PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ściągnij cokolwiek dużego (od 10MB wzwyż, żeby się prędkość pobierania zdążyła ustabilizować) i powiedz, jaką masz prędkość. Tylko wyraźnie zaznacz czy masz w kilobitach (Kb) czy kilobajtach (KB). Większość przeglądarek podaje w kilobajtach...
Na przykład to: http://odsiebie.com/pokaz/857177---2a57.html [to zbiór screenshotów z filmiku z okazji I rocznicy Wiedźmina]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 16:59, szypek26 napisał:

Ściągnij cokolwiek dużego (od 10MB wzwyż, żeby się prędkość pobierania zdążyła ustabilizować)
i powiedz, jaką masz prędkość. Tylko wyraźnie zaznacz czy masz w kilobitach (Kb) czy
kilobajtach (KB). Większość przeglądarek podaje w kilobajtach...
Na przykład to: http://odsiebie.com/pokaz/857177---2a57.html [to zbiór screenshotów z
filmiku z okazji I rocznicy Wiedźmina]

Tu mi pokazywało 250 kilobajtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 17:17, szypek26 napisał:

Hm.. to byś miał neta 2MB... Przynajmniej tak wychodzi z prędkości pobierania, a od-siebie
ma szybkie serwery :P

No a ja właśnie mam 10mb. Na innym kompie pokazywało mi 10mb a na tym moim takie dziwne prędkości. Już nie wiem co jest w tym złomie popsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem
Kupiłem laptopa Asus F5RL
Był tam wgrany norton internet security usunąłem go , internet działał dobrze , zainstalowałem Kasperskiego i dupa , kompletnie internet mi nie działa , zero null
Nawet jak już go wyłączam to net mi nie działa , wyłączam kartę sieciową i włączam ponownie , chwile podziała net i znów się odłącza , co jest grane ? Proszę o pomoc Na tym jest Windows Vista Home Basic 32bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 20:58, Tomek1120 napisał:

Teraz na speedtest.net mi pokazuje 2mb. Wie ktoś może czy to wina sprzętu czy może coś
w windowsie popsute?


Napisz czy połączenie przechodzi u ciebie przez kartę sieciową i jaką masz, może w tym tkwi sęk. Oczywiście mogą to też bić wirusy (nigdy nie wiadomo, ale to raczej rzadkość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 21:41, Sth`Devilish napisał:

> Teraz na speedtest.net mi pokazuje 2mb. Wie ktoś może czy to wina sprzętu czy może
coś
> w windowsie popsute?

Napisz czy połączenie przechodzi u ciebie przez kartę sieciową i jaką masz, może w tym
tkwi sęk. Oczywiście mogą to też bić wirusy (nigdy nie wiadomo, ale to raczej rzadkość).

To jest jakaś karta wmontowana w płytę główną marki Epox. Na USB też nie ma pełnej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę bo nikt mi nie odpowiedział.Chce sformatować dysk ale nie mogę bo dyskiem do formatu jest D a ja masz wszystko na C.Da się wszystko jakoś przenieść czy jest inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem sobie ostatnio podgląd zdarzeń (Zarządzanie komputerem -> Podgląd zdarzeń -> System) i wychwyciłem tam powtarzające się (ale nie non stop, "tylko" parę razy dziennie) błędy o treści "W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok". Co to znaczy, powinienem się czegoś bać?

Wcześniej miałem taki problem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=22765 i udało mi się jakoś odzyskać niby utracone pliki i partycje instalując Service Pack 3 (mam WinXP), nie pytajcie jakim cudem, bo sam tego kompletnie nie rozumiem... Kolega podpowiada mi, że mogę mieć uszkodzone "MBR" i że powinno pomóc zrobienie wszystkiego od zera (format -> stworzyć partycje od nowa), ale chciałbym znać waszą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm może by go scandiskiem przejechać? jak tych uszkodzonych sektorów jest coraz więcej, to pewnego dnia pliki zaczną "ginąć" na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 22:29, Sareth14 napisał:

Powtórzę bo nikt mi nie odpowiedział.Chce sformatować dysk ale nie mogę bo dyskiem do
formatu jest D a ja masz wszystko na C.Da się wszystko jakoś przenieść czy jest inny
sposób?

jeśli dobrze rozumiem chcesz formatować d, a wszystkie pliki masz na c (więc d jest pusty......) możesz dokładnie wyjaśnić w czym problem? bo ja go nie widzę.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki problem że jak komp sobie dłużej pochodzi (przykładowo 8 h) to w głośnikach słychać pykanie
Mam x-fi xtreme gamer i głośniki T7900
To NIE jest wina szemranych tracków bo :
a) nie mam
b) z różnych źródeł słuchałem
Co ciekawe problem nie ustaje po podłączeniu słuchawek, w poprzednim kompie tak samo mialem(wszystko inne prócz głośników i ww. karty).

Co może być ?

Czy może być to wina karty muzycznej i co zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to znaczy ze Karta sie pier...li. Oddaj ja do serwisu i powiedz ze harczy i dziwnie slychac wszystko. Powinni Ci ja wymienic na nowy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 12:05, arti95 napisał:

Czy to winna zasyfionego kompa że wiele gier mi nie chodzi? Znaczy pojawia się błąd...

jaki błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 08:18, sig. napisał:

hm może by go scandiskiem przejechać? jak tych uszkodzonych sektorów jest coraz więcej,
to pewnego dnia pliki zaczną "ginąć" na dobre


Ale to właśnie scandisk mi tak namieszał... Nie miałem problemu do momentu kiedy mi padł system, wtedy w trakcie reinstalacji uruchomił się scandisk i wykonywał dziesiątki tysięcy operacji typu "Usuwanie fragmentu oddzielonego pliku..." i potem "Odzyskiwanie fragmentu..." i po zainstalowaniu systemu z 5 partycji 2 mi zniknęły, a na jednej nie mogłem odtworzyć żadnych plików poza tymi nieskomplikowanymi (np .txt czy .html). O dziwo po zainstalowaniu SP3 nagle system znów widział wszystkie partycje i czytał wszystkie pliki prawidłowo... Aż boje się uruchamiać scandiska systemowego, bo znowu mi namiesza i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uuupsssss to może defragiem go? może jak sobie te pliki poukłada przestanie sektory gubić....... pozatym można by też smart-a sprawdzić, np programem hdd smart everest też ma chyba taką funkcję (jak dysk jest uszkodzony tutaj to wyjdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się