PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 19:48, junior17 napisał:

Jak się uruchamia w takim trybie? I czy to jakoś pomoże?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Podczas botowania wciskaj klawisz F8. Pojawi się ekran wyboru trybu rozruchu... wybierz Awaryjny bez obsługi sieci. Spróbuj odpalić wówczas antywirus. Po tym, zaznacz opcje sprawdzania dysków podczas rozruchu, ze skanowaniem powierzchni.



W ostateczności!

Załatw sobie antywirusa skanującego bootsektor podczas rozruchu, nie wiem jakie teraz tam są, popatrz na necie, np CleanTrack0. Kiedyś napisałem taki antywirus w asemblerze, odnajdywał wirusy MBR (korzystał z bazy jednego z popularnych programów antywirusowych).
Uwaga: nie formatuj dysków i nie instaluj systemu na nowo, jeśli to MBR, nic nie poradzisz.

Inna droga. Odpal Linuxa lub Windows MMX z płyty lub pendrive. Najlepiej linux Ubuntu. Sprawdź potem dyski antywirusem.

W razie problemów pisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 19:26, Kawosz napisał:

> Mam dość irytujący problem, którego źródła nie jestem w stanie znaleźć. Problem
graficzny,
> podejrzewam monitor. Otóż przy włączaniu np cod4, czy gtaIV pojawiają się artefakty
(zielone

Pytanie: czy dzieje się to tylko podczas gry w GTA? Czy kręciłeś GPU? Jaka masz kartę?

Odp: możliwy i najbardziej prawdopodobny problem, to uszkodzenie lub przetaktowanie GPU.
Monitor jest zapewne sprawny. Nie jest to wina sterowników. Jeśli kręciłeś kartę, to
albo wróć do normalnych taktów (jeśli nie jest za późno), albo spróbuj obniżyć częstotliwość
PCIE w BIOS.


Nie kręciłem karty, zdarza się to w paru grach, zdarzało się przy startowaniu windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2009 o 22:47, tomoliop napisał:

Nie kręciłem karty, zdarza się to w paru grach, zdarzało się przy startowaniu windowsa.


Możliwe, że chłodzenie jest niewydolne. Rozkręć, odkurz, ewentualnie zmień pastę. Z danych przez Ciebie podanych wnioskuję, że problem tkwi w GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem
Mam nowego winampa i mp3 jednak jak wł wszystko gra ale w 2.1 czy jest jakiś posób aby mp3 odtwarzało mi w 5.1 z tego co widze czy to gg radio czy film divix jest wszystko w 2.1 dopiero jak wł filmy z dvd mam te moje 5.1

Ktoś pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 09:08, sevrond napisał:

Jak uruchomić funkcje autostaru tzn. jak wkładasz płytkę do napędu to autorun się uruchamia
sam ?

Witaj!
2xLPM na Mój Komputer-->1xPPM na daną stację dysków-->Właściwości--> zakładka Autoodtwarzanie--> i tu masz 2 wyjścia:
1) Wybierasz przy jakich plikach (muzyka, obrazy etc.) jaka ma akcja ma zostać wykonana automatycznie (otwieranie folderu, odtwarzanie etc)
2) Rozwijasz pasek z typem zawartości (pliki muzyczne, obrazy, pliki wideo) i za każdym razem zaznaczasz "Monitoruj za każdym razem, aby wybrać akcję" - wtedy przy autoodtwarzaniu płyty będziesz sam wybierał co chcesz zrobić.

Kawosz
Problem rozwiązany - wystarczyło usunąć pliki autorun.inf z każdej partycji. Przyczyna - wirus. Jaki?-Nie wiem.
Dzięki za pomoc.
I na końcu OK. I gotowe
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Postaram się go opisać najdokładniej jak się da, aczkolwiek nie jestem specem w tej dziedzinie.
Otóż jak rano włączyłam kompa to pokazało mi się okienko, że system nie może znaleźć użytkownika. Dałam "ok" (innej opcji nie było) i pojawiła mi się standardowa tapeta, ze 4 ikony i tyle. Wszystkie programy typu gg, last.fm czy winamp musiałam włączać od nowa (tzn. wklepywać numer gg, logować się do lasta - jak przy instalacji i takie tam). Teraz jak włączyłam kompa znowu jest to samo. Wszystko od nowa. No i nie mogę znaleźć nigdzie folderów ze zdjęciami i muzyką, które miałam na pulpicie (wrzuciłam je po pierwszej "awarii"), a wolnego miejsca mam więcej o 2GB... ;/ (po pierwszej awarii miałam tyle, co przed nią). Wie ktoś coś o co w tym może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 15:40, mała16 napisał:

