PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2008 o 12:04, sig. napisał:

czy przed tym restartem nie miga ci czasem taki niebieski ekran?

nie ani przed restartem ani nie przy wywalaniu do windy. Co prawda jako laik ale stwierdziłbym że dzieje sie tak bezobjawowo (ani wcześniejszych ścinek w grze ani burczenia warczenia czy innego pikania). Jedynie co mnie dziwi to nagrzewający się zasilacz ale mam nowego Tagana 500W więc nie powinno być z tym problemu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem... Do dzisiaj wszystko było w porządku, do momentu kiedy zauważyłem jakiś dziwny plik działający w tle (nie pamiętam nazwy, ale wiem już że to był wirus/trojan), więc od razu wziąłem się za jego usuwanie przy pomocy KAV 2009. I zaczęło się... Najpierw nieoczekiwanie w trakcie usuwania jednego z wirusów system sam się zamknął i po ponownym uruchomieniu przestał działać (poza trybem awaryjnym bez sieci; przy każdej innej opcji uruchamiania systemu miałem blue screen z "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" wraz z ciągiem cyferek i literek typu "Stop: 0x000000D1").

"Nic to" - pomyślałem i od razu wziąłem się za reinstalację Windowsa (przywracanie miałem wyłączone :/). I ZONK. Tuż po sformatowaniu partycji systemowej i przekopowiowaniu plików instalacji instalator zaczął mi skanować cały dysk (było coś o "usuwanie fragmentu oddzielonego pliku" i "odzyskiwanie..." - trwało to dosyć długo), a po zakończonej instalacji okazało się, że instalator WinXP przemielił mi 1 z partycji na ciąg zer i jedynek (nie działają tam żadne pliki poza tymi typu .txt i niektórymi tylko obrazkami), a dwie pozostałe po prostu mi wsiorbała czarna dziura...

EDIT: Dodam, że przed instalacją (na tym ekranie gdzie wybiera się partycję, gdzie chcesz zainstalować system) zauważyłem coś dziwnego: partycje C i D były w porządku (i D jest nienaruszona), natomiast przy E brakowało danych (chyba typu system plików/rozmiar partycji), a F i G w ogóle tam nie było. Może to w tym tkwi szkopuł? Partycje tworzyłem kiedyś Norton Partition Magic i jak pamięcią sięgam to kiedyś miałem identyczny przypadek z utratą danych...

I teraz kilka pytań do was znawców:

1) Co się stało z systemem w trakcie skanowania przez KAV2009 i dlaczego nie mogłem go uruchomić w trybie awaryjnym z siecią (wtedy może bym poszukał rozwiązania w necie)
2) Dlaczego instalator WinXP zrobił mi takiego psikusa i zniszczył prawie całą zawartość dysku twardego (w pełni przetrwała tylko jedna partycja)
3) Czy da się te utracone dane odzyskać bez kosztów? Czy da się je odzyskać samemu jakimś programem?
4) Skoro już startuje od zera, to zastanawiam się: czy warto się przesiąść z WinXP na Viste? Nie zależy mi na fajerwerkach i bzdetach, a na większej niż XP bezawaryjności / stabilności / szybkości działania no i oczywiście kompatybilności z wszystkimi ważnymi aplikacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem. Posypał mi sie bootloader i ogólnei nic nie chciało się właczyc. Troche pokombinowałem i zaczełem instalowac drugi raz xp na czystej partycjie, mniejsza z tym - instalacja nie jest ukonczona, miejsce na partycji bylo zajete ale je usunelem z poziomu windowsa i niby jest wszystko fajnie poza tym, ze po starce komputeraz mam do wyboru windows xp i windows xp przy czym ten pierwszy to ta nie doinstalowana wersaj i za kazdym razem che sie instalwoaac. Moje pytanie to jak sie tego pozbyc by byl\uruchamial sie tylko wlasciwy windows? Czy jzu moze jestem skazany na kazdorazowe przelanaczanie na ten wlasciwy. Musze to zrobic szybko bo od razu chce sie odpalac niedoinstalowana wersja, a teraz po skasowaniu danych instalacyjnych z partycji wystepuje i tak jakis blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dyskiem zewnętrznym USB 2,5 cala. Przy próbie odłaczenia za pomoca "bezpiecznego usuwania sprzętu" pojawia się komunikat:
"Problem z wysuwaniem Masowe urządzenie magazynujące USB" : "Nie można zatrzymać urządzenia ''Wolumin uniwersalny'' w tej chwili. Spróbuj zatrzymać urządzenie później. "
wtf?
oczywiście dysk pracuje (w sensie diody się świecą) ale nie jest używany do jakiejś aoplikacji. Jak go wyłaczyć/i odłączyć w takim razie ? Halp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mam go wyłączyc w menedżerze urządzeń? trochę boję się po prostu wyjąć z portu, choć z mniejszymi urządzeniami tego typu nic sie zazwyczaj nie dzieje jak sie wyciągnie, ale wolę nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem !
mam nero 8 i jest tam opcja konwertowanie plików Audio , niby wszystkie mogę dodać do konwertowania ale nie mogę :| Żadnego dodać , chyba wtyczki mi się tam wyłączyły , jak mam je włączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mam obudowę Coolermaster Cosmos S1100, odłamałem jedno ramię wentylatora 200mm, wiecie gdzie można takie dostać za mniej niż 50 zł? Czy może jedno ramie nie ma znaczania, albo powinienem próbować skleić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można to co prawda wyklikać, ale nie pamiętam gdzie..... więc wklej zawartość pliku boot.ini, jest w katalogu głównym partycji z windowsem(pewnie ma atrybuty ukryty, systemowy i takie tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z netem. Mam internet 10mb w UPC lecz u mnie speedtesty itp pokazywali 1,5mb. Myślałem że to wina UPC to wziąłem Peceta znajomego a u niego pokazuje 10mb. Nie mam routera a internet łączy się przez kartę sieciową w plycie głównej. Co z takim fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 22:37, MLODY2K6 napisał:

