PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2006 o 19:11, Ledoke napisał:

Co moze byc tego przyczyna i jak to naprawic?

Już kilka razy miałem coś takiego - reinstalka windowsa w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 21:01, Jack Bauer napisał:

Nie wiecie jak wyłączyć ograniczenie 3 wciśnitych klaiwszy naraz ? bo jak z bratem gram w ToCE
3 to tylko jeden z nas panuje nad wozem :D


z tego co wiem to zalezy tylko od konstrukcji klawy i w tanich fizycznie nie da sie tego przeskoczyc, chociaz nie wiem czy w tych z wyzszej polki tez dalo by sie grac....
ja to rozwiazalem... dokupujac klawe, dzoja i kierownice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 21:01, Jack Bauer napisał:

Nie wiecie jak wyłączyć ograniczenie 3 wciśnitych klaiwszy naraz ? bo jak z bratem gram w ToCE
3 to tylko jeden z nas panuje nad wozem :D

Jak napisał gmx, jest to ograniczenie sprzetowe klawiatury. Po prostu niektóre są tak zbudowane, że skanują tylko przecięcie z 6 linii, co daje 3 klawisze naraz. Mimo to każda klawiatura ma bufor na 16 zdarzeń znakowych, co daje (średnio) 8 wciśniętych i puszczonych klawiszy. I takie jest ostateczne ograniczenie sprzetowe ilości znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli na granie w toce na 2 na starej klawie nie ma co liczyc :P a teraz mam inny problem :( komp po jakies godzinie pracy (bez grania) przy kilku programach np. bitcomet, mozilla, skype, GG zaczyna dziczeć nic sie nie chce wlączyć ani wyłączyć tak jakby sie zaciął : i pomaga jedynie reset. Kiedyś robiłem formata ale juz mi sie to zaczyna brzydnąć :P Wie ktoś co to moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 17:53, Jack Bauer napisał:

teraz mam inny problem :(
komp po jakies godzinie pracy (bez grania) przy kilku programach np. bitcomet, mozilla, skype,
GG zaczyna dziczeć nic sie nie chce wlączyć ani wyłączyć tak jakby sie zaciął

Odpal sobie task managera i zobacz co ssie zbyt dużo pamięci, albo za bardzo obciąża procesor i zabij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jak próbuje go załączyć jak juz sie zacina to sie nie da :P A teraz mam pytanko. Jakim programem usunąć wszystkie niepotrzebne pliki z windowsa ? bo jak gra sie zainstauje i później odinstaluje to zawsze coś zostanie - i czy sa jakies programy zeby usunać te pliki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ręcznie - usuń sobie zawartość katalogu temp :] A po deinstalce gry możesz wpisać "regedit" w "uruchom" i pousuwać niepotrzebne rzeczy z rejestru (na własną odpowiedzialność ! :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 17:59, A-cis napisał:

> Jesli chcesz sie przekonac, ze filmy dzialaja sprobuj je wlaczyc przez Internet Explorer
z wlaczonymi skryptami.
Przez IE działa. Wolno, bo wolno ale jednak (zreszta to zależy od transferu).
Z tego wynika, że przyczyna musi tkwić w przeglądarce. Ale co?!

Poszukaj na stronie rozszerzeń FF. Cosik mi się wydaje, że na Windowsie jest podobnie z FF jak na Linuchu, nie ma jedynej słusznej aplikacji do mediów, trzeba sobie zainstalować wtyczkę do otwierania multimediów, ja stosuje mplayer-plugins, ale to jest typowo linuchowa wtyczka, bo MPLayer pod Windowsem jest do niczego ( chyba specjalnie twórcy MPlayera zrobili taką wersję pod Windę, bo pod Linuchem jest to najlepszy player pod słońcem, otwiera wszelkie znane formaty muzyczne i video )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 18:51, Grucha91 napisał:

Najlepiej ręcznie - usuń sobie zawartość katalogu temp :] A po deinstalce gry możesz wpisać
"regedit" w "uruchom" i pousuwać niepotrzebne rzeczy z rejestru (na własną odpowiedzialność
!
:) )

Na wszelki wypadek zrób kopię rejestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 10:53, AgayKhan napisał:

Poszukaj na stronie rozszerzeń FF. Cosik mi się wydaje, że na Windowsie jest podobnie z FF jak na Linuchu, nie ma
jedynej słusznej aplikacji do mediów, trzeba sobie zainstalować wtyczkę do otwierania multimediów

Ja klikałem na "pobierz więcej rozszerzeń" ale tam jest ze 20 pozycji. Niestety nie znam angielskiego, więc doczytać się, która może być przydatna - nie mogę. A eksperymentować ze wszystkimi nie ma sensu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2006 o 11:48, A-cis napisał:

Ja klikałem na "pobierz więcej rozszerzeń" ale tam jest ze 20 pozycji. Niestety nie znam angielskiego,
więc doczytać się, która może być przydatna - nie mogę. A eksperymentować ze wszystkimi nie
ma sensu :(

Ja się nie bawię w internet pod Windowsem, bo to masochizm, a zresztą dla mnie Winda to czarna magia. Nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo :)

Nie wiecie co to za błąd 000007 czy jakoś tak ? ( możliwe że pomyliłem ilość zer :) ) bo wywala mi go jak sie komp zacina i później czasem blue screen :D albo nic ,tylko sie zatnie i trzeba reseta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tajny agent James Bond? ale z tyloma zerami to ma pewnie licencje na walniecie atomówką (bo 00 oznacza licencje na zabijanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 19:39, sig. napisał:

tajny agent James Bond? ale z tyloma zerami to ma pewnie licencje na walniecie atomówką (bo
00 oznacza licencje na zabijanie)


hahah :P chyba robie formata..... bo już mnie szlak chce trafić przez to co godzinne resetowanie kompa... wrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Posiadam HP 1510 i po zainstalowaniu sterowników po każdym uruchomieniu drukarka drukuje stronę testową. Reinstalacja niczego nie zmienia i zastanawiam się czy może oddać drukarkę do serwisu.
Gdyby ktoś z was miał podobny problem i go rozwiązał to wdzięczny będę za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam jakieś dziwne problemy z myszką :/ Otóż myszka na 100 % jest sprawna, ale w systemie czasami zaczyna wariować - sama sobie aktywuje wciśnięte przyciski, tak jakby cały czas był wciśnięty lewy przycisk myszy i samorzutnie gdzie najadę na coś to mi przeciaga rózne rzeczy w inne miejsca... po prostu czasem nie panuję nad myszą (trochę dziwnie to brzmi :P) Wiecie co może być przyczyną takiej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel ma pewien problem z kompem, a że nie korzysta z tego forum postanowiłem pośredniczyć. Może po prostu wkleję to co mi "zameilował":
-----------
Mam dysk SATA 200 GB, 4 partycje, pracujacy w zewnetrznej kieszeni podlaczanej przez USB.
Niedawno zaliczlem zwis Win XP i jak juz nic nie pomoglo poszedl hard reset.
Po uruchomieniu windy, pojawil sie komunikat "Nie powidl sie opozniony zapis" dotyczacy drugiej partycji zewnetrznego dysku.
Po podlaczeniu dysku, pojawia sie pierwsza partycja, i gdy komp pracuje nad druga nastepuje restart komputera. Nie pomaga uruchomienei w trybie awaryjnym :-(
---------------

Powiedziałem mu, że na tym forum są sami fachowcy i szybko znajdą rozwiązanie ;)
więc liczę na was ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się