PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Oglądałem ostatnio obudowę, w której dyski mocuje się ... nietypowo ...
W związku z tym co zaobserwowałem nasuwa się pytanie - czy prawdą jest to, że dysk twardy umieszczony pionowo traci swoją żywotność czy wydajność? Jakieś linki na potwierdzenie? Będę wdzięczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 07:31, sig. napisał:

na początek trzeba pozbyć się tych ressetów, tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38755&pid=10
masz instrukcję. zapodaj komunikat króry się wyświetla na tym niebieskim ekranie


Sory za tak późną odpowiedź, ale wcześniej nie miałem kiedy. Oto i on:

*** STOP: 0x00000D1 (0x000001A8, 0x0000000A, 0x00000001, 0xF7479f6b)
*** nvgts.sys - Adress F7479F6B base at F7469000, PateStamp 46bb58db

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, a to z tego względu, że większość dysków zewnętrznych w swoich obudowach znajduje się właśnie bokiem. Jeżeli byłoby coś takiego niebezpieczne dla dysku to nie stosowano by czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wczesniej pisałem ze mam problemy z mikrofonem i ktos mi doradził zeby wgrac sterowniki od karty dzwiekowej nowe i tu pojawia sie problem, a mianowicie kilka miesiecy temu zgubily mi sie sterowniki i pudełko od mojej plyy głównej i czy wie ktos z kad sciagnac steorwniki do karty dzwiekowej do tej plyty głównej http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus_P5B_VM_SE_Intel_G965/pelny,id,39285,s,1/ lub tej bo nie jestem pewien jaka mam:P http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus_P5B_VM_Intel_G965/pelny,id,31140,s,1/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 14:37, Pysiak77 napisał:

Już wczesniej pisałem ze mam problemy z mikrofonem i ktos mi doradził zeby wgrac sterowniki
od karty dzwiekowej nowe i tu pojawia sie problem, a mianowicie kilka miesiecy temu zgubily
mi sie sterowniki i pudełko od mojej plyy głównej i czy wie ktos z kad sciagnac steorwniki
do karty dzwiekowej do tej plyty głównej http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus_P5B_VM_SE_Intel_G965/pelny,id,39285,s,1/
lub tej bo nie jestem pewien jaka mam:P http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus_P5B_VM_Intel_G965/pelny,id,31140,s,1/
?


poszukaj na tej stronie http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 13:46, Nevikanos napisał:

*** nvgts.sys - Adress F7479F6B base at F7469000, PateStamp 46bb58db

nv wskazuje na nvidię, pewnie sterownik od czipsetu albo karty graficznej. na necie znalazłem info żeby w takich przypadkach odinstalować (czyli zastąpić windowsowym) sterownik do sata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam malutki problem z Firefox''em. Zacząłem przed chwilą zmieniać czcionki w Mozilli w poszukiwaniu lepszej, ale okazało się, że ustawienia początkowe żądzą. Ale mimo, że zmieniłem ręcznie czcionki na takie jak były na początku, to nadal jest coś zepsute -możecie doradzić jak przywrócić ustawienie początkowe (nie ma przycisku) tak, żeby nie tracić ulubionych stron, zakładek itp.

Pomożecie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 16:29, Ancient Lord napisał:

Pomożecie? ;)


Domyśłna czczcionka to Times New Roman i wielkość 17- na pewno do ustawiałeś?

Odpal internet Explorera i ustaw sobie wszystko tak samo jak w Fireoxie. Przy nowej instalacji Mozilli instalator zapyta czy skopiować ustawienia z Explorera. Kliknij, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 17:18, Pawciu45 napisał:

> Pomożecie? ;)

Domyśłna czczcionka to Times New Roman i wielkość 17- na pewno do ustawiałeś?

Odpal internet Explorera i ustaw sobie wszystko tak samo jak w Fireoxie. Przy nowej instalacji
Mozilli instalator zapyta czy skopiować ustawienia z Explorera. Kliknij, że tak.


