PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2009 o 20:13, Net.com napisał:

Robiłem dzisiaj formata , wszedłem przez przypadek do informacjii o systemie ( po formacie
) patrze i pisze mi , ze mam proca 940Mhz ,a wcześniej miałem 1,6 o co chodzi ???

A w BIOS-ie nic nie grzebałes? sprawdź everestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2009 o 22:54, S.V.P.A.M napisał:

Czyli w zasadzie fizycznie 64-o bitowego proca niema w ofercie intela. Hmmm Chyba czegoś
nie rozumiem.

Ależ jest rodzina procesorów IA64, tyle że to procki typowo serwerowe i pc-tach ich nie uświadczysz (bo nie są zgodne z x86, a więc trzeba systemu i softu pisanego specjalnie na nie. )

ps wszystko naturalnie zależy też od definicji procesora 64-bitowego. Emt64 mogą przetwarzać 64 bitowy soft, wiec są 64 bitowe. pytanie czy chcesz tylko 64 bitowy procesor czy też również 64 bitowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem kiedy se gram w world of warcraft to mi sie czasami komp zawiesza po zrestartowaniu pojawia się komunikat że sterowniki do ekranu moze mi ktos dac mi link do tegiego sterownka mam karte fraficzna radeaon 2600 HD seriers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość dziwny problem, a zaczęło się od instalacji gta IV...
Komputer zaczął się strasznie mulić, a codziennie rano (pierwsze włączenie w nowy dzień) skutkuje błędem krytycznym... Oczywiście odinstalowałem gta IV a błąd powtarza się nadal... Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś sobie popsułem i kiedy nacisnę kombinację klawiszy Ctrl +Alt+ Delete to pokazuje mi się okno pt. " Zabezpieczenia systemu Windows a ja chcę aby się włączał sam Menedżer zadań(jak miałem przedtem)/
Jak to zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2009 o 07:44, sig. napisał:

Ależ jest rodzina procesorów IA64, tyle że to procki typowo serwerowe i pc-tach ich nie
uświadczysz (bo nie są zgodne z x86, a więc trzeba systemu i softu pisanego specjalnie
na nie. )

ps wszystko naturalnie zależy też od definicji procesora 64-bitowego. Emt64 mogą przetwarzać
64 bitowy soft, wiec są 64 bitowe. pytanie czy chcesz tylko 64 bitowy procesor czy też
również 64 bitowy...


CZyli w zasadzie to zwykły juser nadal ma tylko 32-u bitowy procesor który potrafi w prawie 100%-ach emulować środowisko 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pama problem. Prubóję zainstalowć patch 1.41 do Battlefield 2 ale on instaluje mi sie na dysku C gdzie mam 50 Mb pamieci a chcę żeby instalowł sie na dysku E gdzie mam zainstalowaną gierkę i dużo miejsca. Prubowałem już instalowac przez program "Odkurzacz" ale sie nie powiodło. Prosze was o szybką pomoc bo chce zagrać na dobrych serwerach i nacieszyć się grą. Z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, dziś przed chwilą z moim dyskiem twardym sta3o sie coś dziwnego.

Odpali3em z niego muzyke, zaczą3em s3uchaa i nagle sie zawiesi3a. Patrze do mojego komputera, a dysku nie ma na liście dysków.

Potem, gdy uruchomi3em ponownie komputer,pojawi3o sie coś takiego, a po chwili dysk znikną3. Co sie mog3ostaa??? Prosze o syzbką pomoc. nqa dysku by3y wa?ne informacje.

20090318210521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 18:03, S.V.P.A.M napisał:

CZyli w zasadzie to zwykły juser nadal ma tylko 32-u bitowy procesor który potrafi w
prawie 100%-ach emulować środowisko 64 bit.

Emulować to musi 64 bitowy system operacyjny api z wersji 32 bitowej. Te procesory mają 64 bitowe rejestry, i niczego emulować nie muszą (bądź co bądź emulacja to "wirtualne zastępstwo" dla sprzętu/softu którego fizycznie niema, zaś w przypadku emt64/ amd64 nie ma takiej potrzeby). przyczepić by się można co najwyżej do intelowskiego kontlolera pamięci który ma 48 bitów a nie 64 (no chyba że już to zmienili) ale i tak zanim będziesz potrzebował ilości pamięci która przekroczy możliwości tychże 48 bitów i tak nie będą pasować do płyty głównej z aktualnych procesorów (nie pamiętam dokłądnej wartości ale była ona w terabajtach, podczas gdy 64 bitowe kontrolery pamięci (amd) są w stanie obsłużyć petabajty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem systemu windows dysk jest sata 2 juz probowalem nawet instalowac sterowniki ,ale mniejsza z tym laduja mi sie pliki windowsa i pozniej po zaladowaniu pojawia sie tylko czarny ekran z migajacym kursorem .Co moze byc przyczyna ,ze nie komputer nie przechodzi do dalszego trybu instalowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pama problem. Prubóję zainstalowć patch 1.41 do Battlefield 2 ale on instaluje mi sie na dysku C gdzie mam 50 Mb pamieci a chcę żeby instalowł sie na dysku E gdzie mam zainstalowaną gierkę i dużo miejsca. Prubowałem już instalowac przez program "Odkurzacz" ale sie nie powiodło. Prosze was o szybką pomoc bo chce zagrać na dobrych serwerach i nacieszyć się grą. Z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już o to pytałeś...... swoją drogą spróbuj przenieść temp-y na inny dysk, wtedy powinien się tam wypakowywać przed instalacją. ew przenieść plik wymiany. wtedy zwolni się miejsce na C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sformatować jedną z partycji. Przed samym zakończeniem windows napisał że nie może dokończyć formatowania. Mam teraz partycję w systemie plików raw. Co mam z tym zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 21:20, XeMro napisał:

Mam problem z zainstalowaniem systemu windows dysk jest sata 2 juz probowalem nawet instalowac
do niego sterowniki ,ale mniejsza z tym laduja mi sie pliki windowsa i pozniej po zaladowaniu
pojawia sie tylko czarny ekran z migajacym kursorem .Co moze byc przyczyna ,ze nie komputer
nie przechodzi do dalszego trybu instalowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 23:43, Lucas01 napisał:

Chciałem sformatować jedną z partycji. Przed samym zakończeniem windows napisał że nie
może dokończyć formatowania. Mam teraz partycję w systemie plików raw. Co mam z tym zrobić
??

pewnie trzeba ją będzie sformatować ponownie, ew usunąć i stworzyć jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 07:52, sig. napisał:

> Chciałem sformatować jedną z partycji. Przed samym zakończeniem windows napisał
że nie
> może dokończyć formatowania. Mam teraz partycję w systemie plików raw. Co mam z
tym zrobić
> ??
pewnie trzeba ją będzie sformatować ponownie, ew usunąć i stworzyć jeszcze raz


Właśnie próbuje 2 raz i nic. Z wiersza poleceń też nie chce napisał że 1 i 2 sektor rozruchowy NTFS jest nie do zapisania. Partycja z 40 giga zrobiło się 0. Jakieś rady co do programu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 09:53, Treant napisał:

Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym i wówczas dostać się do tego dysku.


Już wszystko działa. Przepiąłem kable do zasilania i płytki głównej i jest OK. Na wszelaki wypadek jednak zrobiłem kopie zapasowe danych na innym dysku twardym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się