PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Piszę, bo mam pewne obawy co do mojego twardego dysku. Pomijając to, że ostatnio komp zaczął funkcjonować trochę dziwnie, Windows poinformował mnie że mam uszkodzony dysk twardy (screen 1). W razie czego postanowiłem to sprawdzić, HD Tune pokazał takie coś (screen 2). To coś poważnego?

20090424191328

20090424191352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy program do odtwarzania filmów ?
Wkurza już mnie ten cholerny allplayer , nie dość że błędy wywala , się przycinają niektóre filmy , to jeszcze napisy się pojawiają za późno .
A jak w Nero ShowTime włącze te filmiki to super chodzą i napisy idealnie są wyświetlane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ze sprzetem (od razu mówie, ?e to nie wina sterowników) mianowicie w obydwóch Call of Duty (4 i WaW) pojawiają sie jakby piksele (raz czarne, raz czerwone). Szczegóły na obrazkach. Mam kartę Ati Radeon 4870 z Palita Dual sonic 512MB. Dodam, że problem pojawił się nie dawno jakiś miesiąc temu.

20090425151011

20090425151018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy SubEdit i Media Player, kodeki ma z K-Lite, do wyszukiwania napisów używam NapiProjekt więc zawsze wszystko idealnie dopasowane a filmy cze seriale ściągam x264 720p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 15:11, Jedimax napisał:

Mam pewien problem ze sprzetem (od razu mówie, ?e to nie wina sterowników) mianowicie
w obydwóch Call of Duty (4 i WaW) pojawiają sie jakby piksele (raz czarne, raz czerwone).
Szczegóły na obrazkach. Mam kartę Ati Radeon 4870 z Palita Dual sonic 512MB. Dodam, że
problem pojawił się nie dawno jakiś miesiąc temu.


To mi wygląda przegrzewanie się karty graficznej. Zobacz czy Ci nic nie blokuje przepływu powietrza w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej od razu wszystkie wentyle w obudowie, także ten na karcie, procu i w zasilaczu przedmuchać sprężonym powietrzem, ja co 2 miechy czyszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj podczas burzy padł mi UPS (nie wiem czy to zbieg okoliczności czy też z powodu tejże burzy), od tego zdarzenia chwilowo mam komputer i monitor na żywca podłączone do kontaktu. Może mi ktoś kto się zna na elektronice wytłumaczyć co mi grozi i ewentualnie jak duże jest to ryzyko jeżeli mam tak podłączony komputer, bez UPS czy listwy antyprzepięciowej oraz czy (jeżeli to niezbędne) wystarczy zwykła tania listwa z pierwszego lepszego sklepu, czy też trzeba się przestrzegać wadliwie działających słabych produktów?

Mam jeszcze pytanie (tak na przyszłość, bo teraz nie mam na to środków). Otóż ten stary UPS tak na prawdę nie działał (tzn nie utrzymywał komputera przy zaniku prądu, nawet jeżeli monitor nie był do niego podłączony). Może mi ktoś objaśnić jak policzyć jakiego potrzeba UPS aby udźwignął cały komputer z monitorem? Na pewno da się to jakoś policzyć, bo chyba nikt nie kupuje metodą prób i błędów (może zadziała może nie?) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozesz uzywac komputera wprost z gniazdka. Ja tak mam cale 9 lat i jest OK.

Co do obliczenia ups-a, to tak se mysle, ze najprosciej bedzie to zrobic tak:

Zalozmy, ze mamy zasilacz 500 watowy. Jego sprawnosc wynosi 80 %.
Zeby ups uciagnal taki zestaw i dzialal poprawnie z zapasem, nalezy dodac do tych 500 wat zasilacza jeszcze 20 % z 500 wat (to moc strat tego zasilacza) + zapas czyli jakies 30%. Z tego wynika, ze ups musialby miec okolo 750 wat.
Tak to widze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiedziałem do jakie działu można to zaliczyć, sprzedałem kumplowi modem D-Link 320t (bez pudełka, ze względu że je zgubiłem), teraz on nie ma jak ściągnąć do niego sterowników, może ktoś wie, lub nawet byłbym wdzięczny za podanie linku, do owych sterowników. [Jeśli nie tu napisałem to sory, ale szukajka nie znalazła nic innego]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 10:50, blacklio2 napisał:

Ale w jakim celu chcesz sterowniki, przecież ten modem ich nie potrzebuje

Poradziłem sobie :), dopiero teraz zauważyłem że modem nie potrzebuje sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie trzeba utworzyć folder ''''Pulpit'''' bo chce wgrać sterowniki od karty graficznej (NVIDIA) po formacie kompa i miałem już kiedyś taki problem, trzeba było właśnie ten Pulpit utworzyć na systemowym tylko nie znam ścieżki, może mi ktoś podać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:44, Rangarog napisał:

Gdzie trzeba utworzyć folder ''''Pulpit'''' bo chce wgrać sterowniki od karty graficznej
(NVIDIA) po formacie kompa i miałem już kiedyś taki problem, trzeba było właśnie ten
Pulpit utworzyć na systemowym tylko nie znam ścieżki, może mi ktoś podać ?


O co chodzi ?.
Chcesz wgrac sterowniki do karty nvidia ?.
Poprostu je sciagnij ze stronki nvidi i je zainstaluj.
Niczego nie trzeba tworzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam teraz zainstalowanego sterownika do karty graficznej i komp pracuje jak na trybie awaryjnym tzn. przesuwa w zwolnionym tempie strony internetowe itp. nie wiem gdzie zainstalować sterowniki.Jak zainstaluje sterownik to komputer się wiesza i gaśnie ekran, bez sterowników tak się nie dzieje...GDZIE je zainstalować ...: ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 16:17, Rangarog napisał:

nie mam teraz zainstalowanego sterownika do karty graficznej i komp pracuje jak na trybie
awaryjnym tzn. przesuwa w zwolnionym tempie strony internetowe itp. nie wiem gdzie zainstalować
sterowniki.Jak zainstaluje sterownik to komputer się wiesza i gaśnie ekran, bez sterowników
tak się nie dzieje...GDZIE je zainstalować ...: ]



Jaką masz karte i system ?.

Jak masz odinstalowane sterowniki, to teraz sciagnij programik driver cleaner i wyczysc nim pozostalosci po starych sterownikach.
Sciagnij swierze i zainstaluj.
Napisz co jest grane.

http://poradyisztuczki.blogspot.com/2008/09/driver-cleaner-pro-oczy-system-ze.html

Sterownikow nie podam bo nie znam karty i systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się