PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie



Jakosc (rozdzielczosc) HD, czyli przynajmniej 1024 x 768 (telewizory nawet z taka rozdzialka maja naklejki HD Ready ;]). Podaj, jaka masz FAKTYCZNA predkosc downloadu. Jesli z tym jest przyzwoicie, to sprawdz czy nie ma nowszych sterownikow do karty i/lub sprobuj doinstalowac jakies kodeki (np. K-lite pack, czy cos takiego...).
Jesli mecze ogladasz z poziomu przegladarki, to... zmien przegladarke. Opera w jest trzy razy szybsza od IE. FF jest "tylko" dwa razy szybszy (od IE7).
Moglbys tez sprobowac (jesli jeszcze tego nie zrobiles) wylaczyc rezerwowane przez system 20% lacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej wam. przymierzam sie do zrobienia jakiegos filmiku z kilku które mam avi... + dodac jakies napisy no wiecie takie jakie są na youtoube... jak i gdzie moge to zrobic.. w bardzo łatwy sposób ? znacie jakies proste pgrogramy abym mógł jako kompletnie zielony a nawet żółty sobie z tym poradzic ?
chciałbym wsztsrko zrobic w jednym progranie... najlepiej aby był po polsku :)
i tego. jeszcze... hmmm.. a ok juz nic.
mam nadzieje ze ktoś mi tu odpisze i da coś konkretnego THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 10:26, Chester001 napisał:

hej wam. przymierzam sie do zrobienia jakiegos filmiku z kilku które mam avi... + dodac
jakies napisy no wiecie takie jakie są na youtoube...


Windows Movie Maker - nie ma chyba łatwiejszego w obsłudze programu i jest w polskiej wersji językowej...

Start -> Programy -> WMM

Sam robię filmiki z pomocą WMM i jakoś sie daje stworzyć coś do oglądania :)

http://pl.youtube.com/user/MakumbaOlelele tu możesz luknąć na moje dzieła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 12:13, Chester001 napisał:

podłączyłem mikrofon aby nagrać dzwięk... i chyba mi vista go nie rozpoznaje... ?! pisze
ze jest odłączony.. co mam zrobic ?

Sprawdzałeś czy jest do dobrego gniazda podłączone? Może sprubuj z tyły jak masz wejście z przodu, sprawdź sterowniki dźwięku/mikrofonu lub zainstaluj jeżeli coś nie tak jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 12:47, albert.jarema napisał:

> podłączyłem mikrofon aby nagrać dzwięk... i chyba mi vista go nie rozpoznaje...
?! pisze
> ze jest odłączony.. co mam zrobic ?
Sprawdzałeś czy jest do dobrego gniazda podłączone? Może sprubuj z tyły jak masz wejście
z przodu, sprawdź sterowniki dźwięku/mikrofonu lub zainstaluj jeżeli coś nie tak jest..

z przodu nie mam.. mam tylko z tyłu.. no i jest mikrofonik wiec to chyba to... no raczje musi byc tylko to... co do sterów niby wszystkie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 13:29, Chester001 napisał:

> > podłączyłem mikrofon aby nagrać dzwięk... i chyba mi vista go nie rozpoznaje...

> ?! pisze
> > ze jest odłączony.. co mam zrobic ?
> Sprawdzałeś czy jest do dobrego gniazda podłączone? Może sprubuj z tyły jak masz
wejście
> z przodu, sprawdź sterowniki dźwięku/mikrofonu lub zainstaluj jeżeli coś nie tak
jest..
z przodu nie mam.. mam tylko z tyłu.. no i jest mikrofonik wiec to chyba to... no raczje
musi byc tylko to... co do sterów niby wszystkie mam

sprawdź głośności w ustawieniach i sprawdź czy jest dobry sprzęt ( czy jest dobry zaznaczony) i sprawdź program, w którym chcesz nagrywać czy jest dobrze ustawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC wł. podłączam mikrofon... w ustawieniu dzwięku widze... w zakąłdce nagrywanie LINE IN oraz MICROPHONE praca w toku zielona strzałka.wł rejestrator dzwieku nagrywam i nic.
wróciłem do panelu... patrze patrze .. no i w końcu... głośnik był na mute... sprawdzam jeszcze raz.. no i jest moje raz dwa trzy.. :) nie ma juz problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie... chce wyciać coś szybko z filmu... i nie chce sie bawic z tym za dużo.. szukałem w win media maker ale tam nic nie ma takiego ... ( chyba ?) znacie jakies łatwe i szybkie programy ? ( jbc mam viste 64)


chyba znalazłem taką opcje w tym programie jednak.... mam film w avi i jak go upuszczam to domyślnie on idzie do dzwięku zamiast obrazu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problem... W Windows Vista opcje zasilania mam ustawione na oszczędzanie energii... Wcześniej myślałem, że muszę zainstalować sterownik Cool''n Quiet (i tak nie jest dostępny pod Vistę), ale kiedy sprawdziłem CPU-Z, to okazało się, że procesor pracuje na 1000 MHz...


