PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2009 o 20:37, DJ Danielus napisał:

Napraw system przywracając go z punktu przywracania.

Gdzię to mogę znaleść. To jest w tym biosie? Bo windy w ogóle nie da się włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włóż płytę instalacyjną do napędu, w BIOSie ustaw bootowanie z płyty i uruchom ponownie komputer. Powinna włączyć się instalacja systemu. Tam po załadowaniu pakietów będziesz miał kilka opcji do wyboru (chyba trzy). Wybież tam napraw system (R).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2009 o 17:16, kuba9876543210 napisał:

Zapewne chodzi o to, ze im wiecej obiektow/NPC-tow, tym bardziej obciazony jest procesor
i GPU... A na Viscie wiele gier chodzi wolniej (bo musi te gry emulowac - chodzi oczywiscie
o gry oparte o DirectX 9 i starsze), wiec zebys nie tracil framerate''u (klatek na sekunde),
gra automatycznie dobiera ustawienia do Twojej konfiguracji sprzetowej... Jakbys mial
mocniejszy komputer, to pewnie by Ci sie to nie zdarzalo. Ale sprawdz w ustawieniach
gry - byc moze nie spowoduje to utraty FPS''ow (albo ta utrata nie bedzie Ci przeszkadzac
- kazdy ma inne wymagania, jeden potrzebuje 60 klatek, innemu natomiast wystarcza 20...).




Sloneczko....
Vista jest lepsza od xp o miliard razy, gdy sie ma do tego odpowieni sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misquamaqus:
Vista jest lepsza od xp o miliard razy, gdy sie ma do tego odpowieni sprzet.
Jakoś mnie to nie przekonywuje..
---------------------------
Teraz moja sprawa:
W starym kompie jak go włączam to na czarnym ekranie (jeszcze przaed wczytaniem dysków) muszę nacisnąć F1 i dopiero komputer zaczyna się włączać. Niby to nie problem, ale czasami denerwuje. Jak to wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, tyle że nadal ciągle wiele osób kupuje gotowe komputery, gdzie wrzucany jest może i "szybki" (zwłaszcza w większości ;]]]), bo czterordzeniowy procesor 3-4GB wolnego (o czym kupujacy zwykle nie wie) RAMu, no i co najważniejsze super-karta pokroju GeForce 8500GT, dzięki czemu o 60 FPS''ach w grach z 2007 roku i nowszych można zapomnieć...

P.S. Dlaczego niby Vista miałaby być lepsza od XP? Czy mógłbyś podać choćby jedną czynność, w której Vista będzie szybsza/lepsza/wygodniejsza od XP? Bo ja nie... :P W dodatku nie ma żadnych (przynajmniej nie przypominam sobie) dotychczas gier/programów, które chodziłyby TYLKO na Viście...
Możnaby podać np. Crysis''a, nie? Bo niby tylko na Viście będziemy ustawimy sobiedetaly Very High (DirectX 10)... Ale na XP-ku też to można.

@Małko93

Zapewne będziesz mógł to sobie wyłączyć w BIOS''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2009 o 23:23, kuba9876543210 napisał:

Możnaby podać np. Crysis''a, nie? Bo niby tylko na Viście będziemy ustawimy sobiedetaly
Very High (DirectX 10)... Ale na XP-ku też to można.


A i tak między tdwoma najwyższymi setami nie ma jakiejś ogromnej różnicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista ??.

Masz grafike dx 10 ?

Wystarczy 8800 gts 320/320...spokojnie grasz w lost planet.
Nie chcesz widziec ladniejszych kolniezykow ??...to sie trza przesiasc nas sdr a nie pierdzielic.
Albo decydujesz sie na wymagajacy system, albo sie nie dotykac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to nieproblem ale czy ktoś tak ma?
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz (2 CPUs)
o ile mi się zdaje to P4 są jedno rdzeniowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 11:13, Mateusz9214 napisał:

Może to nieproblem ale czy ktoś tak ma?
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz (2 CPUs)
o ile mi się zdaje to P4 są jedno rdzeniowe...


Są ale mają technologię HyperThreading czy jakoś tak, która powoduje, że procesor jest widziny przez system jakby miał 2 rdzenie, sprawia to, że przy dużej liczbie aplikacji uruchomionych działa on trochę szybciej niż procesor 1 rdzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 11:24, Heralf napisał:

Bo są :P jak nie wiesz co Ci w w obudowie siedzi to zainstaluj Everesta.


