PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2009 o 20:28, Misquamaqus napisał:

Zresetuj bios. Blad odnosi sie do karty dzwiekowej. Nie wiem czy korzystasz ze zintegrowanej
karty czy z osobnej.



Wszystko pięknie, ładnie.. Zrobiłem reset biosa tak jak mówiłem i dalej się wyświetla błąd..;/ (mam wbudowaną, przy płycie kartę dźwiękową czyli chyba zintegrowaną..)

PS: Wyłączyłem już nawet kartę w ustawieniach biosu ale dalej to sam;/....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli system jest zainstalowany na partycji C to jedynym rozwiązaniem jest ponowna instalacja. Po uruchomieniu komputera wkładamy płytę z Windowsem i postępujemy według instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas grania i kiedy procesor jest obciążany przy włączonym programie Dynamic Energy Saver (DES - program Gigabyte do do zmniejszania napięć i taktowania CPU kiedy to nie jest wymagane) komputer się zawiesza:
- przypadek I lekki: wyłącza się monitor klikając na myszkę słyszę strzały, klawiatura działa. Czyli tak jakbym grał z wyłączonym monitorem. Komputer czasami da się wyłączyć naciskając power na klawiaturze.
- przypadek II ciężki: komputer zawiesza się całkowicie, brak jakiejkolwiek reakcji. Po diodach na płycie głównej widać, że procesor pracuje na maks. obrotach (świeci się 6 kontrolek faz).

W dzienniku zdarzeń systemu w czasie gdy to się dzieje pojawia się coś takiego:
Usługa Usługa COM nagrywania dysków CD IMAPI weszła w stan zatrzymania.
Szukałem po forach. Odpowiedzi nie znalazłem. Inni mają z tym problem też przy grach oraz gdy nagrywają płyty.

Przed formatem skanowałem komputer AVG Free 8 i ComboFixem. Co byłe bee to usunąłem. Problem dalej był. Po formacie jest to samo.

Co zbędne to wyłączyłem w msconfig. CHKDSK nic nie wniósł.

Temperatura procesora i grafiki jest w porządku (sprawdzane przez Speedfana, GPU-Z, ATI Catalyst i w biosie).

Mój sprzęt:
Płyta: Gigabyte EP45-DS3
Procesor: Intel Core 2 Duo E7400
Grafika: Radeon HD 4850 512MB
RAM: GoodRam 2x2GB
Zasilacz: Nox Urano +3.3V 24A, +5V 32A, +12V1 21A, +12V2 22A

System nie jest zasyfiony. Wątpię, żeby to była wina zasilacza, abo jakiegoś innego komponentu (kupowałem w grudniu sprzęt) niż starego napędu CD. Podejrzewam, że DES może mieć na to wpływ. Ale po wyłączeniu go jest to samo.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem... Otóż (tu wszystko opisane.. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=25290) i znalazłem takie rozwiązanie:
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED - Nie przechwycono wyjątku obsługi błędów generowanego przez wątek systemowy. Problemem może być wadliwy sterownik, oprogramowanie, niezgodność sprzętowa lub uszkodzona usługa systemowa.

Rozwiązanie:
-Przyczyny należy szukać w dzienniku podglądu zdarzeń.
-W przypadku sterownika lub oprogramowania należy je uaktualnić.
-Uaktualnij Bios.

I pytanie... Jak tą operację mam wykonać, gdy nie mam systemu operacyjnego? Lub ma ktoś pomysł żeby naprawić ten błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrzucić treść mojego posta z innego tematu :

"Witam.
Piszę, ponieważ mam pewien problem z kompem.
Wczoraj mój PC wrócił z naprawy ( grafika padła ). Zostało w nim wymienione kilka podzespołów ( m.in. karta graficzna i zasilacz ).
Podłaczyłem go i odpaliłem. Zobaczyłem, że do karty dodany był Far Cry 2, więc postanowiłem trochę pograć. Patrzę na ustawienia optymalne - Ultra High, 1280x1024, bez AA. Nic nie zmieniając zacząłem nową grę. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po 15 min. komp padł. Na monitorze nie było sygnału, a na jednostce centralnej dioda aktywności cały czas świeciła, mimo, że bebechy nie wykazywały żadnej aktywności ( żaden dźwięk się zeń nie wydobywał ). Żeby było dziwniej, znajomy taty, który wymieniał wszystko, grał na nim zaraz po wymianie i w czasie 4 h ostrego szpilania nic się nie stało.
Jeśli ktoś wie o co może chodzić, to proszę o odpowiedź.
Z góry dzięki."

