PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../
Router stoi w pokoju z laptopem, więc daleko sygnał nie ma. Wiem, że najlepiej przez kabel ciągnąć. Prócz włąsnego netu wykrywam zwykle z 3-5 źródeł od sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te? mia3em taki problem jak pierwszy raz zainstalowa3em Viste , internet chodzi3 pare sekund po uruchomieniu kompa , a pó1niej nie , musia3em znale1a takie dane mojej chyba karty sieciowej i takie liczby wpisa3em i net dzia3a ca3y czas, to przez te cholerne zabezpieczenia Visty : /

We1 uruchom i wpisz ipconfig i powinny dane ci wyskoczya

20090124203949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 19:54, kuba9876543210 napisał:

Czyli chodzi o blue screeny. Ile masz kości RAM''u w płycie? Jeśli jedną, to spróbuj
pożyczyć od kogoś (tylko taką, jaką Twoja płyta oczywiście obsłuży) inna kość, wsadzić
i sprawdzić, czy nadal są problemy. Jak masz parę kości, to spróbuj pojedynczo sprawdzać,
która jest wadliwa. Być może też nie docisnąłeś ich wystarczająco mocno.
A być może nie jest to wina RAM''u, tylko HDD, więc jak to co wyżej napisałem nie pomoże,

Mam 2x1GB ale komputera nie mogę otwierać :/ Plomby jak otworze to stracę gwarancje :/

Dnia 24.01.2009 o 19:54, kuba9876543210 napisał:

to weź przeskanuj dysk checkdisk''iem.

się spróbuje :D

Dnia 24.01.2009 o 19:54, kuba9876543210 napisał:



Możliwe, że masz bardzo zaśmieconego HDD i/lub system zaczyna się sypać i wtedy najbardziej
pomaga format :)
I jeszcze jedno: od kiedy masz ten problem? od zainstalowania SP3? Czy od początku zainstalowania
systemu?


Hmmm formata miałem nie dawno ale to tylko systemy, czyli tylko dysku C
problem już kiedyś taki miałem ale zniknął.

Nie ma jakiegoś innego wyjścia po za formatem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 20:42, Kur0 napisał:

> Czyli chodzi o blue screeny. Ile masz kości RAM''u w płycie? Jeśli jedną, to spróbuj

> pożyczyć od kogoś (tylko taką, jaką Twoja płyta oczywiście obsłuży) inna kość, wsadzić

> i sprawdzić, czy nadal są problemy. Jak masz parę kości, to spróbuj pojedynczo sprawdzać,

> która jest wadliwa. Być może też nie docisnąłeś ich wystarczająco mocno.
> A być może nie jest to wina RAM''u, tylko HDD, więc jak to co wyżej napisałem nie
pomoże,
Mam 2x1GB ale komputera nie mogę otwierać :/ Plomby jak otworze to stracę gwarancje :/

> to weź przeskanuj dysk checkdisk''iem.
się spróbuje :D
>
>
> Możliwe, że masz bardzo zaśmieconego HDD i/lub system zaczyna się sypać i wtedy
najbardziej
> pomaga format :)
> I jeszcze jedno: od kiedy masz ten problem? od zainstalowania SP3? Czy od początku
zainstalowania
> systemu?

Hmmm formata miałem nie dawno ale to tylko systemy, czyli tylko dysku C
problem już kiedyś taki miałem ale zniknął.

Nie ma jakiegoś innego wyjścia po za formatem ???



Hmm jak nie możesz otwierać obudowy to lipa.... przeczyść rejestr a jak nie to najlepiej daj do serwisu / gwarancje.. wina może też leżeć np że coś jest nie dociśnięte na płycie głównej albo jakiś kabelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 20:49, golona11 napisał:

przeczyść rejestr a jak nie to najlepiej


ale wcześniej nic takiego nie miałem :/ gdzie znajdę ten rejestr ??? bo nie mam pojęcia gdzie go znajdę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 21:43, Kur0 napisał:

> przeczyść rejestr a jak nie to najlepiej

ale wcześniej nic takiego nie miałem :/ gdzie znajdę ten rejestr ??? bo nie mam pojęcia
gdzie go znajdę :D


Start uruchom i wpisujesz tam regedit i enter. Tam wchodzisz bodajże w software i usuwasz wpisy programów , których nie masz zainstalowanych programów. CCleaner- ściągnij i tym programem można przeczyścić ładnie rejestr. Uważaj tylko żebyś nie usunął wpisów programów, gier które masz na kompie zainstalowane. usunięcie spowoduje , że program/gra przestanie działać. PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanko :D Czy ten CCleaner usunie mi całe programy itp. czy tylko ten ich rejestr ???
Bo wchodzę w zakładkę "programy" mam wszystko tam pozaznaczane wciskam przycisk "analiza" zaczyna się jakiś tam proces wyskakują tam jakieś raporty (czy szczegóły nie wiem dokładnie) wciskam "Uruchom Cleaner" i wyskakuje komunikat : Ten proces całkowicie usunie pliki z twojego systemu...

Czy usunie mi to całe pliki/programy czy tylko ten rejestr ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 22:07, Kur0 napisał:

Czy usunie mi to całe pliki/programy czy tylko ten rejestr ???


Nie usunie Ci ani programów ani ich rejestrów. Usunie błędne wpisy w rejestrze oraz śmieci pozostałe po odinstalowanych wcześniej programach. Oprócz tego wyczyści i temp-y i cache przeglądarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć irytującą znimację Flash firmy Vobis? Przy każdym uruchomieniu laptopa wyśeitla się ta sama zbędna reklama :/ Próbowałem wyłączyć to za pomocą programu do kontroli stsrtupu, ale niebardzo wiem, który to wpis. Mam Windowsa Viste Home Basic i laptopa HP 6730s.

