PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Hey mam problem. Podczas gry w Guild Wars (oraz w część innych gier) po ok. 30 minutach "wywala" mnie na pulpit. Czasami się pokazuje błąd (np: w guild wars by wysłać raport do AN - jednak nie pisze tam nic więcej :/)... Czym może być to spowodowane? Problem pojawił się gdy... Chyba gdy dokupiłem 1gb ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 09:43, Valed napisał:

Hey mam problem. Podczas gry w Guild Wars (oraz w część innych gier) po ok. 30 minutach "wywala"
mnie na pulpit. Czasami się pokazuje błąd (np: w guild wars by wysłać raport do AN - jednak
nie pisze tam nic więcej :/)... Czym może być to spowodowane? Problem pojawił się gdy... Chyba
gdy dokupiłem 1gb ramu...


Być może źle ustawiony RAM w BIOS.
Należy sprawdzić czy poprawnie ustawiono Timingi oraz czy przypadkiem taka konfiguracja nie wymaga ustawienia 2T Command.
Nie wiem jakie to połączenie RAM ale być może iż kości się trochę gryzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mam problem poniewaz program EasyTune 4 pokazuje mi że procek ma 60C :| a wątpie żeby tyle miał :)

Oraz mam pytanko :) jakim program najbardziej opłaca się podkręcać procka ? jak narazie mam Durona1,3ghz i chce go troche podkręcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2006 o 17:10, Jack Bauer napisał:

Oraz mam pytanko :) jakim program najbardziej opłaca się podkręcać procka ? jak narazie mam
Durona1,3ghz i chce go troche podkręcić :)

procesor podkręca sie w biosie. zworkami a nie programem (jak by sie dało programowo to by sie je dało zdalnie np spalić podnosząc im napięcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RobeN, masz może Obliviona?
Bo mam problem, nie chcę jeszcze kupować nowego kompa, czekam na nową podstawkę pod Athlona, a boję się, że mi na moim dotychczasowym układzie (Asus P4B533. Pentium IV 2,8 1024 RAM Radeon 9800 Pro) będzie się cięło. Myślę o zmianie karty graficznej na GF 7800 GS - to teraz najlepsza na AGP, lepszej już nie będzie. Gdybym kupił, to by mi przedłużyło "życie" kompa o jakiś rok, bo tyle zajmie Oblivion i Gothic III.
I mam dwa pytania: czy procesor nie ograniczy mi w istotny sposób karty graficznej i czy zasilacz, Chieftec 360 W wytrzyma zwiekszone obciażenie? Po roku może sie spalić, bo kupie już nowego kompa...Za rok, sytuacja trochę się wyklaruje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:10, KrzysztofMarek napisał:

I mam dwa pytania: czy procesor nie ograniczy mi w istotny sposób karty graficznej i czy zasilacz,
Chieftec 360 W wytrzyma zwiekszone obciażenie? Po roku może sie spalić, bo kupie już nowego
kompa...Za rok, sytuacja trochę się wyklaruje ;)


W istotny bardzo sposób chyba nie.
Chociaż częściowo napewno będzie ograniczał. Ale w porównaniu z 9800Pro będzie i tak wielka różnica.
Dobrze, że ma 1GB RAM.

Co do zasiłki to już niestety nie wiem... Powinna wystarczyć choć nie zagwarantuje tego niestety. W razie czego możesz część rzeczy podpiąć pod inny zasilacz => Twoje słowa były słuszne - wyszedłem i załatwiłem się na cacy - prawie 40*C gorączki i antybiotyk :(
Teraz wyzdrowiałem i jutro wyślę Ci RAM. Mam też słabiuchny zasilacz 350W (a w zasadzie ma on może 200W) nadałby się do Twardzieli itp. Wówczas 360 wystarczy na płytę, proca i grafę :) Jeśli tylko chcesz może być w kolejnej przesyłce :D
P.S. Gdy będziesz sprzedawał kompa piszę się na tego 7800GS!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 19:03, sig. napisał:

procesor podkręca sie w biosie. zworkami a nie programem (jak by sie dało programowo to by
sie je dało zdalnie np spalić podnosząc im napięcie)


A64 podkręca się jak najbardziej również programowo :D
Wszystkie ustawienia BIOS dotyczące Timingów oraz Alpha Timingów RAM również programowo można.
Da się również zarządzać Cool&Quiet programowo choćby RightMark''iem.

