PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2008 o 15:35, mrosi napisał:

/.../

Przecież już dostałeś odpowiedź...



Spokojnie bez nerwów, wiem ze musze zrobić aktualizacje biosu a jak to nie pomoże to nowa płyta główna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2008 o 15:26, kuba9876543210 napisał:

Nie wiem, mi po zmianie literek wszystko zawsze chodzilo... A nawet jak sie cos schrzani,
to zainstalujesz dany program jeszcze raz; co do danych do nie wyobrazam sobie, zeby
zrobilo Ci jakis wiekszy balagan ;P ...

Właśnie chcę zmienić literę dysku w którym przechowuje tylko dane i instalki programów. To raczej się nie zesuje i Windows mówi o zainstalowanych programach takich jak gry prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 15:51, Mysza z PC TS napisał:

Spokojnie bez nerwów, wiem ze musze zrobić aktualizacje biosu a jak to nie pomoże to nowa płyta główna...


OK... :-) Napisz co się dzieje po upgrade BIOSu...
Mam przy okazji złą wiadomość. Jeśli płyta to będziesz musiał szukać coś w używkach, bo na tę podstawkę a obsługą DDR już nic nowego raczej nie kupisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 16:29, Ancient Lord napisał:

Właśnie chcę zmienić literę dysku w którym przechowuje tylko dane i instalki programów.
To raczej się nie zesuje i Windows mówi o zainstalowanych programach takich jak gry prawda? ;)


Widows pomimo powszechnych opinii ;-P czasami bywa inteligentny (...no wiem, może przesadziłem z tą inteligencją...). Potrafi sam odnaleźć plik, do którego odnosił się skrót, jeśli tenże plik został przeniesiony w inne miejsce na dysku komputera i "uaktualnić" ten skrót.
Nie mniej po zmianie litery dysku może się zdarzyć, że faktycznie aplikacje przestaną działać. Szczególnie w przypadku jeśli zmienisz literę napędu optycznego (gdzie zakładamy, że gry wymagają płytki w napędzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 16:35, mrosi napisał:

OK... :-) Napisz co się dzieje po upgrade BIOSu...
Mam przy okazji złą wiadomość. Jeśli płyta to będziesz musiał szukać coś w używkach,
bo na tę podstawkę a obsługą DDR już nic nowego raczej nie kupisz...


Zrobiłem upgrade biosu i nie pomogło dalej jest 128 GB a nie 1500 GB, nie sądzę aby to była wina dysku twardego bo można go normalnie obsługiwać i formatować. Niestety po zainstalowaniu nowego biosu nie chcą się zainstalować sterowniki Sata i Raid, Ogólnie coś czuje ze mnie czeka instalacja od nowa systemu oraz kupno nowej płyty głównej która podoła dyskowi Seagate 1500GB, niestey wszystko stanie się wcześniej niż myślałem bo chciałem zmodernizować kompa w lutym jak już na stałe wejdzie podstawka AM3 oraz obsługa pamięci DDR3. A może rzuce ten dysk w kąt i będzie poprostu czekal na swoją kolej aż wreście zmodernizuje kompa, oczywiście i tak bez ponownej instalacji systemu sie nie obejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2008 o 16:39, mrosi napisał:


Widows pomimo powszechnych opinii ;-P czasami bywa inteligentny (...no wiem, może przesadziłem
z tą inteligencją...). Potrafi sam odnaleźć plik, do którego odnosił się skrót, jeśli
tenże plik został przeniesiony w inne miejsce na dysku komputera i "uaktualnić" ten skrót.
Nie mniej po zmianie litery dysku może się zdarzyć, że faktycznie aplikacje przestaną
działać. Szczególnie w przypadku jeśli zmienisz literę napędu optycznego (gdzie zakładamy,
że gry wymagają płytki w napędzie).


Ale to, że aplikacje mogą przestać działać, to nie odnosi się to do zdjęć itp, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 20:57, Ancient Lord napisał:

Ale to, że aplikacje mogą przestać działać, to nie odnosi się to do zdjęć itp, prawda?

jeśli byly skonfigurowane do odczytu tych zdjęć z określonego katalogu na określonej literą partycji to jak najbardziej może. Bo nie będzie ich tam gdzie wg ustawień powinny być. W sumie to jeden z powodów dla których wolę Linuksa, tam partycje "udają" katalogi wiec takich problemów niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 20:36, sig. napisał:

jeśli to ta http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8nf-9_1x.html płyta to z pewnością
jest w stanie obsłużyć dysk tej wielkości (nawet sata ma....), obejrzyj go dokładnie
czy pojemności nie ogranicza np zworka. Wspomniany uparagde biosu byłby potrzebny przy
płycie ok 5 letniej lub starszej.....