Crew900-> problem z netem u mnie polega na tym, że się czasami gubi i trzeba poczkeać aż się "odnajdzie" :/ Wpisałem co kazałeś. Póki co net jest. Zaznaczam, że net idzie bezprzewodowo przez router :/ Poza swoim odbieram jeszcze 4 inne w bloku z siłą 2-4 kresek na 5 możliwych. Może one wywołują zakłócenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 22:55, mrosi napisał:

> Czy usunie mi to całe pliki/programy czy tylko ten rejestr ???

Nie usunie Ci ani programów ani ich rejestrów. Usunie błędne wpisy w rejestrze oraz śmieci
pozostałe po odinstalowanych wcześniej programach. Oprócz tego wyczyści i temp-y i cache
przeglądarek.


Prześcignąłeś mnie w odpowiedzi.... tak jak kolega wyżej pisze usunie tylko zbędne rzeczy z rejestru, które utrudniają pracę komputera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 11:52, Jarzy napisał:

Jak wyłączyć irytującą znimację Flash firmy Vobis? Przy każdym uruchomieniu laptopa wyśeitla
się ta sama zbędna reklama :/ Próbowałem wyłączyć to za pomocą programu do kontroli stsrtupu,
ale niebardzo wiem, który to wpis. Mam Windowsa Viste Home Basic i laptopa HP 6730s.


hmm spróbuj start--> uruchom--> dxdiag--.> tam poszukaj ...nie wiem czy to pomoże, ale spróbuj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam następujący problem: podczas włączania komputera wyświetla mi się błąd pamięci ROM. Wyjąłem baterię, ale nie wiem czy to pomoże. W ogóle, coś da się zrobić jeszcze, żeby komp działał? Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 13:44, LUIGI93 napisał:

Witajcie.

Mam następujący problem: podczas włączania komputera wyświetla mi się błąd pamięci ROM.
Wyjąłem baterię, ale nie wiem czy to pomoże. W ogóle, coś da się zrobić jeszcze, żeby
komp działał? Z góry dzięki za odp.


Hmm pamięć rom to pamięć tylko do odczytu, ona przechowuje programy istotne dla pracy komputera nawet po jego wyłączeniu...może coś się stało z plikiem , który odpowiada za start systemu? nie wiem do końca ... jeśli możesz zrób formata.... a jak nie to poczekaj na opinie innych .. mi się zdaje że to coś z plikiem startowym ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie problem, że zaraz gdy sie komputer załaduje (wyświetli pulpit), niemalże natychmiast się zawiesza. Pierwszy raz takie coś mi sie zdarzyło i nie wiem co mam robić. Na początek spróbowałem formatu ale po instalacji sterowników zaraz sie pojawił ten sam problem. Jedną nowością którą dzisiaj zrobiłem to zainstalowałem sobie Lemingi z nowego CD-Action. Niestety raportu dxdiag nie wyślę ani nic z tych rzecz bo mi sie zawiesza komputer. Proszę o jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 13:52, Crew 900 napisał:

Mam problem z vistą
No kurde jestem administratorem kompa i niektórych plików nie moge usunąa bo to mi wywala
:|

najprawdopodobniej ten katalog został po poprzedniej instalacji systemu i jego właścicielem jest poprzedni administrator systemu. Nie jest to wina windows tylko niuansów bezpieczeństwa systemu plików NTFS, zmień właściciela katalogu i wszystko powinno działać. Jak to zrobić znajdziesz w pomocy systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 15:40, kacper2691 napisał:

Witam. Mam takie problem, że zaraz gdy sie komputer załaduje (wyświetli pulpit), niemalże
natychmiast się zawiesza. Pierwszy raz takie coś mi sie zdarzyło i nie wiem co mam
robić. Na początek spróbowałem formatu ale po instalacji sterowników zaraz sie pojawił
ten sam problem. Jedną nowością którą dzisiaj zrobiłem to zainstalowałem sobie Lemingi
z nowego CD-Action. Niestety raportu dxdiag nie wyślę ani nic z tych rzecz bo mi sie
zawiesza komputer. Proszę o jakieś rady.

ale napisz jak konkretnie jak się zawiesza, bluescreen czy w inny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 15:45, czaja24 napisał:

> Witam. Mam takie problem, że zaraz gdy sie komputer załaduje (wyświetli pulpit),
niemalże
> natychmiast się zawiesza. Pierwszy raz takie coś mi sie zdarzyło i nie wiem co
mam
> robić. Na początek spróbowałem formatu ale po instalacji sterowników zaraz sie pojawił

> ten sam problem. Jedną nowością którą dzisiaj zrobiłem to zainstalowałem sobie Lemingi

> z nowego CD-Action. Niestety raportu dxdiag nie wyślę ani nic z tych rzecz bo mi
sie
> zawiesza komputer. Proszę o jakieś rady.
ale napisz jak konkretnie jak się zawiesza, bluescreen czy w inny sposób


Co ciekawe przez chwile mogę tylko myszką ruszać(kursor się porusza), po czym słychać tylko z pudła sygnał błędu i koniec. Kursor stoi w miejscu a ja mogę tylko restartować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde kliknięcie myszą wiąże się z odgłosem dźwięku, jakby jakiś alert był.
Przy starcie systemu zanim się pulpit załaduje, pokazuje się błąd z syscośtam.
Zaczęło się, jak pobrałem Total Recordera z downloads.com.
Wirus? :/ Już skanuje kompa, ale czy to może być coś innego? Program już wywaliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się