PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Cool&Quiet - czyli chłód i cisza. To funkcja odpowiedzialna za zmniejszenie taktowania procesora (a co za tym idzie zmniejszenie poboru energii i ilości wydzielanego ciepła) w momencie kiedy nie jest potrzebna cała moc obliczeniowa procesora. I nic poza tym. Ta funkcja nie zrobi OC procesora bo nie takie jest jej przeznaczenie. Kontrola taktowania odbywa się dynamicznie, w jednej sekundzie masz pełne nominalne taktowanie, np. 2,6GHz, a za sekundę masz taktowanie 900MHz. Swoją drogą bardzo przydatna funkcja. Szczególnie dla miłośników ciszy i niskich rachunków za prąd... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy to odpowiednie forum ale mam taki problem z pendrivem (pqi 2GB) - po podłączeniu do gniazda usb komp widzi go jako dysk wymienny ale przy otwieraniu wyskakuje informacją "włóż dysk do stacji dysków Dysk wymienny"
formatowanie nie działa nawet pod dosem. Twierdzi że nie ma dysku.
Czy ktoś może orientuje się o co biega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 18:05, DJ Danielus napisał:

Możliwe, że masz uszkodzony drive, spróbuj pod innym PC.

na trzech innych kompach to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 09:37, Zand79 napisał:

> Możliwe, że masz uszkodzony drive, spróbuj pod innym PC.
na trzech innych kompach to samo

Jeśli masz na niego gwarancję to radził bym wymienić PenDrive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 20:24, Budep napisał:

Mam problema.. :(

Siedzę przed kompem, a nagle prąd odłączyło. :/ Włączam kompa i wyskakuje, że problem
wystąpił, bo nagle odłączyło zasilanie itd. Do wyboru jest kilka ''opcji''. Tryb awaryjny,
Tryb awaryjny z połączeniem do sieci, Normalne uruchomienie, i uruchomienie z wcześniejszymi
zmianami. Problem jest z tym, że co by się nie dało to.. resetuje komp. Po prostu dochodzi
do ekranu ładowania Windowsa XP i reset i tak w kółkooooo. Jak temu zaradzić?



Ok, ponownie zainstalowalem windows. Paru rzeczy nie ma, wiadomo. Coz zrobic. Ale instaluje ulubionego MMO, a tam ni cholery grafiki nie widac, jakies bledy. No coz, sciagnalem najnowsze stery do karty graficznej. Instaluje, wszystko ok. Wyłaczam komputer, aby stery zadzialaly. Uruchamiam go, a tu mi taki sam komunikat jak mam napisane na gorze. No do jasnej cholery. To sie za cholere nie chce wlaczyc, tylko jak dam ''poprzednia konfiguracja'' to wchodzi, ale wiadomo, ze te stery wtedy nie dzialaja. Jak dam ''uruchom normalnie'' to reeset.. pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale trudno. Więc mam antywira kaspersky home edition najnowsa wersja kupiona w sklepie. Wczoraj gdy skanowem komp wykrylo mi parę trojanow 2 wyleczylo a resztę uaunelo ale gdy jeszcE skanowalwm to mi napislao ze nie umie odnaleść tych trojanow wie ktoś jak usunic recNie re trojany? Pytam tu ponieważ nie mogę sie dostać do neta najprawdopodobniej jakiś wirus mi go zablokował
Co mam robić a i jeszcE przy skanowaniu kaapersky napisał mi:
Ochrona proaktywna ze coś proboje załadować lub zmodyfikować
Plik .dll i ścieżka to C/ firefox/firefox.exe mam ro akceptować czy zablokować pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem
Mam alllpayera 3.5 wersję
wszystkie kodeki , odtwarzam filmy z rozszerzeniem ogm działa , tylko nie mogę zmienić języka audio nie wiem czemu , wcześniej mogłem zmieniać a teraz nie mogę czemu ?
Oglądam Anime i jako podstawa uruchamia się język angielski a ja chcę japoński
pomocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra , widzę że za trudne pytanie zadałem
Zadam łatwiejsze , gdzie mogę znaleźć zainstalowane kodeki od allplayera ? Bo jak usuwam allplayera to one zostają a chciałbym na czysto jeszcze raz spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za tyle postów pod rząd ale kurde nie mogę
Kiedyś klikałem na tą ikonkę i otwierało się menu z wyborem języka itd , teraz nie chce się nic wyświetlić :/
O co chodzi ?

