PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, może przed ostatecznym formatowaniem dysku zapytam się Was. Otóż od niedawna z moim PCtem dzieją się dziwne rzeczy. Na początku trzeszczący dźwięk, przez który wszystko się cięło (tj. gdy wydobywał się jakiś dźwięk, np. w grze czy słuchając muzyki, wszystko się cięło, istny pokaz slajdów, a sam dźwięk był przerywany, trzeszczący). Potem zamulenie kompa, Windows wczytuje się 2x wolniej, wszystko otwiera się w strasznie wolnym tempie. Od wczoraj prędkość pobierania plików zamiast 130 kb/s spadła do 25-30 kb/s, i nie jest to wina Neostrady czy przeciążonych serwerów, bo u kolegi jest OK. Używałem Avasta do skanowania w poszukiwaniu wirusów, hiJackThis do poszukiwania podejrzanych wpisów rejestru, CCleanera do oczyszczenia dysku ze śmieci i nieużywanych programów/gier, Uniblue PowerSuite do skanowania w poszukiwaniu spyware, przyśpieszenia komputera i jeszcze raz przeczyszczenia rejestru (o wiele lepszy niż CCleaner, ale płatny). Potem Spybot - Search&Destroy, też nic nie pomogło. Wczoraj defragmentowałem dysk Ashampoo Magical Defrag 2, nic nie pomogło. Usuwałem niepotrzebne skróty z pulpitu. Usuwałem stare i puste foldery. I niestety, nic nie pomogło. Nie wiem co jest przyczyną, i prosiłbym, abyście dawali jakieś propozycje rozwiązania tego problemu, bo nie chcę formatować dysku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprawdź narzędziem dyskowym. Np. SeaTools (w przypadku Seagate). Na moje to może być wina dysku. Chyba, że dysk Samsunga... Wówczas zrób czym prędzej kopię zapasową danych, bo może w każdej chwili walnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, mam zdjętą obudowę - Samsung, chociaż w serwisie złożyłem wirtualnie komputer z WD -_- Druga rzecz po jednej kości RAM która się nie zgadza. Kopię zapasową danych? Wiem, o co chodzi, ale możesz mi wytłumaczyć, jak dokładnie to się robi?
Z internetem nie ma już problemu, przywróciłem stary wpis rejestru i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 12:55, Jaki Ganh1 napisał:

Ech, mam zdjętą obudowę - Samsung, chociaż w serwisie złożyłem wirtualnie komputer z WD -_-


Zaleta kupowania na odległość...

Dnia 22.01.2009 o 12:55, Jaki Ganh1 napisał:

Druga rzecz po jednej kości RAM która się nie zgadza.


Wcześniej było OK? Więc jest małe prawdopodobieństw, że to jej wina. Możesz spróbować ją wyciągnąć i popracować na jednej, zobaczyć co się będzie działo. Nie wierzę jednak żeby to była pamięć.

Dnia 22.01.2009 o 12:55, Jaki Ganh1 napisał:

Kopię zapasową danych? Wiem, o co chodzi, ale możesz mi wytłumaczyć, jak dokładnie to się robi?


Po prostu to co uważasz za ważne zgraj na inne nośniki. Ja nauczony na własnym przypadku zdjęcia trzymam na dysku, pendrive i na płytce DVD. Co pewien czas to uaktualniam. Sam straciłem zdjęcia z 3 lat właśnie przez dysk Samsunga, który padł po trzech miesiącach od zakupu (nowy rzecz jasna). I co z tego, że mi wymienili dysk? W dupę niech sobie wsadzi SAMSZUM swoje dyski. Nie wziąłem go tylko dopłaciłem i wziąłem WD a teraz mam Seagate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 23:14, DJ Danielus napisał:

> Przeczyścić - jak?
Odpowiednią płytką czyszczącą puszczoną na 1x lub na własną odpowiedzialność dobrać się
do lasera. Raczej to 1. ;)

A skąd wziąć taką płytkę? Ile kosztuje?

Dnia 21.01.2009 o 23:14, DJ Danielus napisał:

> Wymienić - nie da rady - nie mam kasy.
A gwarancja?


Napęd ma 8 lat ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 16:24, 0HoMicide0 napisał:

Możliwe, że procesor W LAPTOPIE ma znawę "Intel Core 2 Duo E4600 2.40GHz". Według
mnie taki układ NIE występuje w laptopach, mam rację?

Z tego co się orientuje każdy mobilny procesor w tym i do laptopów ma jakieś oznacznie np T, U, L, SP np:
T5450 - 1,67 GHz, 2 MB L2C, FSB 667 MT/s, TDP 35 W
Więc ten chyba nie jest mobilny tylko do desktopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że w tym temacie piszę, ale skoro wiecie jak rozwiązywać problemy, to może pomożecie rozwiązać mój - tyle, że trochę z innej beczki :P.

Sprawa wygląda tak :

Potrzebuję programu, który zmniejszyłby prędkość internetu na innym komputerze,
do jakichś 16 kb/s . Wiecie, również maksymalny transfer - do takiej prędkości .

Następnie, jak go ukryć, aby nie był on w zadaniach/procesach, oraz w panelu sterowania "odinstaluj program" ?
Czyli, aby potencjalny użytkownik nie miał nad nim kontroli, a lepiej - żeby nie wiedział w ogóle o jego istnieniu.

Reasumując - troszeczkę ograniczyć dostęp do internetu pewnemu egoiście, który nieustannie uprzykrza mi moją grę laggami .

