PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ja też mam ostatnio problem. Otóż, gdzieś 5 dni temu zainstalowałem Empire: Total War na mojej Viście. Męczyłem się z instalacją kilka godzin, w końcu jakoś ją uruchomiłem i gra chodziło normalnie, ale to inna bajka. Mniej więcej 3 dni temu, komputer strasznie zwolnił. Przedtem, weźmy na przykład gry, miałem 60+ FPS''ów, a teraz po 15. Podczas obsługi systemu takiego spowolnienia, raczej nie widać, bo muzykę, filmy i inne programy odtwarza normalnie. System jest świeżo po defragmentacji, czyszczeniu śmieci i innych zabiegach "ulepszających", mimo to spowolnienie, ani trochę się nie zmniejszyło. Jako antywira posiadam Kasperskiego, więc wątpię, że to skutki działania wirusów.
Konfiguracja kompa:
Intel Core 2 Duo 2,66 GHz, GF8800GT, 4GB RAM DDR2, Foxconn P35A-S, zasilacz Chieftec 550W.

Podejrzewam któryś podzespół. Ostatnio zdarzały się przerwy w dostawach prądu, podczas gdy siedziałem na kompie.
Wspomnę jeszcze, że komputer włącza się na 3 razy. Tzn. włączam go, on próbuje zastartować, wyłącza się, znowu próbuje, znowu wyłącza i dopiero za 4 razem zaskakuje do systemu.
Oczekuję podpowiedzi albo porad, za które z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam takie mały problem. Otóż do laptopa podłączyłem monitor (stary Samsung Samtron 76E). Działa i niby wszystko jest ok. Normalnie pracuję na ekranie laptopa (ze względu na słabą jakość obrazu na Samsungu), ale na monitorze chciałbym sobie czasem obejrzeć jakiś film (jest większy, a utrata jakości nie zauważalna w przypadku filmów). Wtedy w ustawieniach zmieniam paroma kliknięciami, żeby Samsung był głównym no i film w trybie pełnoekranowym już mi się odtwarza na Samsungu - tak jak chciałem.
Problem tylko polega na tym, że w ALL Playerze po zastosowaniu opcji pełnego ekranu, na Samsungu obraz jest za mocno rozciągnięty. Prawa strona obrazu wychodzi jakby poza monitor. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od ładnych pary tygodni mój komp chodzi jak muł.
Jak słucham muzy i włączam jednocześnie przeglądarkę, to od razu zaczyna mi przerywać...(znaczy bardzo przerywać, kiedyś tak nie było broń Boże)
Aha, zapomnialem o najwazniejszym. Programy uruchamiają się godzine, kursor się zacina.
Windows włącza się ok. 3 razy wolniej niż poprzednio.
Ogólnie na nim nie da się grać.
Poradźcie mi coś plz
Może zrobić restart systemu?
odpiszcie w miare szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:
Może ktoś mi wyjaśnić czemu mam napisane że dysk ma wolne 5 GB z 465, a po zaznaczeniu wszystkich folderów dysku mam zajęte 400GB?
Odkrycie folderów nie pomogło
Poza tym ostatnio często mam bluescreeny, przed którymi zazwyczaj mocno zwalnia Internet:
INTERRUPT EXCEPTION NOT HANDLED
SYSTEM SERVICE EXCEPTION
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
IRQL NOT LESS Or EQUAL
MEMORY MANAGEMENT
Wie ktoś co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 20:57, Crew 900 napisał:

Coś ostatnio mam bardzo niskie temperatury procesora : /


Nie sa niskie tylko masz bledne odczyty rdzeni procesora. Te odczyty powinny byc wyzsze od odczytu glownego procesora.

Zobacz temperature w programie real temp...

http://www.techpowerup.com/downloads/1057/Real_Temp_2.5.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie , znowu mam chory problem z dźwiękiem , nie wiem czy to przez to podkręcanie procka czy nie , teraz w niektórych filmikach tak głośno mi strzela z głośników że osrać się idzie , a to bardzo wkurzające jest . Nie wiem co jest do cholery , wcześniej kupiłem sobie kartę dźwiękową Asus Xonar DX i dupa to samo było i sprzedałem .

No nie wiem co jest, takie dupne strzelanie jest jakby sms szedł , ale komórki nie mam obok komputera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem:
Gdy próbuję otowrzyć jakiś dysk lokany to zamiast otworzenia go pojawia mi się okno, w którym można wybrać jakiś program do otworzenia. Czy to może być wina jakiegoś trojana itp.? Jeżeli tak to jak mogę się tego błedy pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 21:21, BoloMaster napisał:

z tego screenu wszystko wygląda OK


Bo to jest screen z mojego komputera :))))...LOL.
To jest przyklad co ma pokazac KrzyCH1995.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż, sprawdziłem wszystkie procesy i okazało się, że proces bezczynności procesora zniknął... Po prostu nie jest na liście, a co za tym idzie nie jest włączony. Próbowałem coś poszperać na necie, ale jakoś nie znalazłem komendy na jego włączenie. Myślę, że wrzucanie screenów będzie teraz zbędne. Wszystkie inne procesy w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka panowie. Znalazł się. Nie będę tłumaczył jak i kretyna z siebie robił. :P Znalazł się, lecz zużycie wynosi tylko 75 - 80%, więc odrobinę mało. Jakieś dalsze pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge rozmawiać coś przez mikrofn. próbowąłem już róznych rzeczy i nic. Dlatego chce zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej (Realtek Audio Driver). Czy musze usunąć stare czy moge poprostu na tym to zainstalować a stare same się jakoś usuną ?

Jak będe musiał usuwać to najlepiej przez panel sterowania/system/menadżer urządzeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie możesz rozmawiać przez mikrofon? Zbyt cicho słychać? Ja ostatnio też miałem z tym problemy, więc może coś uda mi się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 12:37, Kuboo PL napisał:

A dlaczego nie możesz rozmawiać przez mikrofon? Zbyt cicho słychać? Ja ostatnio też miałem
z tym problemy, więc może coś uda mi się pomóc.


a udało Ci się już to naprawić ?

Ja jakbym coś namieszał w ustawieniach. Próbowałem już naprawde różnych kombinacji więc to co widać tu na obrazkach to tylko przejściowe ;p Co do rozmowy to wogóle nie moge rozmawiać przez mikrofon. Nie wiem czy to wina wejścia, ustawień czy czegoś. Nie działa mi ani na gg, skype, voip ani TS. Ale jak zrobie miks stero to wtedy inni słyszą moje dźwięki z komputera np. muzyka, dźwięki z gry ale nie to co mowie przez mic. Napewno to nie jest wina mic bo próbowalem już na 3 :)
http://img15.imageshack.us/my.php?image=hfd.png
http://img7.imageshack.us/my.php?image=sdfsdfy.png

PS. mógłbyś dać tu dać na forum obrazki z twoimi ustawieniami ? Spróbowałbym zrobić na podobnie do twoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło takie ustawienie:
Kliknąłem także na te kropki przy "wycisz" i zaznaczyłem "Microphone Boost". Nie zwracaj uwagi na to w kółku. Nie jestem pewien, co to tego. Wcześniej działało wyciszenie samego "Stereo Mix", ale po przeinstalowaniu sterowników (to już inna bajka) było to zaznaczone.

20090320125213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się