PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2008 o 18:07, mrosi napisał:

Universal Audio Architecture (UAA) High Definition Audio

Ściągnąłem, ale przy próbie instalacji wyskakuje, że przy SP3 nie ma potrzeby instalować tego...

A jeżeli chodzi o drukarkę, to jest to podstawowa, bez żadnych bajerów drukarka. Po prostu na razie nie chciało mi się jej instalować i do niej sterowników po reinstalce systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 18:51, Abi Dalzim napisał:

A jeżeli chodzi o drukarkę, to jest to podstawowa, bez żadnych bajerów drukarka. Po prostu
na razie nie chciało mi się jej instalować i do niej sterowników po reinstalce systemu.

To raczej wszystko jasne - zainstaluj stery od drukarki i potem zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:58, DJ Danielus napisał:

To raczej wszystko jasne - zainstaluj stery od drukarki i potem zobacz.

Niestety, to nie drukarka. Zainstalowałem i nadal mi to pokazuje. Jak się na to kliknie, to wychodzi , że jest to jakieś urządzenie na karcie graficznej (?). Dziwne...

20081027205817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 20:58, Abi Dalzim napisał:

Niestety, to nie drukarka. Zainstalowałem i nadal mi to pokazuje. Jak się na to kliknie,
to wychodzi , że jest to jakieś urządzenie na karcie graficznej (?). Dziwne...

Może to jakieś złącze video? Zobacz jakie posiada karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam inny problem. Tym razem dotyczy klawiatury... Otóż odpaliłem sobie Vice City i jak to się przyzwyczaiłem w FPS, chodzę WSAD''em. Przypadkowo nacisnąłem dwa przyciski W i E i ku mojemu zdziwieniu ( po puszczeniu obydwóch przycisków bohater dalej biegł ). Wnioskuję, iż to nie jest błąd w grze ponieważ to nie jedyna gra, w której mam ten sam problem. Np. w Frets on Fire ( gra podobna do Guitar Hero ) naciskam 2 przyciski i mimo, iż puszczę oby dwa, jeden dalej "zostaje" wciśnięty. W czym problem ??? Czy to wina klawiatury, całego komputera, czy to coś w stylu opcji, która można wyłączyć ??? Z góry dzięki za pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:10, Treant napisał:

Może to jakieś złącze video? Zobacz jakie posiada karta.

A jak to sprawdzić? Bo na bebechach to się kompletnie nie znam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Mam taki problem:
Posiadam Windows home xp i ostatnio widzę że bez przyczyny się zawiesza. Nie wiem o co chodzi, np.
włączam profil i czekam az sie załaduje, a tutaj widze ze cały pasek start sie w ogole nie pojawia, nie da sie nic zrobic poza resetem.
Inna sytuacja gdy normalnie przeszukuje sobie neta miedzy czasie ściągając torrenty i nagle zwiecha, w końcu start znika i pozostaje tylko reset, chociaż strony moge przeglądać dalej, nawet winap chodził normalnie, ale ten start...
Inny tez probme jest taki że profile niewiarygodnie długo się włączają. Przykład:
mam 3 profile, włączam ten najmniejszy, bardzo dlugo sie włacza 3-5min. Dobra wreszcie jest, wychodze z niego, wchodze na swoj i ładuje się 10sec. Dokładnie tak samo jest w odwrotnej kolejności(po uprzednim wyłączeniu kompa). Doszedłem do wniosku że przy ładowaniu sie profili, ładuja sie odrazu wszystkie 3, jest to bez sensu kompletnie dla mnie ale tak z tego wynika że jest.
Jeszcze jeden problem w sumie nie taki irytujacy:
instaluje sobie np program na swoim profilu, pojawiają się ikonki skrótu odziwo na wszystkich profilach. Dobra, wchodze na inny profil wywalam skrot i ku mojemu zdziwieniu dany skrot usuwa sie ze wszystkich 3 profili, jest to dziwne, ale dobra, juz nie zaznaczam by robilo skrótu przy instalacji...

Jak by potrzeba było jakieś informacje jaki mam sprzet w moim blaszaku, to podam.

Z góry dziękuję za jakąś "działającą" pomoc, która nie okaże sie czyszczeniem dysku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

Kiedy zmieniałem pościel w pokoju to było pełno kurzu i piórek. Kiedy spojrzałem za komputer,
to było tam w szparce jedno piórko. Nie zniszczy się nic?

Znaczy się gdzie? :) Piórko może spowodować zniszczenie/uszkodzenie, np. wentylatora oraz innych części, więc lepiej usuń.

