PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 19:06, Mateox86 napisał:

Przepis na poprawną wymianę sterowników

Postanowiłem opisać jak postępować w przypadku zmiany sterowników - dotyczy to zarówno
graficznych jak i chipsetu płyty czy karty dźwiękowej. Głównie chodzi o to, że pozostałości
sterowników mogą nie dać się wykolegować nowszej wersji (lub starszej, jeżeli chcemy
wrócić do poprzedniej wersji sterowników), a wówczas mogą pojawić się albo kłopoty, albo
poprostu spadek wydajności systemu/grafiki.

Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner
Pro dostępny tutaj:

http://programy.internetstandard.pl/pc/10142/...nal.1.5.html
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

Po zainstalowaniu programu technika wymiany sterowników wygląda tak:

1. Odinstalowujesz sterowniki przez Panel Sterowania=>Dodaj.Usuń Programy
2. Startujesz kompa do Trybu Awaryjnego (F8 po "tabelce")
3. Kiedy wykrywa sprzęt mówisz Anuluj
4. Odpalasz DriveCleanerPro i wybierasz funkcję nVidia dla sterowników lub ATI (dla całości
z CCC). Czyścisz.
5. Odpalasz do Trybu Normalnego. Anulujesz gdy wykrywa nowy sprzęt.
6. Za pomocą skanera rejestru (WinDoctor od NSW dla przykładu, Registry Shower 2007)
usuwasz kolejne ewentualne resztki* => to jest dodatkowo czyt. nie przymusowo
7. Instalujesz nowe sterowniki. (sprawdzasz, czy ewentualnie nie trzeba ponownie zainstalować
sterowników Monitora)
8. Restartujesz do Trybu Normalnego i ustawiasz sterownik wg własnych upodobań.


Działa także w przypadku zmainy karty graficznej



Ale to jest o aktualizacji sterowników, a ja po prostu instaluję inne do innej karty. Poza tym jak mam się zastosować do tej instrukcji, skoro jeśli włożę tamtą kartę to mi wyskakuje taki niebieski shit, a przecież np. na fireGL v300 nie zainstaluję sterów do serii x800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Coś tak podejrzewam za nową wersję sterowników. Spróbuj zainstalować starsze (najpierw jednak usuń obecne w trybie awaryjnym - klawisz F8 tuż przed uruchomieniem systemu i wyczyść system Driver Cleaner''em).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:08, Ancient Lord napisał:

Ale to jest o aktualizacji sterowników, a ja po prostu instaluję inne do innej karty.
Poza tym jak mam się zastosować do tej instrukcji, skoro jeśli włożę tamtą kartę to mi
wyskakuje taki niebieski shit, a przecież np. na fireGL v300 nie zainstaluję sterów do
serii x800.


Piszę żeby z tego skorzystać, ponieważ sam byłem w takiej sytuacji i skorzystałem z tej instrukcji. Naprawdę działa. Chodzi o to, żeby wyczyść z systemu wszystkie pozostałości po innych niż obecnie używane sterownikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:12, ziptofaf napisał:

/.../
Coś tak podejrzewam za nową wersję sterowników. Spróbuj zainstalować starsze (najpierw
jednak usuń obecne w trybie awaryjnym - klawisz F8 tuż przed uruchomieniem systemu i
wyczyść system Driver Cleaner''em).


Sciągam stery bez Catalyst Center ze strony ATI, najnowsze stery zawsze działały nawet z takimi starymi kartami jak ATI FIREGL V3100. Teraz jednak spróbuję z tym driver cleanerem.

A obecne stery mam wgrane tylko do FireGL Pro, bo do x800rx nie chciały się zainstalować przez ten błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zroiłem tak jak każe instrukcja, dałem anuluj rpzy wykrywaniu sprzętu i uruchomiłem instalator sterów. Posłusznie według rozkazów instalatora zreseciłem kompa i znowu się powtórzyła sytuacja - ukazuje się mi okno logowania w rozdzielczości 640x480 i po chwili monitor nie pokazuje obrazu (lampka świeci się na zielono) - słyszę dzwięki xfire''a itp, ale obrazu nie widać - co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co może być nie tak...
Jeśli na nowym systemie gry tak chodziły jak teraz, to chyba nie ma sensu robić formatu, a jeśli ktoś na jakimś forum miał taki problem to nie znaleziono rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:55, Ancient Lord napisał:

Zroiłem tak jak każe instrukcja, dałem anuluj rpzy wykrywaniu sprzętu i uruchomiłem instalator
sterów. Posłusznie według rozkazów instalatora zreseciłem kompa i znowu się powtórzyła
sytuacja - ukazuje się mi okno logowania w rozdzielczości 640x480 i po chwili monitor
nie pokazuje obrazu (lampka świeci się na zielono) - słyszę dzwięki xfire''a itp, ale
obrazu nie widać - co zrobić?


