PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Kurczę... Akurat nie jestem bardzo zorientowany w cenach i nie chciałbym palnąć jakiegoś głupstwa, al myślę, że koło 20zł. Tworzysz cieniutką warstwę na procesorze, a rozsmarowujesz równomiernie, np. kartą magnetyczną, plastikową (bankową).

Jak widzisz - wina leży po stronie chłodzenia. Jeśli nie chcesz uszkodzić układu, zrób to jak najszybciej i najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 23:08, desmon napisał:

-Źle przykręcony wiatrak od procka
-Pasta termoprzewodząca może się starła


Też tak miałem kiedy ściągłem radiator i naruszyłem pastę.
Dałem nową i wszystko sprawnie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 18:18, golona11 napisał:

> Witam.
> Mam pewien problem ostatnio zmieniałem płytę główną
> dzisiaj chciałem zainstalować drukarkę i pod koniec instalacji kiedy podłanczam

> drukarkę pod usb wyskakuje dymek komputer nie rospoznaję urządzenia usb ???
> nie wiem oco tu chodzi robiłem formata le nie pomogło pomocy moja płyta główna

> gigabyte 945gcm-s2l

Na początek zainstaluj stery do płyty głównej...


no wiadomo zawsze sterowniki instaluje pierwsze to nie wiem dlaczego nie działa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, w laptopie mam dysk 120 GB. W windowsie w jego wlasciwosciach na wykresie widnieje, ze jest pelny. Co mnie dziwi bo byc nie powinien. Gdy zaznacze wszytskie foldery na tym dysu razem z ukrytymi to pojemnosc calego dysku wynosi ok 50 GB! Tak jakby 50 GB mi wcielo. Nie wiem o co chodzi, jak temu zaradzic? Na dysku jest osobna partycja ukryta z oprogramowaniem producenta, takze to nie powinno miec wplywu. O co tu chodzi?

PS. Na moim dysku w PC stacjonarnym mam bad sektory, czy wie ktos moze czy to kwalifikuje sie do gwarancji?

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mojej płycie głównej (ASUS k8n4-e) zaszkodzi jak wymienię firmowy wiatraczek na wiatrak MSI??

Czy te wiatraczki są uniwersalne czy np. MSI będzie działał wystarczająco tylko w płycie MSI??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe gg i gdzieś podział się charakterystyczny dźwięk kliknięcia na folderze ... uwielbiam jak mi jakiś program ingeruje w system ... po prostu uwielbiam to. Ech, a dopiero kompa odrobaczyłem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każdy wiatraczek będzie działał. Byle miał odpowiednią wtyczkę (a pewnie będzie miał bo to standard) i co najważniejsze średnicę i grubość. Montujesz i tyle. Jedyna różnica to taka, że jeśli będziesz miał inny niż oryginalny to możesz mieć kłopoty z zamocowaniem go (w innych miejscach otwory na wkręty, czy kołki, etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że on ma minimalnie inną wtyczkę (ale pasuje do gniazda). Różnica jest też w kolorach kabli (zamiast żółtego jest niebieski). Po podłączeniu BIOS nie widzi wiatraczka, ale ten działa. EVEREST pokazuje temp chipsetu podczas surfowania w necie na 35-36''C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że wiatraczek nie zakrywa całości chipsetu (pomiędzy skrzydełkami widać jego zewnętrzne krawędzie) mimo że ma ten sam rozmiar co stary wiatrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy pomocy, jakie kodeki zainstalowac i jak mają byc skonfigurowane ? bo nie mam obrazu kiedy odtwarzam filmy, mam allplayera. Błągam o pomoc, bo juz nie daję rady !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A włączyłeś pokazywanie katalogów/plików ukrytych? takie np punkty odzyskiwania systemu mogły "zeżreć" sporo miejsca, tak samo jak plik wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jakie powinny by średnie temperatury podzespołów

Procesor intel core 2 duo e8400
assus raden 4850 512ram
płyta gigabyte gaep45ds3l
2 giga ramu corsair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 21:26, Lucas01 napisał:

A wie ktoś jakie powinny by średnie temperatury podzespołów

Procesor intel core 2 duo e8400


to z tego co patrzyłem to w spoczynku miałem zazwyczaj ok 30st ale przy obniżonym taktowaniu więc spodziewałbym się temperatur w granicach 40 a w stresie to może nawet ok 50. Z tego co pamiętam to do 60 procek powinien spokojnie znosić.

Dnia 09.02.2009 o 21:26, Lucas01 napisał:

assus raden 4850 512ram


tu 80 st w spoczynku to norma w stresie to nawet pod 100 podchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego grajac w medievala 2

Temperatury
Płyta główna 43 °C (109 °F)
Procesor 35-39 °C (95 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 42-46 °C (108 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 42-46 °C (108 °F)
GPU Diode (DispIO) 38-45 °C (100 °F)
GPU Diode (MemIO) 43-52 °C (111 °F)
GPU Diode (Shader) 45-53 °C (113 °F)
Seagate ST3160815A 40 °C (104 °F)

Wentylatory
Procesor 1445 RPM

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 1.09 V
+3.3 V 3.36 V
+12 V 12.17 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 5.16 V
VBAT baterii CMOS 3.12 V
DIMM 1.89 V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się