PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2008 o 21:05, Raziel1551 napisał:

sry że się wtrącę ale mam taki problem, co jakiś czas wysuwa mi się karta graficzna z
płyty głównej, monitor gaśnie ale komputer cały czas działa (muszę go wtedy wyłączać
zasilaczem, bo inaczej nie da rady) wciskam kartę i wszystko jest ok aż do następnego
wysunięcia, może ktoś z was wie czym jest to spowodowane, z góry dzięki za pomoc :)

nie zapinasz zatrzasku przy slocie PCIE - w niektórych jest tak jakby przesuwany a w niektórych wyginający się plastik, i pewnie nie przykręcasz śledzia od grafiki, jak przykręcisz to problem zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 21:10, czaja24 napisał:

> sry że się wtrącę ale mam taki problem, co jakiś czas wysuwa mi się karta graficzna
z
> płyty głównej, monitor gaśnie ale komputer cały czas działa (muszę go wtedy wyłączać

> zasilaczem, bo inaczej nie da rady) wciskam kartę i wszystko jest ok aż do następnego

> wysunięcia, może ktoś z was wie czym jest to spowodowane, z góry dzięki za pomoc
:)
nie zapinasz zatrzasku przy slocie PCIE - w niektórych jest tak jakby przesuwany a w
niektórych wyginający się plastik, i pewnie nie przykręcasz śledzia od grafiki, jak przykręcisz
to problem zniknie

jutro go rozkręcę i zobaczę co i jak dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam coś w komputerze co ogranicza mi FPS''y w grach (no bo jak wytłumaczyć to, że Mafia, Max Payne 2 czy nawete Harry Potter i Komnata Tajemnic mi się tną)? W tamtym tygodniu instalowałem Windowsa, więc co może być przyczyną? Czy ktoś miał coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jakiej kolejności instalowałeś sterowniki? pamiętaj że najpierw trzeba te od czipsetu (płyty głównej) a dopiero potem całą resztę. pozatym jaki antywirus?
edit : jaki masz internet i czy odłączyłeś go na czas instalacji Windowsa (infekcje wirusowe jeszcze przed zainstalowaniem się Windowsa do końca już się zdarzały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku zawsze instaluję te od płyty głównej i teraz także. Antywirus to AVG.
Edit: Radiówka 2MB, internet podczas instalacji był odłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 19:18, pinio27 napisał:

Bo jeżeli karta graficzna posiada mniej niż 1 gb pamięci to nie ma szans żebyś uruchomił
na max detalach, R* niestety wprowadziło ogranicznik pamięci, też posiadam radeona 4850
512mb i mam to samo, mój kolega ma 4870 512mb i ma również to samo


choroba komputer za tyle kasy i się okazuje że nowe gry nie działają bo tu źle napisana (GTA 4) tu jakiś bug itp... znacie jakaś nową lub z wysokimi wymaganiami grę na której można przetestować kompa? Najlepiej żeby dostępne było demo?

PS. Czy komputer o takich parametrach:
Procek: E8400
2x Radeon 4850 (CF)
4 GB RAM (800MHz)
Gigabyte EX38 DS4
Vista 64bit SP1

Na długo starczy ? (żeby odpalać gry na pełnych detalach, pomijając te źle napisane jak ww GTA4)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... mam pewien problem, albowiem po podłączeniu komputera do monitora... nic się nie wyświetla ;> Dodam, że od dwóch tygodni wszystko działało OK. Teraz podłączyłem komputer pod 32-calowego LG ;] i wszystko działa. Jakieś sugestie?? Sterowniki najnowsze do wszyskiego, karta Radeon HD4870 512MB, płyta Asus P5Q-E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:58, kuba9876543210 napisał:

Eee... mam pewien problem, albowiem po podłączeniu komputera do monitora... nic się nie
wyświetla ;> Dodam, że od dwóch tygodni wszystko działało OK. Teraz podłączyłem komputer
pod 32-calowego LG ;] i wszystko działa. Jakieś sugestie?? Sterowniki najnowsze do wszyskiego,
karta Radeon HD4870 512MB, płyta Asus P5Q-E.

