PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2008 o 14:07, Misquamaqus napisał:

Nie potrzeba zadnych programow do aktualizacji sterownikow.
Wchodzisz na stronke producenta np. asus i odnajdujesz sterowniki do danego urzadzenia.
Sciagasz najnowsze i gitara.
Osobiscie nie spotkalem sie z aplikacjami uaktualniajacymi sterowniki.


Taak, ale np wchodzę na angielską stronę ASUSA to nei widziałem sterowników (chyba ślepy jestem), a jak wejdę na polską, to wszystko ładnie, sterowniki są, ale... nie do mojej płyty, zaczynam sie zastanawiać czy ta płyta wyszła już w polsce, była kupowana na zamówienie więc nie wiem.
BTW płyta to ASUS Maximus Extreme, ta z serii Republic of Gamers.
BTW 2 ale nie wiem, patrzyłem te sterowniki pare miechów temu, jeszcze raz teraz zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie było mnie na forum 35 dni, tyle czasu zajęło tandemowi tp / orange podłączenie mi nowego neta ;-/
Żeby poprawnie podłączyć modem musiałem sformatować dysk systemowy i reinstalować windę.
Straciłem wszystkie instalki i ustawienia nad którymi pracowałem ;-(
Teraz komp co prawda zasuwa jak mały samochodzik, ale mam problem z grafiką w filmach.
Zainstalowałem najnowsze stery do karty graficznej oraz płyty głównej, jednak chyba nie w tym tkwi problem.
Kodeki mam K-Lite Codec Pack 4.2.5 (Full) Real Alternative ( do RMVB) do tego jeszcze XviD MPEG-4 Video Codec.
Programy Real Player 11, SubEdit Player i Media Player Classic, do tego ffdshow i flash player.
Filmy się otwierają, ale kolory są przekłamane, z wąską paleta barw, wygląda jak 256 ;-D dźwięk też jest jakiś płytki ;-/

Może wiecie czego mi brakuje? lub możecie polecić jakieś sprawdzone zestawy kodeków?
Z góry dziękuję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 14:11, Misquamaqus napisał:

> Co można zrobić aby ochronić się przed internetowymi atakami?Dodam że posiadam antywirusa

> i firewalla.

Nic sie nie da zrobic poza tym co juz masz. Co chwile wychodza nowe wirusy wiec zanim
je zablokuja to moga juz zapaskudzic system.
Zeby wynalesc antidotum najpierw nalezy sie zapoznac z daną choraba czy wirusem komputerowym
a to oznacza wczesniejsza infekcje...inaczej nie dowiesz sie, ze takowy wirus istnieje
:))).

Mój antywirus najczęściej blokuje ataki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 14:23, trutututu napisał:

Sorry za drugo post, ale nie dodałem obrazka. To które mam ściagnąć?

Wszystkie, które chcesz zaktualizować i są w nowszych wersjach niż te obecnie zainstalowane. Odpuścić możesz sobie Utilities i Manual, poza tym trzymaj się kolejności na liście, BIOS aktualizuj tylko wtedy, gdy wnosi coś istotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 14:23, trutututu napisał:

Sorry za drugo post, ale nie dodałem obrazka. To które mam ściagnąć?


A z czym masz problem ?. Chcesz aktualizowac bios ?, zle chodzi siec ?, masz problemy z szyna systemowa ?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 14:30, Misquamaqus napisał:

> Sorry za drugo post, ale nie dodałem obrazka. To które mam ściagnąć?

A z czym masz problem ?. Chcesz aktualizowac bios ?, zle chodzi siec ?, masz problemy
z szyna systemowa ?....


W sumie to sam nie wiem co chce update''ować, tak w ogóle to bym nie wpadł na pomysł ściągania sterowników gdyby nie to, zę mi Crysis nie chce działać, bo jak jest sprawdzanie daty czy czegoś tam, to jest okienko jakby miało się coś instalować, ale tylko pisze, żebym czekał, do tego potrzebny jest internet, no to neta mam, (oryginalną mam grę jak coś). I nie wiedziałem co zrobić to pomyślałem o sterownikach, to nie wiem, może by coś zmieniła aktualizacja sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 14:40, Misquamaqus napisał:

Raczej nie. Stawial bym na sterowniki karty graficznej lub wgranie najnowszego directX-a.

Tu jest directX a karty nie znam bo nie podales jaka:

http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/6603,DirectX_90c_dla_Windows_XP_i_10. aspx


Co do karty, to już ściągnąłem nowego Catalysta (mam Radka 4870),a co do DirectXa to przydałby się DX 10, szukałem i nie znalazłem, ale ja szukać nei umiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 14:52, Misquamaqus napisał:

Tu masz plik do sciagniecia...jest w nim najnowsza biblioteka dx 9.0c oraz dx 10:

http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/6603,pobierz.aspx


A może coś co by działało...
Czy to będzie dobre? : http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2DA43D38-DB71-4C1B-BC6A-9B6 652CD92A3&displaylang=en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 15:20, trutututu napisał:


A może coś co by działało...
Czy to będzie dobre? : http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2DA43D38-DB71-4C1B-BC6A-9B6
652CD92A3&displaylang=en

>
A co nie dziala ???...link, ktory podalem dziala. Klikasz i sciagasz directaX...

A po rusku nie umiem wiec nie wiem co tam nabazgrane jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem upgrade''ować kompa i spotkał mnie przykry zawód. Po włączeniu zasilania ekran pozostał czarny, nie dochodzi do niego żaden sygnał, diodka w monitorze miga jak w trybie standby, nie kręci się wentylator na karcie graficznej. Zastanawiam się czy to uszkodzony port AGP na płycie, czy może zasilacz za słaby. Karta graficzna na 100% sprawna. Jak sądzicie? Jak można to sprawdzić?

Płyta gł. ECS KT600A, procek Athlon XP 2400, pamięć DDR 1GB - te elementy zostały wymienione, natomiast zasilacz 350 W, nie pamiętam jakiej marki, ale raczej żaden porsche ani ferrari, jakiś zwykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podpiąłeś dodatkowe złącze 4-pin (prawie zawsze w okolicach procesora) z zasilacza do płyty głównej (oprócz 24-pinowej wtyczki zasilającej rzecz jasna)?
Jeśli tak to sprawdź czy grafika nie musi być dodatkowo zasilana (czy podpiąłeś to zasilanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zły trop ;) Płyta z poprzednich standardów, bez dodatkowego gniazda zasilającego, grafa też nie wymaga dodatkowego zasilania. Ale dzięki za dobre chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 18:48, Anjinsan napisał:

/.../

Zły trop ;) Płyta z poprzednich standardów, bez dodatkowego gniazda zasilającego, grafa
też nie wymaga dodatkowego zasilania. Ale dzięki za dobre chęci :)

a podłączyłeś wentylator procesora do właściwego gniazdka? często jest takie zabezpieczenie, że jak niema na "jedynym słusznym" poboru mocy to komputer się nie włączy (bo tenże wentylator pewnie popsuty a co za tym idzie procek zagrożony przegrzaniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się