Moze sie okazac ze masz jakas stara plyte gdzie nie ma ona przepustowosci 100mbit tylko
1 :D

aż tak mało wydajnych kart sieciowych Ethernet nie było, zaczeły się od 10 mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą......... nie pomyliłeś czasem megabitów (zwykle w nich podaje się szybkość łącza, bo większe cyferki wychodzą) z megabajtami? bo to dość spora różnica (bo bajt ma 8 bitów, tak więc 10 megabitów/s to 1,25 megabajta/s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpalam dzisiaj kompa , patrze a tu pulpit w rozdzielczości 640x480 i 4bity kolorów . Nie mam możliwości zmiany na inne . Działa tak lub wcale się nie uruchamia . Czy to oznacza że moja karta graficzna siadła? Moja k. graficzna to Radeon 9600 SE. Proszę o szybką odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 15:40, Prateorian napisał:

Odpalam dzisiaj kompa , patrze a tu pulpit w rozdzielczości 640x480 i 4bity kolorów .
Nie mam możliwości zmiany na inne . Działa tak lub wcale się nie uruchamia . Czy to
oznacza że moja karta graficzna siadła? Moja k. graficzna to Radeon 9600 SE. Proszę
o szybką odpowiedź .


Przeinstaluj sterowniki, pamiętaj skasować pliki po starych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 15:41, Cierpik14 napisał:

> Odpalam dzisiaj kompa , patrze a tu pulpit w rozdzielczości 640x480 i 4bity kolorów
.
> Nie mam możliwości zmiany na inne . Działa tak lub wcale się nie uruchamia . Czy
to
> oznacza że moja karta graficzna siadła? Moja k. graficzna to Radeon 9600 SE. Proszę

> o szybką odpowiedź .

Przeinstaluj sterowniki, pamiętaj skasować pliki po starych;)

Gdybym tylko wiedział gdzie są pliki tych sterowników ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 16:07, Korsaż napisał:

Czy wiązka z lasera z nagrywarki cd jest normalnie widoczna i czy można go po wyjęciu
z nagrywarki podłączyć bez problemu do baterii ?

o ile pamiętam jest to światło z zakresu podczerwieni czyli nie jest.. tylko nie "świeć" sobie tym po oczach, bo rzeczowy laser może być ostatnią rzeczą którą zobaczysz...

ps nie orientuje się na jakie napięcie taki laser chodzi, a co za tym idzie czy jest odpowiednia bateria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 07:05, sig. napisał:

swoją drogą......... nie pomyliłeś czasem megabitów (zwykle w nich podaje się szybkość
łącza, bo większe cyferki wychodzą) z megabajtami? bo to dość spora różnica (bo bajt
ma 8 bitów, tak więc 10 megabitów/s to 1,25 megabajta/s)

Nie nie pomyliłem się. Teraz podłączyłem modem przez usb i mi pokazuje 5mb/s. Oczywiście mówię o megabitach. Przecież na speedtescie też podają w kilobitach. Tak więc na przez sieciową pokazuje 1,5mbps. Przez USB pokazuje 5mbps. A na pożyczonym kompie 10mb/s. To już sam nie wiem co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się