PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2008 o 08:31, ziptofaf napisał:

> Schrzaniona obudowa- tzn.? Obudowę mam taką:Logic B5.

B5? Czyli mała, ciasna, tandetna i pozbawiona wentylatorów obudowa? A to wiele wyjaśnia
odnośnie temperatury...Otwórz jedną ścianę boczną, pozwól temu powietrzu się wydostawać
z wnętrza.


Hehe zawsze marzyłem o tym żeby przyłożyć kratke do bocznego panelu obudowy i wywiercić pare dziur... wykonalne? Miałbym chłodzenie lepsiejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2008 o 08:16, Piotrek K. napisał:


> Od czego zależy prędkość konwersji i utrata na jakości?
Jak już było wspomniane. Zależny to od użytego kodeka. Divx oraz xvid jest zdecydowanie
najpopularniejszy (czy najlepszy to nie wiem) jeśli chodzi o zachowanie jakości i wielkości
na dobrym poziomie...

Zaraz zaraz. Na pentium 4 to niby będzie to samo tempo konwertowania co na Xenonie albo Quadzie??? Wątpię, mam 1 GB ram i zmiana na 4GB da chyba różnice :), pomyślmy...

PS. znów poprawiłem twoją ortografię :D :PP ok ok już koniec żartów... za to powinny degrady być, za niechlujne posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 14:35, Crew 900 napisał:

Standardowo moje timingi ustawione są tak :

Dobrze to jest >? a jakbym zmienił na 5-5-5-16 to by lepiej chodziły ?


Twoje pamieci maja fabrycznie ustawione 5.5.5.15 ?.
800 -setki przewaznie maja 4.4.4.12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 15:10, Crew 900 napisał:

Te na zdjęciu to fabryczne


Smiesznie...ustaw na sztywno timingi 4.4.4.12.
Mozesz odrobinke podniesc napiecie na memkach.
Jak komputer nie ruszy to reset cmosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 17:28, Crew 900 napisał:

A te to będą lepsze , i czemu śmieszne , o co chodzi z tymi timigami ?

Śmieszne dlatego, że niestandardowe, a ustawień 44412 bez zmian napięcia nawet nie próbuj - na 100% nie ruszy, nawet nie wiem jak by było po zmianie... Jak coś to zmniejsz tylko jeden - ostatni tak by było 55515.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko :
komputer po wyłączeniu uruchamia się ponowie i jest to denerwujące. gdzieś przeczytałem ze wystarczy kilka zapisów w rejestrze wykasować. czy to prawda?? A JAK TAK TO JAKIE :d
JAK NIE TO CO ZROBIĆ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 18:54, Crew 900 napisał:

Dobra , nie kapuję xD


Standartowe timingi w kosciach 800 mhz sa przewaznie 4.4.4.12 lub 5.5.5.15 a Ty masz 5.5.5.16.
To jest jakies dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: nie odtwarzają mi się w żadnej przeglądarce filmy przykładowo z www.onet.pl czy www.gry-online.pl, podczas gdy te z www.youtube.com działają bez problemu. Playery na tych stronach odsyłają mnie po najnowszą wersję WMP, ale nigdzie nie widzę bezpośredniego linku do ściągnięcia. Mam Windows Vista. Tak w ogóle, to czy Vista nie ma czasem wbudowanego najnowszego WMP (11)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 23:20, Mr X napisał:

Hehe zawsze marzyłem o tym żeby przyłożyć kratke do bocznego panelu obudowy i wywiercić
pare dziur... wykonalne? Miałbym chłodzenie lepsiejsze :D

Wykonalne :) Moja obudowa dla przykładu wygląda jak jedna wielka dziura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 03:24, Sth`Devilish napisał:

Mam problem: nie odtwarzają mi się w żadnej przeglądarce filmy przykładowo z www.onet.pl
czy www.gry-online.pl, podczas gdy te z www.youtube.com działają bez problemu. Playery
na tych stronach odsyłają mnie po najnowszą wersję WMP, ale nigdzie nie widzę bezpośredniego
linku do ściągnięcia. Mam Windows Vista. Tak w ogóle, to czy Vista nie ma czasem wbudowanego
najnowszego WMP (11)?

Zgadza się, nie powinno bo Vista ma najnowszy. Spróbuj ściągnąć inne kodeki i sprawdzić czy tak samo jest na innej przeglądarce oraz czy funkcja odtwarzania filmów nie jest wyłączona w ustawieniach przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 14:42, albert.jarema napisał:

Zgadza się, nie powinno bo Vista ma najnowszy. Spróbuj ściągnąć inne kodeki i sprawdzić
czy tak samo jest na innej przeglądarce oraz czy funkcja odtwarzania filmów nie jest
wyłączona w ustawieniach przeglądarki.


No dobra, ale jakie kodeki mam niby zainstalować (mam tylko najnowszego Divx i Xvid, ale podejrzewam że to nie to, skoro chodzi o Windows Media Player) i gdzie mam to sprawdzić w ustawieniach? Nie działa u mnie w żadnej z 3 najpopularniejszych przeglądarek: Opera, Mozilla Firefox i IE7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problem z siecią bezprzewodową. Do tej pory wszystko działało bezproblemowo jednak dzisiaj pojawił się nowy laptop. Dodałem go do routera, wpisałem kod sieciowy i cały czas jest status pobieranie adresu sieciowego, i mam tak od parudziesięciu minut. Nie bardzo wiem co się dzieje, wydaje mi się, że wszystko dobrze zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 14:48, Sth`Devilish napisał:

> Zgadza się, nie powinno bo Vista ma najnowszy. Spróbuj ściągnąć inne kodeki i sprawdzić

> czy tak samo jest na innej przeglądarce oraz czy funkcja odtwarzania filmów nie
jest
> wyłączona w ustawieniach przeglądarki.

No dobra, ale jakie kodeki mam niby zainstalować (mam tylko najnowszego Divx i Xvid,
ale podejrzewam że to nie to, skoro chodzi o Windows Media Player) i gdzie mam to sprawdzić
w ustawieniach? Nie działa u mnie w żadnej z 3 najpopularniejszych przeglądarek: Opera,
Mozilla Firefox i IE7.

Sorki, to nie w przeglądarce tylko : opcje internetowe (w panelu sterowania) -> Zaawansowane -> Odszukaj multimedia -> tam powinno być. Jeśli nie to w opcjach przeglądarki, treść strony.

A co do kodeków to może być również macromedia flash player, i inne, spróbuj tego WMP ściągnąć jak już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się