Pomożecie ? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieiwem zabardoz gdzie to napisać. Niedługo będę robił kompletny format komputera 250gb dysk. Mam też wyjęty dysk z xboxa 20giga laptopowy. Podobno windows XP najlepiej jak jest na 20gigowej partycji (czy chodiz o to, ze najlepiej jak poza windowsem ma 20giga wolnego?). Tak się zastanawiam czy dobrym pomysłem było by wrzucenie go do mojego PC i na nim zainstalować windows, a drugi dysk byłby tylko do danych itp. Co o tym myślicie? Oba łączą się przez to nowe Sata (małe, płaskie). Moze to wpłynąc jakoś na prace komputera i czy taki zabieg ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:47, Ceteris Paribus napisał:

Nieiwem zabardoz gdzie to napisać. Niedługo będę robił kompletny format komputera 250gb
dysk. Mam też wyjęty dysk z xboxa 20giga laptopowy. Podobno windows XP najlepiej
jak jest na 20gigowej partycji (czy chodiz o to, ze najlepiej jak poza windowsem ma 20giga
wolnego?). Tak się zastanawiam czy dobrym pomysłem było by wrzucenie go do mojego PC
i na nim zainstalować windows, a drugi dysk byłby tylko do danych itp. Co o tym myślicie?
Oba łączą się przez to nowe Sata (małe, płaskie). Moze to wpłynąc jakoś na prace komputera
i czy taki zabieg ma sens?


Jak szybki jest ten dysk z lapka ?.
Ile ma obrotow ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Robaka Win32-Wukill-B. Wie ktoś jak sie go pozbyć? Tworzy mi on kopię wszystkich folderów, nawet pustych exe.... Np. Mam pusty folder "Thief" a on mi tworzy Thief.exe :| Do tego nie mog przegladac zadnej stronki oprócz Gram.pl :O Dlatego piszę tutaj, bo nawet z Googli nie mogę skorzystać, może ktoś pomoóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 16:23, Piotr13PL napisał:

Posiadam Robaka Win32-Wukill-B. Wie ktoś jak sie go pozbyć? Tworzy mi on kopię wszystkich
folderów, nawet pustych exe.... Np. Mam pusty folder "Thief" a on mi tworzy Thief.exe
:| Do tego nie mog przegladac zadnej stronki oprócz Gram.pl :O Dlatego piszę tutaj, bo
nawet z Googli nie mogę skorzystać, może ktoś pomoóc?


Przydal by sie ad-aware i spybot.
Jak masz te programiki to przeskanuj nimi komputer i usun smieci.
A jak juz nie masz sil i pomyslow to szczel reinstalke systemu i bedziesz miec to z glowy. Czasem to najprostsze wyjscie a nie grzebanie przez kilka dni, ktore i tak nic nie przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 16:33, Misquamaqus napisał:

> Posiadam Robaka Win32-Wukill-B. Wie ktoś jak sie go pozbyć? Tworzy mi on kopię wszystkich

> folderów, nawet pustych exe.... Np. Mam pusty folder "Thief" a on mi tworzy Thief.exe

> :| Do tego nie mog przegladac zadnej stronki oprócz Gram.pl :O Dlatego piszę tutaj,
bo
> nawet z Googli nie mogę skorzystać, może ktoś pomoóc?

Przydal by sie ad-aware i spybot.
Jak masz te programiki to przeskanuj nimi komputer i usun smieci.
A jak juz nie masz sil i pomyslow to szczel reinstalke systemu i bedziesz miec to z glowy.
Czasem to najprostsze wyjscie a nie grzebanie przez kilka dni, ktore i tak nic nie przyniesie.


Z tym że mam wersje Pro Avasta, który wykrywa to, usuwa wszystkie pliki exe. a one po chwili znów się pojawiają... No tak, mógłbym zrobić reinstala, ale mam dużo bardzo ważnych plików które są własnie chyba zainfekowane, bo w nich najczęściej coś wykrywa... Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z myszką:
Chce zmienić jej rozdzielczość(?) na 900 DPI bo tylko w takiej da się grać w CoD UO ale nie wiem jak to zrobić ręcznie. Wiem, że w sterownikach byłoby najprościej ale instalując je mam problem z dźwiękiem (Tylko szum i nic więcej)

Myszka: Razer Deathadder
Karta dźwiękowa: X-Fi Xtreme Gamer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to suwak w ustawieniach gry nie działa?

Teraz mój problem odpaliłem instalacje dual core optimizera w wersji 1.1.4 instalacja doszła do końca i gdy kliknąłem zakończ komputer się zresetował. Czy to normalne? Jak sprawdzić czy program działa poprawnie? W program files znalazłem odpowiedni plik uruchomieniowy jednak po 2-kliku nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 14:11, Misquamaqus napisał:

Jak szybki jest ten dysk z lapka ?.
Ile ma obrotow ?.


Niewiem. Nie ma tego na dysku a w specyfikacji tchnicnzej też znaleźć nie mogę. Dam znać jak ktosmi podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2009 o 16:41, Piotr13PL napisał:

Z tym że mam wersje Pro Avasta, który wykrywa to, usuwa wszystkie pliki exe. a one po
chwili znów się pojawiają... No tak, mógłbym zrobić reinstala, ale mam dużo bardzo ważnych
plików które są własnie chyba zainfekowane, bo w nich najczęściej coś wykrywa... Jakieś
pomysły?


trail nortona działa 15 dni więc wystarczy by wywalić śmieci. Jako jedyny wywalił mi robala który podmieniał domyślne wyszukiwarki w przeglądarkach internetowych, ani malwarebytes, ani ad-aware nie wykryło tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się