Abi Dalzim

Co to za karta graficzna? Modele Radków (chyba od 2xxx) mają wbudowaną w sobie kartę dźwiękową (mam nadzieję, że nic nie pomyliłem), a więc to może być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:47, DJ Danielus napisał:

> Kiedy zmieniałem pościel w pokoju to było pełno kurzu i piórek. Kiedy spojrzałem
za komputer,
> to było tam w szparce jedno piórko. Nie zniszczy się nic?
Znaczy się gdzie? :) Piórko może spowodować zniszczenie/uszkodzenie, np. wentylatora
oraz innych części, więc lepiej usuń.

Tam z tyłu, co są kable. Piórko było malutkie, wyciągnąłem, a kurzu trochę. Nie wiem, działa wszystko ok, a nic już tam nie widzę, więc nic się nei zepsuło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:16, Abi Dalzim napisał:

A jak to sprawdzić? Bo na bebechach to się kompletnie nie znam... :)

Zajrzyj na tyły obudowy, na wysokości kabla łączącego komputer z monitorem. Możesz nawet zdjęcie zrobić i wrzucić, chyba że znasz dokładnie producenta i model tej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:38, Abi Dalzim napisał:

Przejedź jakimś antywirusem (avast itp.). To mi wygląda na zasyfiony komputer (z drugiej
strony się nie dziwię - torrenty...)

skanowałem nortonem i zonealarm, nic nie znalazło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:49, Kalejdoskop86 napisał:

Tam z tyłu, co są kable. Piórko było malutkie, wyciągnąłem, a kurzu trochę. Nie wiem,
działa wszystko ok, a nic już tam nie widzę, więc nic się nei zepsuło?

Jak działa to nie, gorzej jakby piórko wpadło do wnętrza PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 22:34, DJ Danielus napisał:

Jak działa to nie, gorzej jakby piórko wpadło do wnętrza PC.

Noo, ale piórko piórkiem, przesadziłęm, bo to był mały paproszek, który może i tak wpaść z kurzem. Zresztą, i tak w celu poprawienia działalności kompa to trza czyścić najlepiej sprężonym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie do posiadaczy płyty głównej ASUS M2N-SLI Deluxe.
Mianowicie, w jaki sposób jestem w stanie dograć sterowniki do karty sieciowej (zintegrowanej) dla tej płyty ?
Pytam, ponieważ po reinstalacji systemu w ogóle nie wykrywa mi żadnego połączenia (brak tych malutkich monitorków na dole po prawej), czytaj zapewne jest to coś z kartą sieciową. Dzwoniłem do providera i ten powiedział, żebym dograł (zainstalował na nowo ?) sterownik od karty sieciowej.
Tylko że ja nie mam pojęcia, gdzie one mogą być. Na płycie CD od płyty głównej nie jestem w stanie znaleźć niczego, co wyglądałoby jak owe sterowniki.


PS. Obecnie piszę z pracy, w domu połączenia nie mam żadnego (z przyczyn wyjaśnionych powyżej). Ale to już swoją drogą.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 10:45, Treant napisał:

To może być ogólny sterownik dla chipsetu. Sprawdź, czy go zainstalowałeś.


Z kilku opcji sterowników dostępnych w menu płyty głównej zainstalowałem coś co odpowiada chyba za muzykę (SoundMAX ADI 1988 Audti Driver) oraz coś o wdzięcznej nazwie JMB35X RAID Controller Driver.
Pozostałe opcje z zakładki Sterowniki, to Nvidia Chipset Driver Program, AMD Cool''n''quiet Driver oraz USB drivers , których jak na razie nie instalowałem. Czyżby chodziło o ten pierwszy coś z"Nvidia" w nazwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 11:05, Dann napisał:

Czyżby chodziło o ten pierwszy coś z"Nvidia" w nazwie ?

Tak sądzę. Sterowniki do chipsetu instaluj zawsze w pierwszej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 11:15, Treant napisał:

> Czyżby chodziło o ten pierwszy coś z"Nvidia" w nazwie ?
Tak sądzę. Sterowniki do chipsetu instaluj zawsze w pierwszej kolejności.


Ok, dzięki wielkie za pomoc.
Jak tylko wrócę do domu, zobaczymy jaki efekt to da. W razie czego ściągnę jeszcze ze strony ASUSa najnowszy BIOS do tej płyty głównej, a jeśli i to nic nie da, to wtedy trzeba będzie zabulić 30 zł gościowi, żeby przyjechał i zobaczył WTF?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się