PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2009 o 22:16, Misquamaqus napisał:

No i madrze zrobiles pokazujac menadzera zadan.
Tam widac dwie aplikacje obciazajace procesor.
Nie znam ich a sa to te co pobieraja po 50 % zasobow procesora.
Zakoncz te aplikacje i zobacz czy teraz jest lepiej.
Po restarcie kompa wruca do pracy i znow bedzie kicha.
Musisz sie zastanowic czy sa one potrzebne.

Witaj!
Właśnie robi mi się system, ale już nie będę instalował SP3.
Czy możliwe, że płyta główna jest uszkodzona?
Kolejne fotki:

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

20090311162413

20090311162520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 16:27, junior17 napisał:

Witaj!
W3aśnie robi mi sie system, ale ju? nie bede instalowa3 SP3.
Czy mo?liwe, ?e p3yta g3ówna jest uszkodzona?
Kolejne fotki:

Z góry dzieki.
Pozdrawiam


Te fotki sa na swierzym systemie ?.
Porazka...zobacz jak u mnie wyglada teraz dziennik wydajnosci:

Sp3 zainstaluj bo on w niczym nie moze przeszkadzac. Ja mam od kiedy wyszedl i nie widze problemow. Nowe gry beda wymagac tej poprawki.

20090311165430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2009 o 16:55, Misquamaqus napisał:

Te fotki sa na swierzym systemie ?.

Niestety, na starym.

Dnia 11.03.2009 o 16:55, Misquamaqus napisał:

Porazka...zobacz jak u mnie wyglada teraz dziennik wydajnosci:

Wiem, że poracha

Dnia 11.03.2009 o 16:55, Misquamaqus napisał:

Sp3 zainstaluj bo on w niczym nie moze przeszkadzac.

Aaaa. I tu się zdziwisz. Po reinstalacji systemu i nie instalowaniu SP3. Komp chodzi lepiej, ale nie wiem, czy to chwilowe. Sprawdzę 3D Markiem.
Jaki jest najlepszy darmowy 3D Mark?

Ale niestety mam też kolejny problem. Nie mogę, odkryć ukrytych folderów. Menadżer Urządzeń nic nie daje.

BoloMaster
Pełna konfiguracja kompa w podpisie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2009 o 17:51, junior17 napisał:

Niestety, na starym.
> Porazka...zobacz jak u mnie wyglada teraz dziennik wydajnosci:
Wiem, że poracha
> Sp3 zainstaluj bo on w niczym nie moze przeszkadzac.
Aaaa. I tu się zdziwisz. Po reinstalacji systemu i nie instalowaniu SP3. Komp chodzi
lepiej, ale nie wiem, czy to chwilowe. Sprawdzę 3D Markiem.
Jaki jest najlepszy darmowy 3D Mark?

Ale niestety mam też kolejny problem. Nie mogę, odkryć ukrytych folderów. Menadżer Urządzeń
nic nie daje.



Dobra to zostawmy ten sp3.
Co do benchmarkow to bardzo fajny jest unigine sanctuary:

http://unigine.com/download/files/Unigine_Sanctuary-2.1.msi

Co do ukrytych folderow to wejdz w narzedzia systemu -> opcje folderow -> widok.
Tam odchacz "ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" i zaznacz "pokaz ukryte pliki i foldery".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 11.03.2009 o 18:53, Misquamaqus napisał:

Tam odchacz "ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" i zaznacz "pokaz ukryte pliki
i foldery".

Właśnie o to mi chodziło (nie wiem skąd mi ten Menadżer Urządzeń się wziął). Chodziło mi o Opcje folderów. Nic to nie daje. Ale kij z tym. Mogę bez tego żyć. System już chodzi w miarę normalnie.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 15:37, Doreczek napisał:

Czy jest taka możliwość, że windows XP nie może wykryć dysku Sata II?

Owszem, jeśli kontroler Sata wymaga osobnych sterowników a ty ich nie zainstalowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sig. może będziesz wiedział co jest grane - zakupiłem przejściówkę IDE -> SATA i sprawa wygląda tak, że Windows widzi dysk i może zapisywać na nim dane, natomiast Linux tylko go widzi, nawet wejść się nie da doń. Sterowników nie było, natomiast na opakowaniu napisane było, że współpracuje z systemem Microsoftu (nie wiem na jakiej zasadzie). Sterowniki ani żadne inne oprogramowanie nie wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamontować się nie da... System plików to NTFS. Dodam, że pliki z Windowsa widziane są bez przeszkód. A i jeszcze jedno - mam do tego dyski połączone w RAID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi polecić dobry programik do robienia obrazu partycji np systemowej na dysku lub płytce i który ten obraz mógłby przywracać w razie awarii systemu? Do tej pory używałem Ghosta ale od kiedy mam nowy sprzęt (płyta główna Asus P5Q) to Ghost się zawiesza. Próbowałem programu Hiren''s Boot 9.7, bootuje się, ale gdy chcę włączyć jakiś program to pojawia się konflikt ze sterownikami napędu płyt. Może mi ktoś coś polecić co na pewno będzie działało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tu już kiedyś, ale nie wiem jaki dokładnie kupić kabel, sprawa się skomplikowała. Otóż zakupiłem router, by móc posiadać internet w dwóch różnych pokojach. Mówiono mi, abym kupił kabel sieciowy z końcówką ethernet, wszystko byłoby dobrze, gdyby...
Już wyjaśniam. W modemie mam trzy wejścia: na kabel sieciowy, USB i Ethernet. Jeśli miałbym tylko te wejścia, wiedziałbym w jaki sposób podłączyć to wszystko. Mam jednak jeszcze jedno dodatkowe wejście w modemie, w zasadzie dodatkowy kabel. Jest to kabel antenowy, który kończy się taką jakby igiełką. Kiedy go odłączę, internet przestaje działać. Właśnie przez ten kabel antenowy, nie wiem jak co zrobić. Nie wiem po prostu, jak połączyć modem z routerem, jakim kablem, bo przecież modemu nie mogę odłączyć, ponieważ wtedy zwyczajnie nie będę mógł korzystać z netu. Chciałbym, aby ktoś dokładnie mi wyjaśnił, co jak po kolei zrobić, nie chcę wydać pieniędzy na kabel, aby potem nie móc go podłączyć, kupiony przeze mnie router posiada 4 wejścia ethernet i wejście na zasilacz, nic po za tym. Mam nadzieję, że ktoś zorientuje się w tym co napisałem, Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 16:02, KUBAxBEHEMOTH napisał:

Moim jedynym problemem jest to że kiedy gram to mi się pokazuje komunikat ''''wystąpił
błąd exe''''
Klikam nie wysyłaj lub wysyłaj i to i tak nic nie daje.

jaki antywirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 14:07, sig. napisał:

Naturalnie kablem Ethernet. a potem 2 kablami Ethernet oba komputery do routera, Tak
jak ci o tu http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_10/20090303195238.jpg rysowałem (swoją
drogą trzeba było tym kablom rożne kolory dać....
edit: 2 kablami oznacza naturalnie że po jednym kablu na komputer a nie po 2 do jednego
;).

Czyli mam rozumieć, że ten jeden kabel ethernet od modemu odłączam i go podłączam do routera, drugi kabel ethernet podłączam do routera od komputera gdzie jest też modem a kabel numer trzy, czyli ten 20 metrowy z końcówką ethernet podłączam do tego drugiego komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było wątpliwości. bo coś przy 1 chyba namieszałeś
kabel nr 1 od modemu do routera
kable nr 2 i 3 od routera do komputerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się