiem co zrobić. Przeglądam te ładowarki do baterii i nie wiem która lepsza.
Może macie jakies konretne propozycje co to tego? Może chociaz która firma?

Ja mam GP PowerBank Rapid. Kupowałem ze dwa lata temu. Szybko ładuje i działa dobrze. Dodatkowo prócz AA obsługuje akumulatorki AAA i 9V. Obecnie wyszły nowe modele ładowarek firmy GP - może poszukaj wsród nich.
Obecne akumulatorki Ni-MH nie potrzebują chyba rozładowania przed ładowaniem, bo nie mają efektu pamięciowego. Stare Ni-Cd przez to szybko traciły pojemność. W każdym razie, ja swoje często doładowuje i nie zauważyłem spadku wydajności (może ładowarka coś z tym robi - nie wiem).

Jak patrzysz na stronę komputronika - ja bym wybrał GP któreś z Rapidów (mam jedynkę, dwójka może być tylko lepsza), albo Smartów (dobre parametry). Kwestia otwarta to ile planujesz wydać? Na pierwszy rzut oka, duży wpływ na cenę ma ilość i poj. dołączonych akumulatorków. Ja za swoją dałem 160 złotych. Ładuje jak burza - dwa akumulatorki - dwie godziny. Łatwo się poparzyć :P Jak widzę za 2 stówki można mieć już ładowarki półgodzinne. A godzinną za 130 ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12089 ) Moim zdaniem każda łądowarka z serii Rapid lub Smart jest bardzo dobra i niewiele droższa od standardowych. Obecnie nie wyobrażam sobie 6-7 godzinnego ładowania.

Może już kupiłeś. Jeśli tak - mam nadzieję, że jesteś zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:47, RobeN napisał:

A po co tak??
Dysk nowy - idziesz do sklepu, mówisz, że niekompatybilny z Twoim Kompem i bierzesz inny. Powinni
Ci od ręki wymienić. Moim zdaniem obowiązkiem sprzedawcy jest się zapytać (przez grzeczność)
czy wie klient, iż S-ATA 300 (2) nie jest kompatybilne z S-ATA 150 (1) i że dany dysk jest
Nie-Przestawialny.
Poza tym mówię Ci - Hitachi i WD są lepsze od Seagate. Nawet Samsung jest lepszy.


klient(czyli ja) zostal poinformowany ze powinno dzialac i jeszcze dostal przejsciowke do zasilania bo jest inna koncowka :P
w necie tez wszedzie pisze ze powinno dzialac

niestety:
"Serial-ATA-II-Festplatten mit 3 GBit/s sind laut Spezifikation rückwärtskompatibel mit SATA 1.0 und können prinzipiell also auch mit geringerer Schnittstellengeschwindigkeit an Controllern, die nur den langsameren Modus beherrschen, betrieben werden. Bei Verwendung von SATA-II-Festplatten an den weit verbreiteten VIA-Southbridges VT8237®, VT6420 und VT6421 treten allerdings Probleme auf: Nach dem Start des Rechners werden die Laufwerke vom BIOS nicht erkannt." [jest wsteczna kompatybilnosc miedzy sata2 i sata1, jednakze wystepuja problemy z chipsetami via vt8237,vt6420,vt6421. bios nie widzi dyskow sata2]

a moja plyta ma wlasnie VT8237 :(

do seagate''ow sie przyzwyczailem (to juz 6 ktory kupilem), jutro ide kupic kontroler sata2
dysk na tej prowizorce ma podzialac przez miesiac, potem i tak bedzie nowa plyta glowna kupowana, bo do obecnej juz wiecej pamieci nie wsadze; hehe, po wlozeniu kontrolera to juz nic wiecej nie wloze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rób jak uważasz. Moim zdaniem dokupywanie kolejnego urządzenia to nieco kiepski pomysł.
Masz prawo wymienić dysk na S-ATA 1. Wszystko jedno z jakiego powodu.
Seagate się nie popisał swoimi dyskami po raz kolejny nie dając możliwości przejścia pomiędzy S2 a S1...

Ja bym wymienił dysk.
I tak nie ma różnicy w prędkości, więc tym bardziej jest to bez sensu.
Gdyby różnica w wydajności była duża, to jeszcze dałoby się to zrozumieć.

Wyciąg z FAQ ze strony http://support.asus.com/faq/faq.aspx?SLanguage=en-us&model=A7V600-X

Question:
Why can't my SATA-II hard drive be detected on VIA VT8237 chipset based motherboard?