Nie są. Przeczytaj post wyżej to się dowiesz dlaczego są widziane przez system jako 2 rdzeniowe. I nie wszystko co pokazuje Everest jest prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windows Media Player 11(jeśli to istotne, komp działa pod Vistą). Po włożeniu do napędu płyty z muzyką automatycznie otwiera się WMP i rozpoczyna zgrywanie płytki na dysk. W opcjach automatyczne zgrywanie płyt jest odznaczone, a pomimo to działa. Jest jeszcze coś co trzeba zmienić/odznaczyć aby WMP nie zgrywał CD na dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:10, DJ Danielus napisał:

Włóż płytę instalacyjną do napędu, w BIOSie ustaw bootowanie z płyty i uruchom ponownie
komputer. Powinna włączyć się instalacja systemu. Tam po załadowaniu pakietów będziesz
miał kilka opcji do wyboru (chyba trzy). Wybież tam napraw system (R).

I co tam dalej mam zrobić? Bo mi miga C:/ i mam coś wpisać. Nie chcę stracić moich plików z dysku C. Mam teraz 2 kompa ale jak ten dysk podłącze to on wtedy tego 1 dysku nie wykrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 02:17, Misquamaqus napisał:

Vista ??.

Masz grafike dx 10 ?


Mam :) Radeon HD4870 (DirectX 10.1).

Dnia 02.01.2009 o 02:17, Misquamaqus napisał:

Nie chcesz widziec ladniejszych kolniezykow ??...to sie trza przesiasc nas sdr a nie
pierdzielic.


Directx 10 na XP już jest ;p Co prawda jest to dopiero wersja Alpha, ale jest...

http://www.techmixer.com/download-directx-10-for-windows-xp/

Google pomoże Ci jeszcze jak uruchomić Crysisa z DirectX 10 na XP; ja tam jakichś DUŻYCH różnic nie zauważyłem, ale przynajmniej żaden fanboy Visty (nie mówię akurat o Tobie, tylko uogólniam) nie będzie mi mówił, że Vista jest lepsza od XP...

Dnia 02.01.2009 o 02:17, Misquamaqus napisał:

Albo decydujesz sie na wymagajacy system, albo sie nie dotykac ???


"Wymagający", czyli jaki? Zresztą od kiedy system ma wygagania względem mnie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa LG, nie jest to stary model, kupiony w sierpniu 2007. Problem polega na tym, że często zdarza się całkowita zwiecha przy wkładaniu czegoś/wyjmowaniu z USB, lub następuje rozłączenie sieci i można połączyć się dopiero po restarcie. Laptop chodzi na Vista Basic 32. Na próbę zainstalowałem XP SP3 ale wtedy cały system był niestabilny, tak jakby laptop nie współdziała dobrze z XP. No i nie wiem co zrobić? Dać do serwisu na gwarancji z opisanym problemem? O ile oni będą w stanie to naprawić? Gorzej jeżeli jest to wada w całej serii której nie da się niestety wyeliminować. :( Czasami miałem wrażenie że to od przegrzania te zwiechy są, ale one występują losowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj przeinstalować sterowniki. Jako, że chodzi mi tu głównie o sterowniki chipsetu, to proponowałbym odinstalować sterowniki muzy, sieci i grafiki. Następnie zainstalować ponownie w kolejności chipset, muza, sieć, grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przykry problem, po włączeniu np. Tony Hawk''s Underground 2, jak tylko wskakuje filmik grafika gaśnie ale dźwięk ciągle idzie, taki sam problem miałem w Brothers in Arms HH, CoD 2 i World in Conflict. System w raporcie błędów klasyfikuje to jako blue screen. Proszę o pomoc (mój komp: Gigabyte Radeon 3870, AMD Athlon x2 4600+,
AsRock Alive NF6G)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Mam problem. Grałem sobie dziś spokojnie w Pacific Assault, potem zminimalizowałem na pasek i zacząłem gadać na gg i surfować po internecie. Zauważyłem przy tym, że moja rolka nie działa tzn, mogę przewijać stronę w dół, ale nie mogę do góry - tyczy się to przeglądarek internetowych, gg, xfire itp. W grach nie sprawdzałem

Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się