PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem i to w cholerę poważny
Otóż chciałem zaktualizować Biosa do najnowszej wersji
Oczywiście jak to w moim przypadku bywa błąd podczas instalacji Biosa (aktualizacji)
Biorę Exit . Chcę uruchomić kompa i dupa nic więc restartuję i też dupa nie włącza się komp
Wyjąłem baterię oraz zworkę przestawiłem na wyczyszczenie pamięci BIOSA , po paru sekundach włożyłem na miejsce , baterię też , włączam zasilanie i próbuję uruchomić kompa i nic.

Co mam robić ? Mocno przesrane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 17:47, igor8472 napisał:

Kość maż na stałe wlutowaną czy w gniazdku? Można by spróbować kość jeszcze raz sflashować.

Przecież pisałem że wyjąłem zaworkę . Umieściłem na 20 sekund w gnieździe 2-3 potem zgodnie z instrukcją zmieniłem na 1-2 i dupa nadal się nie uruchamia .

Moja płyta to Asus P5B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za dobrego to ja nie mam na razie SYSTEM: AMD Sempron (tm) 2400+ 1,67 GHz, 256 RAM, karta graficzna:GeForce 4 mx 440 64mb ;p nie chciałbym robić kolejnego formata kompa, bo już ze trzy razy robiłem (nie chce mi się poprostu) jak wgram sterowniki i będzie robić to samo czyli gasnąc ekran i się wieszać to format kompa jest nie zbędny ; tak więc ściągnełem program driver cleane i teraz zamieżam wgrać sterowniki.Zainstaluje je normalnie.Powinno być już ok?? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kość biosu nie zworkę. Jak Bios jest zjechany to pierwsze co robią standardowo w serwisie to wymieniają fizycznie kość albo flashują ją od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 18:00, Rangarog napisał:

za dobrego to ja nie mam na razie SYSTEM: AMD Sempron (tm) 2400+ 1,67 GHz, 256 RAM, karta
graficzna:GeForce 4 mx 440 64mb ;p nie chciałbym robić kolejnego formata kompa, bo już
ze trzy razy robiłem (nie chce mi się poprostu) jak wgram sterowniki i będzie robić to
samo czyli gasnąc ekran i się wieszać to format kompa jest nie zbędny ; tak więc ściągnełem
program driver cleane i teraz zamieżam wgrać sterowniki.Zainstaluje je normalnie.Powinno
być już ok?? pzdr


Teoretycznie powinno byc ok, a jak bedzie to nie wiem.

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 18:02, igor8472 napisał:

Chodzi mi o kość biosu nie zworkę. Jak Bios jest zjechany to pierwsze co robią standardowo
w serwisie to wymieniają fizycznie kostkę biosu albo zegara albo flashują ją od nowa.



Edit: Sorry za spam edytować już nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukać na necie do ściągnięcia jakichś systemów Live CD, oparte to na linuxie jest. Ostatnio w komputer świecie też dodawali recovery disk oparty na Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak spowodować rozruch płyty ? Gdyż czytałem i po wgrywałem na płytę potrzebne pliki , ale nie mogę płytki rozruszać :|

Dupa cholera jak mam wgrać starą wersję biosu , czarny ekran i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją zrobiłem .
Pisało żeby na czystą płytę wgrać plik ROM z wersją działającą biosu ale przed nazwać plik jak u mnie to P5B.ROM
po włożeniu płytki powinno ją pomielić i instalować tego biosa , ale nic nie robi :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:18, Crew_900 napisał:

Zgodnie z instrukcją zrobiłem .
Pisało żeby na czystą płytę wgrać plik ROM z wersją działającą biosu ale przed nazwać
plik jak u mnie to P5B.ROM
po włożeniu płytki powinno ją pomielić i instalować tego biosa , ale nic nie robi :|


Glowy nie dam, ale zdaje sie, ze trzeba ustawic zworke cmos na clear podczas bootowania z plyty z biosem.
Chodzi o to, ze program na tej plycie cd musi sam spowodowac flash biosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no nie działa.Ale mam jeszcze jedno pytanie te moje sterowniki, które ściągnełem to GeForce 4 mx 440 64 mb i właśnie typ 56.72 nie orientujesz się czy to aby na pewno dobry sterownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 20:12, Rangarog napisał:

A no nie działa.Ale mam jeszcze jedno pytanie te moje sterowniki, które ściągnełem to
GeForce 4 mx 440 64 mb i właśnie typ 56.72 nie orientujesz się czy to aby na pewno dobry
sterownik?


Na stronce nvidi pisze, ze do kart serii 4 te sterowniki sa aktualne:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

Jak masz karte uszkodzona, to zaden sterownik nie pomoze.
Zanies ja do kumpla i odpalcie na niej jego komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy komputer się nie włącza w ogóle

Jak zworka ustawiona na Clear


No chyba że źle to robię .

komputer wyłączony , wyjmuję zworkę i ustawiam na Clear , włączam zasilanie i komp się nie włącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się