Answer:
VIA 8237/8237R South-bridge chipsets do not provide upward compatibility with SATA-II hard disk drives at 300 MB/s. These HDDs may not even be detected at POST. To install a SATA-II hard drive, users need to lock the drive at 150 MB/s data transfer rate by HDD jumper setting. Please refer to the following jumper setting from HDDs manufacturers or visit their website for latest updates.

Mówią o przestawianiu zworek na dyskach SATA2=>SATA1. To producent DYSKU daję kompatybilność wsteczną.
Inaczej SATA2 NIE JEST KOMPATYBILNE Z SATA1. Tylko wówczas jeśli da się dysk przestawić ZWORKĄ.
Seagate tego nie daje, więc Ciebie oszukali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z monitorem.

Kiedy gram w jakąś gierkę np. StarCraft lub Heroes IV gaśnie mi monitor. Lampka POWER się pali na zielono (tak jakby było wszystko ok) jednak lampka kontrolna od ustawienia obrazu gaśnie i monitor robi się czarny. Muszę wyłączyć cały monitor na 3 sekundy (krócej nic nie daje) a następnie włączyć. Dopiero wszystko działa (na jakieś 30 sekund lub dłużej :o) Zauważyłem również, że ta ''''awaria'''' zdarza się tylko podczas grania. Kolejnym dziwnym zjawiskiem jest to, że jak chcę zmienić rozdzielczość i odświeżanie ekranu monitor cały się rozmazuje, skacze itp. itd. Żeby to naprawić znowu musze wyłączyć monitor na 3sek. i ponownie go włączyć. Zmiana odświeżania ekranu na standardowe 60 nic nie daje. Tak samo dzieje się przy ustawieniu na 85 lub 100. Usunąłem sterowniki, wyczyściłem kompa za pomocą Driver Cleaner Pro, a następnie zainstalowałem inne stery. Dalej to samo. Usunąłem DirectX, zainstalowałem na nowo i nic. Pomyślałem, że karta mi sie przegrzewa. Wyjąłem ją z Pc - lekko ciepła. Zdjąłem radiator, usunąłem starą pastę silikonową i nałożyłem warstwę pasty ''''Ceramigue by Artic Silver''''. Zamontowałem radiator a następnie kartę. Potem zrobiłem to samo z prockiem i wyczyściłem cały Pc z kurzu. Dalej ekran gasł :( Zdjąłem obudowę monitora i wyczyściłem wszystko delikatnie z kurzu (warstwa z 3 cm była :o). Nawet jakąś sadze znalazłem. Wszystko pięknie wypolerowałem i złożyłem monitorek. Tym razem działał przez 5 min. Znowu zaczął gasnąć. Ostatni zauważyłem, ze ekran skacze natychmiast po włączeniu PC.

Help!

Monitor Samsung - 10 lat ma :D

P.S

Tylko nie mówicie, że mam kupić nowy bo nie mam kasy :P Poza tym na pulpicie przecież działa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zepsul mi sie naped DVD i zeby moc grac poprosilem kumpla z sieci zeby zgral mi plyke na dysk. Jednak tu pojawil sie pewien problem. Moj dysk ma partycje FAT32 i jakos nie lubi plikow wiekszych niz 4GB. Da sie to jakos obejsc? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 15:48, Tomi_323 napisał:

Mam problem z monitorem.


Najtanszym sposobem było by uzywanie w grach rozdziałki takiej jak pulpitu i wymuszenie na sterach takiego samego odswiezania jak na pulpicie. niestety do herosów i starcrafta ten przekret nie wypali :( mozesz zaniesc do naprawy ale... to sie juz raczej nie oplaca - popatrz na ceny uzywanych monitorow crt na allegro.

Dnia 22.03.2006 o 15:48, Tomi_323 napisał:

P.S
Tylko nie mówicie, że mam kupić nowy bo nie mam kasy :P Poza tym na pulpicie przecież działa.


na pulpicie mozesz pograc w pasjansa :) a co do kupna nowego - zobacz ceny - ostatnio do drugiego kompa kupilem monitor za 50zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 21:27, Xantus napisał:

Ostatnio zepsul mi sie naped DVD i zeby moc grac poprosilem kumpla z sieci zeby zgral mi plyke
na dysk. Jednak tu pojawil sie pewien problem. Moj dysk ma partycje FAT32 i jakos nie lubi
plikow wiekszych niz 4GB. Da sie to jakos obejsc? :(

jesli masz win xp to skonwertować na ntfs. jesli 9.x to nie widze szansy, to ograniczenie było jednym z powodów oparcja ntfsu na IBMowkim hpfs (microsoft ma do niego prawa, os2 dla którego powstał ten system plików miał być wspólnym produktem obu firm) a nie fat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się