Teraz na oszczędzaniu energii CPU-Z pokazuje 2600 MHz. Co zrobić, żeby było 1000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:11, Chester001 napisał:

pomóżcie... chce wyciać coś szybko z filmu... i nie chce sie bawic z tym za dużo.. szukałem
w win media maker ale tam nic nie ma takiego ... ( chyba ?) znacie jakies łatwe i szybkie
programy ? ( jbc mam viste 64)


chyba znalazłem taką opcje w tym programie jednak.... mam film w avi i jak go upuszczam
to domyślnie on idzie do dzwięku zamiast obrazu :/


hmm programu nie znam, nie bede testował każdego na radiowym necie. Może Virtual dub coś potrafi ale raczej tak za łatwo tego nie zrobisz. Program jest w wersji trial czy coś? może pare rzeczy w ustawieniach trza ustawic :) Jak miałem VirtualDuba to zrobiłem nim film 80GB! bo nie ustawiłem formatu wyjściowego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:43, Mr X napisał:

Jak miałem VirtualDuba to zrobiłem nim film 80GB! bo nie ustawiłem formatu wyjściowego ;/

Z tego co pamietam to wystarczylo ustawic ''Direct Stream Copy''. W takim przypadku Virtual Dub w ogole nie zabieral sie za konwertowanie, wiec w jakosci, jak i wielkosci, pliku video nic wielkiego sie nie dzialo ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:54, Piotrek K. napisał:

> Jak miałem VirtualDuba to zrobiłem nim film 80GB! bo nie ustawiłem formatu wyjściowego
;/
Z tego co pamiętam to wystarczyło ustawić ''Direct Stream Copy''. W takim przypadku Virtual
Dub w ogóle nie zabierał się za konwertowanie, wiec w jakości, jak i wielkości, pliku
video nic wielkiego się nie działo ;)...


A u mnie się brał :), długo trwa wrabianie napisów w VD ;/. Od czego zależy prędkość konwersji i utrata na jakości? bo mogę zrobić format wyjściowy z pliku avi 700mb na 5gb. Rożnicy w jakości nie widziałem
PS. poprawiłem twoją ortografię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 23:31, Mr X napisał:

A u mnie się brał :), długo trwa wrabianie napisów w VD ;/. Od czego zależy prędkość
konwersji i utrata na jakości? bo mogę zrobić format wyjściowy z pliku avi 700mb na 5gb.

Nic dziwnego. O ile ustawiłeś za kodek obrazu DivX albo Xvid, to pliki nie zajmują wiele, a mają naprawdę dobrą jakość. Za to przy jakimś antycznym formacie (typu MPEG-1) plik co prawda jakość będzie miał niezłą, ale zajmował kilka-kilkanaście razy więcej miejsca.

Notabene, do operacji typu konwertowanie filmów, czy dodawanie napisów polecę MediaCoder - szybki, otwiera dowolny format plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 23:38, ziptofaf napisał:

> A u mnie się brał :), długo trwa wrabianie napisów w VD ;/. Od czego zależy prędkość

> konwersji i utrata na jakości? bo mogę zrobić format wyjściowy z pliku avi 700mb
na 5gb.
Nic dziwnego. O ile ustawiłeś za kodek obrazu DivX albo Xvid, to pliki nie zajmują wiele,
a mają naprawdę dobrą jakość. Za to przy jakimś antycznym formacie (typu MPEG-1) plik
co prawda jakość będzie miał niezłą, ale zajmował kilka-kilkanaście razy więcej miejsca.

Notabene, do operacji typu konwertowanie filmów, czy dodawanie napisów polecę MediaCoder
- szybki, otwiera dowolny format plików.


Nie ustawiłem :P, dla mojej mp4 to chyba bym se nastawiał rmvb bo niej niż avi ważą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, kompa nie ma z czego oczyszczać, bo ma parę miesięcy i regularnie go czyszczę z kurzu :/ może to być za słaba płyta główna w stosunku do komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 16:52, KLucas napisał:

A ja mam taki problem z kompem, może ktoś mi doradzi... otóż podczas grania na kompie
potrafi się nagle wyłączyć. Wg PC Health procek ma temperaturę ponad 70 *C! Czy to możliwe,
żeby procek aż tak bardzo przegrzewał się na firmowym chłodzeniu? Mój konfig: płyta Gigabyte
GA-M61SME-S2L, procek AMD Athlon 64 X2 4400+, karta grafiki Sapphire Radeon HD3850 512MB
DDR3, zasilacz Modecom feel-400ATX. Co zrobić, żeby zapobiec tym przegrzaniom?


O ile nie masz schrzanionej obudowy i niewiarygodnie zabrudzonego wentylatora na procesorze, to nie. W drugim kompie mam Athlona X2 4200+ i max. wyciąga jakieś 35-36 stopni. Moim zdaniem to nie o brud chodzi, a o zasilacz. Modecom Feel to wyrób zasilaczopodobny, może nie wyrabiać i doprowadzać do resetowania komputera. Spróbuj zdobyć skądś choćby Chiefteca 400W i sprawdź, czy problem się powtarza.

PS Pamiętaj, że wszelkiego rodzaju programy do mierzenia temperatur (za wyjątkiem tego dostarczonego przez producenta płyty głównej) mają bardzo duże przekłamania w wynikach. Tylko BIOS sprawdza dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 23:31, Mr X napisał:

A u mnie się brał :),

No bo ustawiles by sie bral, to co mial zrobic? Sprzeciwic sie nie moze ;). Wszak to Ty tu rzadzisz, a nie on ;P

Dnia 11.12.2008 o 23:31, Mr X napisał:

Od czego zależy prędkość konwersji i utrata na jakości?

Jak juz bylo wspomniane. Zalezy to od uzytego kodeka. Divx oraz xvid jest zdecydowanie najpopularniejszy (czy najlepszy to nie wiem) jesli chodzi o zachowanie jakosci i wielkosci na dobrym poziomie...

Dnia 11.12.2008 o 23:31, Mr X napisał:

PS. poprawiłem twoją ortografię :D

O przepraszam. Moja ortografia ma sie dobrze ;). A ''ogonkow'' nie robie z przyzwyczajenia - w pracy nie korzystam, wiec w domu za duzo czasu by mi zajelo ''przestawienie sie''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się