Bios miałem z 2005 roku zrobiłem upgrade na 2008 i nadal nic nie działa, mam zamiar zaniesc dysk do sklepu komputerowego dac im 10 zl aby sprawidzikli czy u nich chodzi na nowszym kompie. Jelsli sie okaze ze tak bedzie to oznacza ze musze kupic nowa plyte glowna i nic na to nie poradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem. Otóż, gdy włączam kompa, po zalogowaniu się do Windowsa komputer nie reaguje i co kilka sekund mryga ekran. Po zresetowaniu kompa wszystko działa normalnie. Co może być problemem i co mogę zrobić, aby to naprawić? HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 21:30, Pioter525 napisał:

Mam problem z kompem. Otóż, gdy włączam kompa, po zalogowaniu się do Windowsa komputer
nie reaguje i co kilka sekund mryga ekran. Po zresetowaniu kompa wszystko działa normalnie.
Co może być problemem i co mogę zrobić, aby to naprawić? HELP

Jeśli mryga to może wina karty graficznej? Sprawdź kartę, mając na myśli nie reaguje tzn.? pusty ekran?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 22:32, albert.jarema napisał:

Jeśli mryga to może wina karty graficznej? Sprawdź kartę, mając na myśli nie reaguje
tzn.? pusty ekran?

Pulpit wygląda normalnie, tylko że strzałka się nie rusza. Po tych paru sekundach następuje mignięcie i to samo co było wtedy, czyli normalny pulpit niestety z dalej nie reagującą myszką. :/ Restart systemu załatwia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 16:39, VanShikamaru napisał:

kablowy

O ile ustawisz na wszystkich kompach tę samą grupę roboczą, to laptop powinien poprawnie widzieć sieć. Włacz tylko jeszcze na routerze DHCP, żeby sam przydzielał adres IP, maskę podsieci itd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problemik i nie wiem czego to dotyczy , ale chyba Windows Visty :|
Odkąd mam ją to w grach szybko mi znikają zabite ciała , detale , zabiję z czwartego przeciwnika to jedno ciało znika i to zabite zastępuje te kolejne . Kurde co jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 13:22, Crew 900 napisał:

Ja mam taki problemik i nie wiem czego to dotyczy , ale chyba Windows Visty :|
Odkąd mam ją to w grach szybko mi znikają zabite ciała , detale , zabiję z czwartego
przeciwnika to jedno ciało znika i to zabite zastępuje te kolejne . Kurde co jest :/


mi wujek kiedyś gadał że vista za bardzo się nie nadaje na gry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 13:22, Crew 900 napisał:

Ja mam taki problemik i nie wiem czego to dotyczy , ale chyba Windows Visty :|
Odkąd mam ją to w grach szybko mi znikają zabite ciała , detale , zabiję z czwartego
przeciwnika to jedno ciało znika i to zabite zastępuje te kolejne . Kurde co jest :/


Z tego co wiem to te rzeczy zależą od ustawień konkretnej gry a nie użytego systemu, może czegoś nie zmieniłeś w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 13:22, Crew 900 napisał:

Ja mam taki problemik i nie wiem czego to dotyczy , ale chyba Windows Visty :|
Odkąd mam ją to w grach szybko mi znikają zabite ciała , detale , zabiję z czwartego
przeciwnika to jedno ciało znika i to zabite zastępuje te kolejne . Kurde co jest :/



Zapewne chodzi o to, ze im wiecej obiektow/NPC-tow, tym bardziej obciazony jest procesor i GPU... A na Viscie wiele gier chodzi wolniej (bo musi te gry emulowac - chodzi oczywiscie o gry oparte o DirectX 9 i starsze), wiec zebys nie tracil framerate''u (klatek na sekunde), gra automatycznie dobiera ustawienia do Twojej konfiguracji sprzetowej... Jakbys mial mocniejszy komputer, to pewnie by Ci sie to nie zdarzalo. Ale sprawdz w ustawieniach gry - byc moze nie spowoduje to utraty FPS''ow (albo ta utrata nie bedzie Ci przeszkadzac - kazdy ma inne wymagania, jeden potrzebuje 60 klatek, innemu natomiast wystarcza 20...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W innzm temacie mi nie odpisali więc wkleję post tutaj, liczę na pomoc!
"
Witam, dostałem na święta głośniki Creativa Inspire T6100 (5.1) i mam problemik. Wszystko podłączam jak należy i grają wszystkie łądnie, w grach itp, z wyjątkiem przedniego prawego (regulującego głośność). Podobnny problemik co u Manieklbl''a. Co z tym można zrobić? Bo troche wnerwia granie w CoD''a 4 nie słysząc prawej strony :D Gdy przełaczam kabelek na "czerwone wejście" to mi wcina dźwięk w grach, tzn. gra tylko wtedy gdy gra bas (łączą się w jeden) lecz wysiada lewy przedni. Pomocy :D

karta dźw. -> nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface
płyta gł. -> "Gigabajt ;P" Tryton nVIDIA nForce4

"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z moim komputerem. Otóż wczoraj zaczęły się pojawiać jakieś błędy i pojawiły się komunikaty o CHKDSK. Później przy włączaniu komputera on zaczął sprawdzać te pliki i się chyba zaciął. Wyłączyłem komputer a przy uruchamianiu XP pojawił się bluescreen i pisze żebym sprawdził czy nie ma błędów w programie CHKDSK. Ale jak mam to zrobić skoro przy planszy z logo XP pojawia mi się bluescreen. Tryb awaryjny nic nie daje. Na dysku C mam dużo ważnych zdjęć i nie chcę ich stracić. Co mam zrobić? Bo chyba czeka mnie reinstall. Pojawia się informacja żebym sprawdził czy dysk nie jest uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się