PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2009 o 16:25, sig. napisał:

A włączyłeś pokazywanie katalogów/plików ukrytych? takie np punkty odzyskiwania systemu
mogły "zeżreć" sporo miejsca, tak samo jak plik wymiany



Tak, lacznie z ukrytymi nalicza 50GB (a pokazuje we wlasciwosciach 100) . A oprogramowanie producenta (odzyskiwanie systemu itpp.) jest na osobnej partycji... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 10:40, Rider of Rohan napisał:

Tak, lacznie z ukrytymi nalicza 50GB (a pokazuje we wlasciwosciach 100) . A oprogramowanie
producenta (odzyskiwanie systemu itpp.) jest na osobnej partycji... :|


Sprawdź w Panel sterowania->Narzędzia administracyjne->Zarządzanie komputerem->Magazyn->Zarządzanie dyskami czy nie masz "wolnej", nie przydzielonej przestrzeni. Jeśli robiłeś recovery z partycji systemowej i sztucznie narzuciłeś wielkości partycji, to instalator mógł coś zostawić nie zagospodarowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż mam Xboxa, to ostatnio naszła mnie ogromna chęć na zagranie w Psychonauts na PC. Tylko mam pewien problem... Kiedy chcę go zainstalować, pasek dochodzi do 1/4, po czym komputer zmienia jakby swój dźwięk i zacina się... da się tylko resetować... To samo jest, kiedy mama gra w Zumę... W pewnym momencie gra się tak samo zacina... wiecie co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i nie wiedziałem do jakiego tematu napisać, więc zwracam się tutaj. Odkąd zamontowałem sieć bezprzewodową, raz na jakiś czas komputer zalicza totalną zawiechę, włącznie z wyłączeniem myszy i klawiatury. NIc nie da się zrobić, tylko restart pomaga. Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym : Czas reakcji np . 5ms ?

Im niższe tym gry będą płynniej działać , tzn. tak będzie się wydawać że płynniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 20:51, Crew 900 napisał:

O co chodzi z tym : Czas reakcji np . 5ms ?

Im niższe tym gry będą płynniej działać , tzn. tak będzie się wydawać że płynniej ?


Napisz jeszcze o co Ci chodzi, czy dotyczy to monitora myszy czy może jeszcze czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 22:03, Crew 900 napisał:

Monitorów , na każdym opisie monitora pisze czas reakcji , o co z tym chodzi ?


Np. jak masz kursor w jednym miejscu i szybko go przesuniesz w inne miejsce, to pozostaje jeszcze taka poswiata...to jest wlasnie wygaszanie plamki. Im szybciej to zniknie tym szybsza reakcja matrycy.
Im mniejszy czas tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 22:03, Crew 900 napisał:

Monitorów , na każdym opisie monitora pisze czas reakcji , o co z tym chodzi ?


gry płynniej nie będą przez to działały, czas reakcji to w teorii czas w którym piksel z białego przejdzie do czarnego (albo inaczej ze świecenia do nieświecenia). Im czas krótszy tym szybciej ta zmiana następuje. Jednak często producenci podają czas przejścia grey to grey (czyli od szarego do szarego, gdzie ustalają jakiś poziom który uznają że piksel jest wystarczająco jasny albo wystarczająco ciemny) gdyż końcowe stany trwają nieproporcjonalnie dłużej niż stan pośredni (coś jak ładowanie albo rozładowywanie kondensatora jeśli wiesz o co chodzi). Przez takie przekłamywanie wydaje się, że monitor jest w stanie reagować szybciej na zmiany obrazu. Im czas mniejszy tym mniejsze będą smugi zostawiane np za szybko przemieszczającym się kursorem myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 22:03, Crew 900 napisał:

Monitorów , na każdym opisie monitora pisze czas reakcji , o co z tym chodzi ?


Należałoby dodać, że praktycznie wszyscy producenci podają czas reakcji kryształu dla koloru "grey-to-grey". Dlaczego o tym piszę? Bo łatwiej i szybciej obrócić kryształ aby uzyskać kolor szary niż kolor pełny (czerwony, niebieski, itp.). To takie małe "niepowiedzenie prawdy do końca" przez producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko bo kumpel(nie nie ja) podkręcił za mocno kartę i teraz wszystko chodzi masakryczne wywala artefakty itp (wrócił do fabrycznych zegarów) i czy można z tym coś zrobić?
saphire 4670 512 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 11:49, wiedx1 napisał:

mam pytanko bo kumpel(nie nie ja) podkręcił za mocno kartę i teraz wszystko chodzi
masakryczne wywala artefakty itp (wrócił do fabrycznych zegarów) i czy można z tym coś
zrobić?
saphire 4670 512 mb



Tak można kumpel może kupić nową kartę a ty możesz mu wytłumaczyć że jak się nie ma o czymś pojęcia to się za to nie bierze i z g... miodu nie zrobisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 11:49, wiedx1 napisał:

mam pytanko bo kumpel(nie nie ja) podkręcił za mocno kartę i teraz wszystko chodzi masakryczne wywala
artefakty itp (wrócił do fabrycznych zegarów) i czy można z tym coś zrobić?
saphire 4670 512 mb


Jeśli po przywróceniu fabrycznych ustawień dalej są artefakty, to oznacza, że kumpel przesadził i padły kości pamięci w grafice. Rozwiązanie? Udać się do serwisu i powiedzieć, że karta padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 12:27, wiedx1 napisał:

a ile naprawa może kosztować ??? i czy będą jakieś problemy w serwisie z tym ?


To zależy. Jeśli się zorientują, że karta była kręcona, to bardziej opłacalne będzie zakupienie nowej grafiki.
Jeśli w serwisie się nie zorientują to naprawę zrobią w ramach gwarancji czyli bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 12:42, wiedx1 napisał:

a jest jakiś sposób żeby się nie kapnęli ^^?


jedynie można udawać kompletnego laika: "Coś nie tak z tą kartą bo źle działa". Na jakiekolwiek pytania odpowiadać, "Nie wiem", "Nie znam się", "Nie, nic nie było robione". I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ;]
czyli jak się kapną to ze 300 zl będzie on musiał wybulić?


jeszcze jedno pytanko bo informatyk mu mówił ze jak mu przyniesie inst do karty to on mu powie żeby spiąć jakieś piny (czy jakoś tak) i nie da rady żeby się połapali ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 12:52, wiedx1 napisał:

hmm ;]
czyli jak się kapną to ze 300 zl będzie on musiał wybulić?


Tak.

Dnia 11.02.2009 o 12:52, wiedx1 napisał:

jeszcze jedno pytanko bo informatyk mu mówił ze jak mu przyniesie inst do karty to on
mu powie żeby spiąć jakieś piny (czy jakoś tak) i nie da rady żeby się połapali ??


Tego akurat nie wiem. Niech ten informatyk spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się