PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2009 o 18:34, Goris napisał:

Witam! Mam pewien problem. Otóż jakiś tydzień temu kupiłem nowego kompa (kupiłem części,
składałem sam). Problem polega na tym, że jak ręcznie ustawię częstotliwość pamięci to
ma miejsce dziwna sytuacja. Włączam kompa - po sekundzie, dwóch, sam się wyłącza - po
kolejnych pięciu włącza się i potem wszystko jest ok... Natomiast jak ustawienia są na
auto, to wszystko jest ok. Moja konfiguracja: ASUS Rampage Formula X48, C2D E8400, 2x2GB
DDR2 1066MHz OCZ Reaper... Na razie nie chciałem go podkręcać, bo wydajność bez OC na
razie w zupełności mi wystarcza... Z góry dzięki za pomoc.


Ustawiasz pamieci na sztywno to masz podwojny start. Ja tez tak mam.
To samo jak odlacze zasilacz z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie bo wiem ze sa takie stronki w internecie gdzie mozna sprawdzic swojego kompa czy bedzie chodzila jakas gra, nie instalujac jej. czy ktos wie jak sie nazywa taka strona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem u cioci na laptpie i w pewnym momencie wcisnałem coś ba pasku szybkiego wybierania (tam gdzie jest start i reszta) i pasek przeskoczyl na lewą stronę ekranu.. Nie zna ktoś rozwiązania problemu?/ Tak żeby pasek znów wrócił na dół ekranu...

Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:08, Zabuza95 napisał:

Byłem u cioci na laptpie i w pewnym momencie wcisnałem coś ba pasku szybkiego wybierania
(tam gdzie jest start i reszta) i pasek przeskoczyl na lewą stronę ekranu.. Nie zna ktoś
rozwiązania problemu?/ Tak żeby pasek znów wrócił na dół ekranu...

Prawy na dziada, jak jest zablokowany to odblokowujesz i trzymając wciśnięty lewy mysz przeciągasz po prostu. Później zablokuj i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 20:36, Piotrek K. napisał:

>wychodzi jakis error. jest napisane po angielsku i niebardzo rozumiem o co chodzi.


Error:there was a problem downloading the activex component. one of the following happened.
1)you did not give you permission to download activex component (sysreqlab.cab from husdawg, llc).if so ,you can start over (you will have to close the browser and start over) , run this service again and give your permission.

2)your browser settings do not allow browser plug-ins to be installed. you can change your settings and try again.

chyba niemam zainstalowanego programu czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:23, dark mesiah napisał:

Error:there was a problem downloading the activex component. one of the following happened.
1)you did not give you permission to download activex component (sysreqlab.cab from husdawg,
llc).if so ,you can start over (you will have to close the browser and start over) ,
run this service again and give your permission.

Nie zezwoliłeś na instalację formatki ActiveX

Dnia 13.02.2009 o 21:23, dark mesiah napisał:

2)your browser settings do not allow browser plug-ins to be installed. you can change
your settings and try again.

Twoja przeglądarka nie obsługuje plug-inów, musisz pogrzebać w jej opcjach (najpewniej prywatność)

Ogólnie polecam przy tego typu stron korzystać z IE (!), bo gdzie indziej może mieć problemy z wykrywaniem sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:27, szypek26 napisał:

> Error:there was a problem downloading the activex component. one of the following
happened.
> 1)you did not give you permission to download activex component (sysreqlab.cab from
husdawg,
> llc).if so ,you can start over (you will have to close the browser and start over)
,
> run this service again and give your permission.
Nie zezwoliłeś na instalację formatki ActiveX
> 2)your browser settings do not allow browser plug-ins to be installed. you can change

> your settings and try again.
pomoglo dzieki.
Twoja przeglądarka nie obsługuje plug-inów, musisz pogrzebać w jej opcjach (najpewniej
prywatność)