Wgrałem jeszcze starszy sterownik 8.8 (aktualny to 8.11) i błąd pojawiał się ponownie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odtwarzaniem filmów. Gdy odtwarzam film, w odtwarzaczu subedit wyświetla mi jedynie glos i napisy? Wczesniejnie moglem nawet odtworzyc filmy, wyswietlało mi ze nie mam kodeku Xvid wiec go zainstalowałem, teraz moge odtworzyc film ale nie mam obrazu. Jak to można naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:55, daniobudyn napisał:

Mam problem z odtwarzaniem filmów. Gdy odtwarzam film, w odtwarzaczu subedit wyświetla
mi jedynie glos i napisy? Wczesniejnie moglem nawet odtworzyc filmy, wyswietlało mi ze
nie mam kodeku Xvid wiec go zainstalowałem, teraz moge odtworzyc film ale nie mam obrazu.
Jak to można naprawić?

Zainstaluj sobie CCCP czyli Comdined community codec pack. Jeszcze nie było rzeczy której bym dzieki nim nie otworzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
dzisiaj kupiłem router "Linksys WAG200G". skonfigurowałem go i działa na komputerze stacjonarnym, ale Chciałbym
żeby był internet na laptopie. Niestety laptop nie widzi sieci. Czy coś źle skonfigurowałem przy routerze czy coś jest nie tak z laptopem. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 23:24, VanShikamaru napisał:

Witam.
dzisiaj kupiłem router "Linksys WAG200G". skonfigurowałem go i działa na komputerze stacjonarnym,
ale Chciałbym
żeby był internet na laptopie. Niestety laptop nie widzi sieci. Czy coś źle skonfigurowałem
przy routerze czy coś jest nie tak z laptopem. Pomocy


Może nie uaktywniłeś Wi-Fi? sprawdź. czy jest włączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
a) Masz na routerze DHCP, czy nie? (tzn. sam przydziela komputerom w sieci właściwe adresy IP, bez twojego udziału)
b) Czy na wszystkich komputerach jest ta sama grupa robocza? (Mój komputer->Nazwa komputera->Zmień)
c) Router kablowy, czy WiFi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 13:12, Ancient Lord napisał:

Siema. pytam o dość głupią sprawę - czy można jakoś zmienić litery dysków?


Mozna. Prawym przyciskiem myszy kliknij "Moj Komputer" --> "Zarzadzaj" ---> "Disk Management" (Zarzadzanie dyskami, czy jakos tak ;)). I tam ppm na dowolny dysk (oprocz systemowego) i tam mozesz sobie zmienic ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 13:17, kuba9876543210 napisał:

> Siema. pytam o dość głupią sprawę - czy można jakoś zmienić litery dysków?

Mozna. Prawym przyciskiem myszy kliknij "Moj Komputer" --> "Zarzadzaj" ---> "Disk
Management" (Zarzadzanie dyskami, czy jakos tak ;)). I tam ppm na dowolny dysk (oprocz
systemowego) i tam mozesz sobie zmienic ;]]


Jej dzięki ;p Pytałem bo zrobiłem formata i chciałem zmienić litery dysków bo mi się pomieszały ;p Wiesz, wartość sentymentalna xD

Edit: Jeszcze tam pisze, że programy mogą przestać działać po zmianie dysku - czy to znaczy, że mi mogą się dane spartolić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem Sata Segate 1,5TB, właśnie go zainstalowałem i system widzi tylko 128 GB. Dlaczego i jak zrobić aby widział pełna wartość dysku czyli 1500 GB..... Mam windowsa XP SP2
Sorry za powtórzenie posta ale wcześniejszego napisałem nie w tym temacie co trzeba..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 13:27, Ancient Lord napisał:

Edit: Jeszcze tam pisze, że programy mogą przestać działać po zmianie dysku - czy to
znaczy, że mi mogą się dane spartolić?


Nie wiem, mi po zmianie literek wszystko zawsze chodzilo... A nawet jak sie cos schrzani, to zainstalujesz dany program jeszcze raz; co do danych do nie wyobrazam sobie, zeby zrobilo Ci jakis wiekszy balagan ;P ...

EDIT:

@Mysza z PC TS

Podaj jaki masz model plyty glownej... Moze zle dysk podlaczyles?... A moze masz plyte glowna uszkodzana?... Najlepiej by bylo gdybys podlaczyl dysk do innego kompa, a jak dalej nie dziala, to zareklamuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to GA-K8NF-9, dysk jest dobrze podłaczony bo mam dwa i ten starszy 60GB do którego jeszcze spesjalnie dokupiłem przejsciówke na Sata to działa normalnie. Uszkodzenie płyty głównej też mozna wykluczyć. Myśle ze to bios albo ustawienia w nim.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się