Mój komp :

Intel Pentium D950
nVidia GeForce GTX280
Kingston 2x2GB
Trust 570W Pro

PS: Zjawisko nie dotyczy wszystkich gier. Obecnie tylko Far Cry''a 2 i CoD 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 17:47, Crew 900 napisał:

Spoko nie śpieszy mi się

Niestety moja metoda nie zadziała bo po zaimportowaniu klucza zmiany nie zostaną nadpisane.
Chciałem też usunąć taki inny klucz który system wymagał. Sądzę, że podobnie się sprawa ma z programami w tle. Ich nie da się usunąć dopuki się ich nie wyłączy. Akurat pewnie ta usługa się zintegrowała ze systemem i będzie możliwe usunięcie klucza kiedy ta usługa będzie wyłączona. Sądzę, że w msconfig albo w usługach menedżera zadań coś jeszcze pracuje. Wejdź do tryby awaryjnego i tam spróbuj usunąć ten klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w tych sprawach :/. Czy ktoś by mi powiedział krok po kroku ja połączyć dwa komputery w sieć ?
Interesowało by mnie przez TCIP. Mam na myśli połączenie Matki i wirtualnej maszyny ale to nie ma różnicy.
Jak postawić server ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio pojawia się taki problem. Otóż całkowicie znika mi ten pasek na dole, tam ,gdzie jest start itd. Wie ktoś jak go przywrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 16:22, dark mesiah napisał:

mam pytanie czy karty graficzne z wentylatorkiem chodza glosno? Bo zalozyli mi w servisie
nowa Ge Force 9500 GT, i slychac taki metaliczny dzwiek . Czy to jest normalne?


Udało się jakoś rozwiązać problem tego dźwięku. U mnie jest to samo ale nie wiem czy to grafika czy coś innego.
Napisz jak coś wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 00:28, Lucas01 napisał:

> mam pytanie czy karty graficzne z wentylatorkiem chodza glosno? Bo zalozyli mi w
servisie
> nowa Ge Force 9500 GT, i slychac taki metaliczny dzwiek . Czy to jest normalne?


Udało się jakoś rozwiązać problem tego dźwięku. U mnie jest to samo ale nie wiem czy
to grafika czy coś innego.
Napisz jak coś wiesz

>narazie jest bez zmian ten metaliczny dzwiek jest caly czs nawet jak sie nic nierobi to brzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 10:14, dark mesiah napisał:

>narazie jest bez zmian ten metaliczny dzwiek jest caly czs nawet jak sie nic nierobi
to brzeczy


U mnie to przeważnie się pojawia jak wyjdę z gry. Ale co to i dlaczego to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym może być spowodowane przerywanie zasilania przy próbie włączenia komputera? Sprawdzałem zasilacz na innym kompie i działa poprawnie.. Aaa i jeszcze jest brak obrazu na ekranie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam takie problemy z dźwiękiem
Tzn. dźwięk ok jest odtwarzany jest , tylko w niektórych grach czy coś innego np. dostępność na gg ten dźwięk słychać jak ktoś dostępny i podczas tego dźwięku taki psztyk słychać przerywa dźwięk na dosłownie chwilkę i można usłyszeć takie strzelenie .
To samo w niektórych grach nie wiem czemu : /
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, chcaiłbym kompletnie sformatować kompa, ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać żeby nie spierdzielić. Może macie jakąś sprawdzoną instrukcję:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem z kompem :''''((
Jak gram to nic się nie dzieje, mogę "alt-tabować" w każdej grze i nic, żadnej zawiechy.
Ale jak np. Wejdę:
Mój komputer-->dłuuga chwila czekania-->dysk: C/D/E/F--> jeszcze dłuuuuższa chwila czekania--> jakiś folder --> i w tym momencie mnie już trafia szlag. Po kilku minutach coś się wreszcie rusza - na górnej belce "wyskakuje":
"brak odpowiedzi" i po kolejnych kilku minutach folder się uruchamia, lub komp się całkiem zawiesza.
Właśnie zainstalowałem avasta i po ponownym uruchomieniu kompa (jakąś godzinę temu) zaczął mi sprawdzać partycje. Dopiero zaczął dysk D.
Ktoś wie czemu mam taki problem?
Komp nie jest podłączony do netu, nie zrzucam na kompa żadnego syfu od kumpli. Komputer przeznaczony jest ogólnie do gier (zainstalowanych mam chyba 8). Jednak ostatnio zainstalowałem program CCleaner i ustawiłem, aby po każdym uruchomieniu kompa czyścił system z "syfu". Może to jest przyczyną mej "niedoli"?
Jeśli ktoś wie co jest przyczyną problemów i wie jak temu zaradzić to prosiłbym o pomoc.

BANITA PL
Dołączam się do Twego pytania.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kompletnie powiadasz.... na szybko 2 sposoby:
1) ściągasz jakieś livecd z menagerem partycji (może być np rescue cd albo dowolna dystrybucja Linuksa) i formatujesz po odpaleniu kompa z płyty (dzięki czemu można sformatować wszystkie partycje bo system mamy z płyty a nie dysku). Dla pewności można usunąć partycje i stworzyć je na nowo. Uwaga: większość menagerów partycji wprowadza zmiany na dysku dopiero po kliknięciu w zatwierdź (apply) takie zabezpieczenie żeby przypadkiem nie usunąć partycji z czymś potrzebnym.
2) na piechotę czyli uruchamiasz instalkę windowsa, zgadzasz się na formatowanie c, a po instalacji systemu możesz sformatować pozostałe partycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 12:00, Lucas01 napisał:

> >narazie jest bez zmian ten metaliczny dzwiek jest caly czs nawet jak sie nic
nierobi
> to brzeczy

U mnie to przeważnie się pojawia jak wyjdę z gry. Ale co to i dlaczego to nie mam pojęcia


prawdopodobnie jest to wiatraczek te smigielko co chlodzi karte graficzna ma luz sa wibracje i dergania gdy sie kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się