Zmieniłem właśnie tak, ale i tak jest dziadowsko ;/ Nie chcę reinstalować Mozilli , bo mam dużo zakładek itp, a nie chcę mi się tego wpisywać na nowo, bo jest tego kawał :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co? Już się udało - odznaczyła mi się po prostu opcja "Pozwalaj korzystać witrynom internetowym z innych czcionek niż ustawione tutaj" i voila! Działa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 17:34, Ancient Lord napisał:

A wiesz co? Już się udało - odznaczyła mi się po prostu opcja "Pozwalaj korzystać witrynom
internetowym z innych czcionek niż ustawione tutaj" i voila! Działa ;]



To się ciesze. ;D

Teraz ja mam problem. A raczej nie ja ale mój kolega. Kupił on od kolegi laptopa z zainstalowanym włoskim(!) systemem Windows Xp. Ma on polskiego Xp ale laptop ma niestety zepsuty napęd. Czy dało by się zgrać Xp na pendrive, później na dysk laptopa i zainstalować? Zainstalować Xp z dysku na którym się znajduje instalator. Instalator byłby na innej partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześa, mam problem.
Kupi3em adapter bluetooth i tam by3a p3ytka ze sterownikami. Wk3adam ją i przenosi mnie na jakąś strone www, na niej pobieram to oprogramowanie i gdy chce je zainstalowaa to wyskakuje taki b3ąd, nie wiem co robia, prosze o pomoc.

20090130175725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 17:55, Pawciu45 napisał:

Teraz ja mam problem. A raczej nie ja ale mój kolega. Kupił on od kolegi laptopa z zainstalowanym
włoskim(!) systemem Windows Xp. Ma on polskiego Xp ale laptop ma niestety zepsuty napęd.
Czy dało by się zgrać Xp na pendrive, później na dysk laptopa i zainstalować? Zainstalować
Xp z dysku na którym się znajduje instalator. Instalator byłby na innej partycji.


Wydaje mi się, że tak, bo w menu ustawiania bootowania jest opcja CD/DVD ale także "Hard Disk/Drive(?)", więc da się ;] Wystarczy tylko przestawić bootowanie na Hard Disk/Drive ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2009 o 18:07, Ancient Lord napisał:

Wydaje mi się, że tak, bo w menu ustawiania bootowania jest opcja CD/DVD ale także "Hard
Disk/Drive(?)", więc da się ;] Wystarczy tylko przestawić bootowanie na Hard Disk/Drive
;)


Ale jak ustawi bootowanie z hard disk to wybotuje mu system z dysku , który jest zainstalowany a nie instalkę..
Zależnie od modelu laptopa jest może funkcja żeby wybotować z dysku przenośnego na usb więc tak spróbujcie.. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 17:57, JanoP napisał:

Cześa, mam problem.
Kupi3em adapter bluetooth i tam by3a p3ytka ze sterownikami. Wk3adam ją i przenosi mnie
na jakąś strone www, na niej pobieram to oprogramowanie i gdy chce je zainstalowaa to
wyskakuje taki b3ąd, nie wiem co robia, prosze o pomoc.


hmm a masz wożonego cały czas pendrive ? włóż go nie system wynajdzie nowy sprzęt i wtedy wskaż mu miejsce instalki może zadziała ..nie instaluj ręcznie tylko przez ten kreator ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 18:16, golona11 napisał:

Ale jak ustawi bootowanie z hard disk to wybotuje mu system z dysku , który jest zainstalowany
a nie instalkę..

Myślałem, że jeśli na dysku już jest instalka, to omija zainstalowany i bootuje instalkę. Warto sprawdzić.

Dnia 30.01.2009 o 18:16, golona11 napisał:

Zależnie od modelu laptopa jest może funkcja żeby wybotować z dysku przenośnego na usb
więc tak spróbujcie.. pzdr


A takie dodatkowe pytanie z mojej strony - opcja Floopy włącza bootowanie z jakiego urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2009 o 18:19, Ancient Lord napisał:

A takie dodatkowe pytanie z mojej strony - opcja Floopy włącza bootowanie z jakiego urządzenia?


Floppy disk to jest dyskietka... kiedyśi chyba dalej można system wybootować z dyskietki. osobiście nie gdy tak nie robiłem więc nie wiem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 18:16, golona11 napisał:

Zależnie od modelu laptopa jest może funkcja żeby wybotować z dysku przenośnego na usb
więc tak spróbujcie.. pzdr


No u niego nie ma takiej opcji. Nie da się odpalić instalki Windows z dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 18:26, Pawciu45 napisał:

No u niego nie ma takiej opcji. Nie da się odpalić instalki Windows z dysku?


A może spróbuj uruchomić instalkę na dysku i wybrać opcję "napraw istniejący system" - czy jakoś tak. Może podziała ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się