PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2006 o 22:38, shinian napisał:

Ok pierwszy raz do tego kącika zaglądam więc prosze o wyrozumiałość;)


1. Zmień wtyczkę zasiłki do karty na inną i zobacz czy pomoże. Wtyczkę z innej wiązki kabli mam na myśli.

Jeśli nie pomoże to:

Panel sterowania/Narzędzia Administracyjne/Usługi/NVIDIA Display Driver Service i to Wyłączyć (powinno wyłączyć komunikaty)
Jednak jeśli rzeczywiście jest problem z zasilaniem karty, to gry mogą się zawieszać.

P.S. Może też to być wina sterowników karty. Nie wiem jakiej wersji używasz. Ten typ blędu czasami towarzyszył sterkom z rodziny 77.XY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:34, Jack Bauer napisał:

opłaca sie kupować takiego procka bo jak narazie na lepszego mnie nie stać :P http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9806
Bo jak usłyszałem ze mogę spalić całego kompa to już wole wydać troche kasy i kupić nowy :D

To jest jeden z lepszych procesorów. Kupowałem go jakis rok czy półtora temu za taką samą cenę (nominalnie jest to odpowiednik nieistniejącego Athlona 2300+ z okrojonym łącznym cache z 640 KB do 384 HB).
Bez problemu podkręca się z 1800 MHz do 2250 MHz przez samą zmianę magistrali (FSB) z 266 na 333. Jedyne co dodatkowo trzeba zrobić, to podkręcić Vcore do 1.95V. Wtedy jest to w testach bliski odpowiednik 32-bitowego Semprona 2800+ (a na POST zwykle wyświetla się Athlon XP 2800+ lub AMD K7 2800+).

Natomiast inna sprawą jest czy za 200 zł warto go brać porównując do cen innych, szybszych procesorów na slot A z drugiej ręki. Bo jeżeli chodzi o nowe procesory w sklepach, to nikt Ci taniej nie sprzeda procesora o podobnej mocy. Dlatego moim zdaniem nie jest to taki zły wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:46, Jack Bauer napisał:

mam tu jakiegoś padalca :) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13189 ale fajnie by było
gdybyscie mi powiedzieli czy sie opłaca tyle płacic za niego :) A i czy opłaca sie kupowac
na allegro uzywane procki ?

Przeciez to jest dokładnie niemal to samo co niepodkręcony (!) (przez FSB) Duron 1800 i na dodatek za 150 zł więcej.
A jest jeszcze gorzej bo rdzeń Durona to okrojony do 384 KB rdzeń Bartona, natomiast rdzeń Semprona, to okrojony z cache również do 384 KB rdzeń starego Thoroughbred.
Żeby było śmieszniej Duron po tym prostym podkręceniu FSB do 333MHz ma czesto niższą temperaturę niż ten Sempron normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym przedziale cenowym najbardziej opłacało by sie kupic tego durona 1800 na soceta A ? :) tylko to jest to że on ma bardzo mało cache.... bo niecałe 200kb po odblokowaniu L2 :) ale i tak za 200zł to nie można dużo chcieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 15:18, Jack Bauer napisał:

Ale co do postów Olamagota - ale przeciez ten duron ma 192kb cache a nie 384kb :)


Ja bym się starał dostać procesor z drugiej ręki.
Wydawać na nowy tyle kasy to ciut za dużo. Używane są tańsze, a przecież tak samo dobre. Przy okazji mógłbyś dostać selekta, który jest wyjątkowo podatny na podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę obejrzeć żadnej relacji TV na onecie. Czy do tego potrzebny jest jakiś specjalny program?
Nigdzie nie znalazłem na ten temat informacj :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp nagle sie spowolnił i ma tendencje do chrupania :/ Co moiże być nie tak?Przeszukałem go wszystkimi antywirami jakie mam(antivirXP,AVG,Ad-Ware,RemoveIt Pro,MKS Vir i Microsoft Antyspyware) i nic sie nie znalazło :( Sprawdzałem temperature na procesorze-48stopni.Wydaje mi sie,że jest to temperatura +/- optymalna.Usunąłem też ze folder i 2 pliki o dziwnych nazwach z folderu windowsa.Jeden z tych plików miał nazwe 0,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Toce 3 jak gram albo jeszcze podczas ustwiania wyscigów komp mi sie zawiesza totalnie ze nic nie da sie zrobic, albo tak jakby zapada w stan uśpienia z którego nie może wyjść :| i tak mam przy wszystkich nowych grach :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkurzyłem swojego leciwego pada, by pograć sobie w najnowsze Guality Gear.. I tu mi się pojawił problem.. Pad ma wtyczkę szeregową do Game Portu. A mój nowy (no.. powiedzmy, że nowy (~.^)'' komputer nie ma portu gier o_O Czy jest jakaś przejściówka do kupienia z Game Portu na USB? Albo na cokolwiek innego, bym tylko mógł pada podłączyć.. Czy mogę sobie juz tego pada spowrotem do szafy schować ¬.¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 18:45, Jack Bauer napisał:

to wygląda troche jakby się przegrzewał komp :| tylko to jest to że gra mi działa na średnich
ustawieniach na dość słabym sprzęcie :)

a wiesza sie dokladnie w tym samym momencie? dziwne gdyby na zawołanie lapal temperature w menu... - sprawdz stery do grafy, moze cos w systemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena takiej przejściówki to jakies 45zl (przynajmniej tylko takie znalazlem) a prawie w tej cenie kupisz pada z 2 analogami (nizsza półka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 19:15, gmx napisał:

> to wygląda troche jakby się przegrzewał komp :| tylko to jest to że gra mi działa na średnich

> ustawieniach na dość słabym sprzęcie :)
a wiesza sie dokladnie w tym samym momencie? dziwne gdyby na zawołanie lapal temperature w
menu... - sprawdz stery do grafy, moze cos w systemie...


nie, wiesza się w różnych momentach :) po jakis 10min-20min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 21:58, Jack Bauer napisał:

nie, wiesza się w różnych momentach :) po jakis 10min-20min :)


:) to sprawdz temperatury (grafiki pod windą, procka w biosie), jak nie masz odczytów albo nie jestes ich pewny to sprawdz ilosc kurzu na radiatorach i czy wiatraki sie kreca. oczywiscie zakladajac ze to temperatura, bo jezeli w innych grach nie ma problemu to moze byc cos z systemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 21:58, Jack Bauer napisał:

> > /.../> nie, wiesza się w różnych momentach :) po jakis 10min-20min :)

A jaki zasilacz? Bo ja, po padzie dwóch zasilaczy, w takich objawach wdzę kończący swój żywot zasilacz. Jeśli markowy, powyżej 350 W, to pewnie nie, ale lepiej sprawdzić na tabliczce z boku zasilacza, ile to on faktycznie wyciąga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się