Ogólnie polecam przy tego typu stron korzystać z IE (!), bo gdzie indziej może mieć problemy
z wykrywaniem sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, już mam nową płytę główną pod E5200 i wszystko fajnie bo obsługuje, karta graficzna chodzi itd. itp. Wszystko gładko ładnie podłączone jak należy (wcześniej nie mogliśmy się z kolegą uporać z wtyczkami do reset power itd. bo kiepsko wyjaśnione to było w instrukcji a płyta intuicyjna pod tym względem nie jest...) Ale. Niestety jak już nam się udało i komputer się uruchomił to przy starcie Windowsa (7) przy bootloaderze tym animowanym, ledwie się pojawi i restartuje się system.
Wrzuciłem dysk z zainstalowanym XPkiem zamiast tego więc i przy windowsowym znaczku przy ładowaniu systemu pojawia się na sekundę Blue Screen Of Death i restartuje się komputer. Czyli to samo co w wypadku 7.

Gdy jestem w trybie repair w Windows 7 lub w trybie ponownej instalacji systemu komputer nie wiesza się ani nie restartuje, działa gładko. Co zrobić żeby komputer się nie restartował? Mam jeszcze chwilę czasu i mogę zainstalować 7 ponownie ale będę musiał formatować dysk co mi się nie widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm być może nowa płyta gówna "gryzie się"z twoją wersją HAL-a, instalator windowsa ma ich parenaście i instaluje ten najlepiej dopasowany do sprzętu. U ciebie występuje blue screen, który może oznaczać 2 rzeczy:
1) "najcięższą" możliwą kategorię błędu systemowego (mało prawdopodobne na tak wczesnym etapie uruchamiania)
2)problem z sprzętem/sterownikami (sterowniki odpadają ze względów oczywistych, jeszcze nie zdążyły się załadować).

Tak więc reinstalacja raczej cię nie minie, aczkolwiek możesz spróbować uruchomić jakieś linuksowe live-cd coby się upewnić że sprzęt jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rada to uruchomić system w trybie awaryjnym i odinstalować wszelkie sterowniki od poprzedniego mobasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. W niektórych grach, po jakimś czasie zabawy znikają tekstury 3D (migają), to znaczy nie da się grać (w menu gier jest wtedy wszystko ok). Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu z komputerem.

Problem dotyczy gier:
- Codename: Panzers - Faza pierwsza
- Far Cry
- Imperial Glory
- Psychonauts

Moja konfiguracja sprzętowa:
Celeron 3,06 GHz
GeForce FX 5500 (sterowniki w wersji 169.21)
1 GB RAM
Windows XP (SP3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 13:31, kibot napisał:

Tak to wygląda w Codename: Panzers - Faza pierwsza. Przed i po rozpłynięciu się tekstur
:/


Jak nie sa to zle sterowniki to moze karta sie przegrzewa i robia sie bledy.
Sprawdz temperature karty w czasie gry.
Wlacz rive tuner i po jej uruchomieniu, wlacz podglad temperatury karty.
zagraj i jak znikna textury to wyjdz z gry i zobacz przy jakiej temperaturze to nastapilo.
No i napisz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wersja sterowników nie robi różnicy to najpierw spróbuj zmienić wszystkie detale grafiki na minimum, jeśli to nie pomoże to zrób reinstalkę gry. Jeżeli problem nadal będzie występował to może karta graficzna się grzeje ale gdyby tak było to raczej wyskakiwałyby różne "kolorowe" piksele itp. a nie zanik tekstur. A sterowniki w wersji z certyfikatem czy beta bo to też czasem robi różnice. Ten zanik tekstur jest cały czas czy może po jakimś czasie te teksturki się wczytują? Bo jeśli to drugie to może problem leżeć w braku defragmentacji dysku (wiesz cały zawalony). No opcji jest naprawdę wiele i trzeba kombinować. Trudno tak jednoznacznie określić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się