Tegoretycznie Alpha Timingi i niektóre ustawienia typu PCI Latency można było już ustawiać programowo na nForce2, jednak wiązało się to z potrzebą restartu kompa, czego nie potrzeba już przy A64.

Jednak w wypadku o którym mówisz rzeczywiście podkręcić można jedynie z poziomu BIOS lub zworkowo/DIPowo w zależności od płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:23, Jack Bauer napisał:

a mógł by mi ktoś napisać jak te "zworki" przestawić i o ile ? :D


Jeśli w ogóle nie masz pojęcia o podkręcaniu ani o swojej płycie głównej, to zalecałbym odłożenie podkręcania.
Najpierw musisz się nauczyć, poczytać, poznać zagrożenia oraz swoje możliwości.
Musisz wiedzieć czy masz odpowiednio wydajny system chłodzenia, czy możesz pozwolić sobie na przestawienie również RAM, musisz wiedzieć czy masz zablokowaną magistralę PCI/AGP czy nie.

Polecam lekturę instrukcji płyty głównej oraz forum Tweak.pl. Być może za jakiś tydzień, może dwa będziesz w stanie coś powiedzieć i zrobić.

Pamiętaj, że podkręcanie jest procesem niebezpiecznym. Można stracić cały komputer - nie tylko część podkręcaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:29, Jack Bauer napisał:

mam K7 z gigabyta ;) i starego durona 1,3 :) czyli nie ma szans zeby podkręcic kompa przez
program ? :D


Nie. Przez program nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok pierwszy raz do tego kącika zaglądam więc prosze o wyrozumiałość;)

Podczas gry wyskakuje mi taki oto komunikat (patrz załącznik:P). Mam pytanie: czy ktoś wie jak go wyłączyć? Nie proszę was nawet o rozwiązanie problemu a jedynie o usunięcie objawów. To okienko powoduje minimalizację aplikacji, jednak w żaden sposób nie wpływa na jej działanie. Wystarczy więc przywracać program z paska. Problem tkwi w tym, że ten komunikat wyskakuje tak na oko co 30 sekund, więc na dłuższą mete potrafi być uciążliwy. Jakieś sugestie? Aha sprawdziłem podłączenie zasilacza do karty( Chieftec 420W, a karta graficzna to Gainward GF FX5900xt.) Czy może być to wina jakiegoś wirusa? Bo w poniedziałek pewnie dojdzie do mnie Oblivion i poważnie zastanawiam się nad reinstalacją systemu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:41, Jack Bauer napisał:

kurka tylko jak szukam jakiegoś semprona albo athlona na 2500+ to wszystkie sa na gniazda
754 a ja mogę mieć tylko na socety A :(


To poszukaj na Allegro... Tam dostaniesz wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:46, Jack Bauer napisał:

mam tu jakiegoś padalca :) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13189 ale fajnie by było
gdybyscie mi powiedzieli czy sie opłaca tyle płacic za niego :) A i czy opłaca sie kupowac
na allegro uzywane procki ?


Jaka CENA!! To ja już wole Allegro... No sorki ale za niższą cene kupiłem Semprona 3000+ 64 bit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:49, explotion napisał:

> mam tu jakiegoś padalca :) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13189 ale fajnie by
było
> gdybyscie mi powiedzieli czy sie opłaca tyle płacic za niego :) A i czy opłaca sie kupowac

> na allegro uzywane procki ?

Jaka CENA!! To ja już wole Allegro... No sorki ale za niższą cene kupiłem Semprona 3000+ 64
bit...


no tak tylko ze ja moge miec tylko socety A :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się