20081104200026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to mam najgorszy problem z was wszystkich
posiadam viste 64 bit i firefoxa (najnowszego) zresztą vista też ma wszystkie aktualnienia itd.
ok o co chodzi do dodawania postu muszę chwycic myszką obramowanie i rozszerzyć okno bo
jakimś cudem scina mi ODPOWIEDŻ ... jak mam to naprawic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam wrażenie, że coś jest nie tak. Jakiś czas temu (ok. dwa tygodnie) nie chciał mi się uruchomić komputer, przez cały dzień włączały mi się wiatraczki, power i to wszystko. Następnego dnia pojechaliśmy do serwisu, odstawiliśmy sprzęt. Dwa dni później zadzwonili i powiedzieli, że wszystko jest ok i ktoś coś robił w BIOSie (ta, ciekawe, ostatni raz bios sprawdzałem 5 miesięcy temu a i tak zmian nie zrobiłem żadnych). Dzisiaj komputer się zwiesił, a w sumie nic nie robiłem, przeglądałem forum i słuchałem muzyki z YT. Zrobiłem restart, ale nie chciał się uruchomić, musiałem go wyłączyć całkowicie i za trzecim podejściem ruszył. Trochę mnie to wkurza. :/ Czego to może być wina? Olać to zupełnie czy coś jest na rzeczy? Czy ewentualnie zrobić format (zastanawiam się nad tym w sumie i tak, trochę dysk się oczyści z niepotrzebnych rzeczy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem: po włączeniu komputera tapeta mi znika (ekran robi się cały czarny) ikonki widac i one działają tylko że nie ma tapety co mam zrobic? Ponowne ustawienie tapety nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:49, Patryk Mogilno napisał:

Witam. Mam taki problem: po włączeniu komputera tapeta mi znika (ekran robi się cały
czarny) ikonki widac i one działają tylko że nie ma tapety co mam zrobic? Ponowne ustawienie
tapety nic nie daje...

Sprawdź kompa programami ad-aware oraz spybot, pewnie jakiś szkodnik zaczoł się instalować i nie udało mu się podmienić tapaty na ostrzeżenie że masz wirusa itp..... (naturalnie żeby tegoż istniejącego wyłącznie w komunikacie wirusa "usunąć" trzeba ściągnąć program w którym roi się od szkodników wszelakich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dysk 500GB i podłączyłem go w miejsce starego 160GB, zaś stary jest podpięty pod port "secondary" i aktualnie z niego bootuje się system.
Jak zrobić bajer, żeby aktualna partycja C z Windowsem stała się dajmy na to X (zaś D i E jako Y i Z), a zamiast tego na nowym dysku postawić od nowa system właśnie z literą C. Zależy mi na tym, aby stary dysk z systemem wykorzystywać do hardkorowych testów i żebym mógł np. wybierać, jakiego OSa chcę bootować (to na przyszłe testy Windows Seven). Mam cholernie skonfigurowany XP pod siebie i dostosowanie nowego zajmie na pewno kilka dni pracy i chciałbym mieć też dostęp do starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 17:02, sig. napisał:

> Witam. Mam taki problem: po włączeniu komputera tapeta mi znika (ekran robi się
cały
> czarny) ikonki widac i one działają tylko że nie ma tapety co mam zrobic? Ponowne
ustawienie
> tapety nic nie daje...
Sprawdź kompa programami ad-aware oraz spybot, pewnie jakiś szkodnik zaczoł się instalować
i nie udało mu się podmienić tapaty na ostrzeżenie że masz wirusa itp..... (naturalnie
żeby tegoż istniejącego wyłącznie w komunikacie wirusa "usunąć" trzeba ściągnąć program
w którym roi się od szkodników wszelakich).

Nie pomogło :\ Skanowałem (wirusy były) ale już się ich pozbyłem i nadal to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 19:28, Agntx napisał:

Kupiłem sobie dysk 500GB i podłączyłem go w miejsce starego 160GB, zaś stary jest podpięty
pod port "secondary" i aktualnie z niego bootuje się system.
Jak zrobić bajer, żeby aktualna partycja C z Windowsem stała się dajmy na to X (zaś D
i E jako Y i Z), a zamiast tego na nowym dysku postawić od nowa system właśnie z literą
C. Zależy mi na tym, aby stary dysk z systemem wykorzystywać do hardkorowych testów i
żebym mógł np. wybierać, jakiego OSa chcę bootować (to na przyszłe testy Windows Seven).
Mam cholernie skonfigurowany XP pod siebie i dostosowanie nowego zajmie na pewno kilka
dni pracy i chciałbym mieć też dostęp do starego.


Nie widze tego "dobrze".
Masz nowy dysk i chcesz miec na nim to co msz teraz na starym dysku ??.
Ducha nie zrobileś ?
Robiac nowa ptrycje :))) czy jak to sie zwie partycje systemowa zawsze sie ja formatuje poprzez stawianie systemu.
Strata danych jest nieunikniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam następujący problem ostatnio upgradowałem kompa postawiłem system zainstalowałem stery i ... gram sobie a tu nagle wywala mnie do windy z informacją o nieoczekiwanym błędzie a w najgorszym przypadku restartuje mi kompa.
Podpowiedźcie od czego zacząć sprawdzanie problemu. Sugeruje że nie jestem maniakiem komputerowym więc może się okazac że problem jest trywialnie prosty (dla niektórych) do rozwiązania więc prosze o podpowiedzi. Z góry dzięki
Ps. świeżo zaktualizowany AVG nie wykazuje wirusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się