Może monitor się popsuł? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z głośnikami.
Creative 5.1 SB LIVE!
Wszystko podłączone, a nie działają... Tzn. gdy wezmę głośność na maksa to słychać taki lekki szum z głośników, czyli wszystko powinno być ok, w ustawieniach też chyba wszystko w porządku... W czym może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:10, Nekromantik napisał:

> Eee... mam pewien problem, albowiem po podłączeniu komputera do monitora... nic
się nie
> wyświetla ;> Dodam, że od dwóch tygodni wszystko działało OK. Teraz podłączyłem
komputer
> pod 32-calowego LG ;] i wszystko działa. Jakieś sugestie?? Sterowniki najnowsze
do wszyskiego,
> karta Radeon HD4870 512MB, płyta Asus P5Q-E.
Może monitor się popsuł? :D


Kurcze, od 2005 roku wszystko na tym LCD-ku dobrze i ładnie chodziło, a teraz niby miałby mi nagle przestać chodzić?! O, nie, coś z tym trzeba zrobić ;P Rodzicom nie za bardzo podobałoby się, żebym cały czas przesiadywał w salonie... ;]] Zresztą co się mogło w tym monitorze popsuć? Po 3,5 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:14, kuba9876543210 napisał:

Po 3,5 roku?

Nie wszystkie monitory są długowieczne :] Mogłeś pechowo trafić na uszkodzony (= nietrwały) egzemplarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dziś zamontowałem sobie nową kartę graficzną do kompa. Jest nią Radek x800rx. Ściągnąłem stery do serii x800 ze strony amd i uruchomiłem instalator. Wyskoczyła mi informacja, żebym zreinstalował kompa (cały czas miałem wpiętą x800rx). Po resecie miałem klasyczną po zmianie karty rozdzielczość 640x480.

Zalogowałem się na mojego użytkownika i nagle zrobiło się czarno. Słychać było logowanie Xfire, ale obrazu nie było. Zresetowałem kompa i jeszcze raz się zalogowałem - tym razem obraz się pokazał, lecz komp po chwili się zwiesił a ja ujrzałem niebieski obraz z informacją:

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.
Wydaje się, że przyczyną jest następujący plik: ati2dvag.

<blablabla>

Trwa zrzucanie pamięci fizycznej komputera.

Próbowałem opcji przywrócenia systemu, ale błąd nadal się pojawia. Na innych kartach graf jest wszystko ok.

Proszę o szybką pomoc w rozwiązaniu problemu i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:04, Ancient Lord napisał:

> Najlepiej, jeżeli postąpisz zgodnie z instrukcją na:
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=21661

Ale o którą instrukcję ci chodzi?


Przepis na poprawną wymianę sterowników

Postanowiłem opisać jak postępować w przypadku zmiany sterowników - dotyczy to zarówno graficznych jak i chipsetu płyty czy karty dźwiękowej. Głównie chodzi o to, że pozostałości sterowników mogą nie dać się wykolegować nowszej wersji (lub starszej, jeżeli chcemy wrócić do poprzedniej wersji sterowników), a wówczas mogą pojawić się albo kłopoty, albo poprostu spadek wydajności systemu/grafiki.

Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner Pro dostępny tutaj:

http://programy.internetstandard.pl/pc/10142/...nal.1.5.html
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

Po zainstalowaniu programu technika wymiany sterowników wygląda tak:

1. Odinstalowujesz sterowniki przez Panel Sterowania=>Dodaj.Usuń Programy
2. Startujesz kompa do Trybu Awaryjnego (F8 po "tabelce")
3. Kiedy wykrywa sprzęt mówisz Anuluj
4. Odpalasz DriveCleanerPro i wybierasz funkcję nVidia dla sterowników lub ATI (dla całości z CCC). Czyścisz.
5. Odpalasz do Trybu Normalnego. Anulujesz gdy wykrywa nowy sprzęt.
6. Za pomocą skanera rejestru (WinDoctor od NSW dla przykładu, Registry Shower 2007) usuwasz kolejne ewentualne resztki* => to jest dodatkowo czyt. nie przymusowo
7. Instalujesz nowe sterowniki. (sprawdzasz, czy ewentualnie nie trzeba ponownie zainstalować sterowników Monitora)
8. Restartujesz do Trybu Normalnego i ustawiasz sterownik wg własnych upodobań.


Działa także w przypadku zmainy karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się