Mam problem. Postaram się go opisać najdokładniej jak się da, aczkolwiek nie jestem specem
w tej dziedzinie.
Otóż jak rano włączyłam kompa to pokazało mi się okienko, że system nie może znaleźć
użytkownika. Dałam "ok" (innej opcji nie było) i pojawiła mi się standardowa tapeta,
ze 4 ikony i tyle. Wszystkie programy typu gg, last.fm czy winamp musiałam włączać od
nowa (tzn. wklepywać numer gg, logować się do lasta - jak przy instalacji i takie tam).
Teraz jak włączyłam kompa znowu jest to samo. Wszystko od nowa. No i nie mogę znaleźć
nigdzie folderów ze zdjęciami i muzyką, które miałam na pulpicie (wrzuciłam je po pierwszej
"awarii"), a wolnego miejsca mam więcej o 2GB... ;/ (po pierwszej awarii miałam tyle,
co przed nią). Wie ktoś coś o co w tym może chodzić?


Doslownie mialem to samo dzisiaj rano.
Wiesz co zrobilem ?...zrobilem swiezy system i wlasnie z nowego xp juz pisze.
Zajelo mi to 1 godzine z wszystkimi sterownikami i programami.

Niestety nie mamk pojecia dla czego tak sie stalo, ale problem rozwiazalem stawiajac system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 17:22, Misquamaqus napisał:

Doslownie mialem to samo dzisiaj rano.

Takie małe okienko, a potem drugie informujące, że Cię wpuszczają na profil tymczasowy?

Dnia 15.03.2009 o 17:22, Misquamaqus napisał:

Niestety nie mamk pojecia dla czego tak sie stalo, ale problem rozwiazalem stawiajac
system.

Ja spróbowałam po prostu stworzyć nowego użytkownika, przenieść się na to nowe konto, usunąć to stare (rzekomo uszkodzone) i uruchomić kompa ponownie, żeby sprawdzić, czy to okienko znowu wyskoczy. Nie wyskoczyło, więc mam nadzieję, że już jest ok. Na szczęście "stracone" zdjęcia mam na pendrive a opowiadanie (które również straciłam) mam pisane także ręcznie :) Więc na razie problem chyba opanowany. No ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2009 o 18:03, mała16 napisał:

Ja spróbowałam po prostu stworzyć nowego użytkownika, przenieść się na to nowe konto,
usunąć to stare (rzekomo uszkodzone) i uruchomić kompa ponownie, żeby sprawdzić, czy
to okienko znowu wyskoczy. Nie wyskoczyło, więc mam nadzieję, że już jest ok. Na szczęście
"stracone" zdjęcia mam na pendrive a opowiadanie (które również straciłam) mam pisane
także ręcznie :) Więc na razie problem chyba opanowany. No ale dzięki za pomoc :)


Jestes teraz jako gosc ?.
Nie masz praw administratora ?.
W koncu zaczna sie problemy z dostepnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 18:45, Misquamaqus napisał:

Nie masz praw administratora ?.

Nie, nie. Po prostu utworzyłam nowego użytkownika z prawami administratora. I jest w porządku ;) Przynajmniej na razie, ale jak uruchomiłam kompa ponownie już tylko z tym nowym użytkownikiem to okienko nie wyskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 19:03, XeMro napisał:

Witam!
Jak można sprawdzić temperaturę procesora ? pilne

najlepiej programem dołączonym do płyty głównej, ale w ostateczności może być i everest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 19:06, mała16 napisał:

> Nie masz praw administratora ?.
Nie, nie. Po prostu utworzyłam nowego użytkownika z prawami administratora. I jest w
porządku ;) Przynajmniej na razie, ale jak uruchomiłam kompa ponownie już tylko z tym
nowym użytkownikiem to okienko nie wyskoczyło.


To gratulacje. Jak masz uprawnienia administratora to nie powinno byc problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kartę wyciągnąłem, trochę przeczyściłem, włożyłem znowu i tak samo... Nawet się Windows nie włącza. Na szczęście mam jeszcze starego GF6600GT, a więc funkcjonować jako tako mogę. Karta pewnie zepsuta, jutro daje ją do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się