PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2009 o 20:44, Crew_900 napisał:

komputer wyłączony , wyjmuję zworkę i ustawiam na Clear , włączam zasilanie i komp się
nie włącza


No to kupa. Bios masz lutowany czy mozesz wyciagnac kosc ?.
Z reszta bedzie Cie czekac serwis. Oddaj mobo do serwisu, niech zaprogramuja bios programatorem.

Moze ruszyloby z dyskietki. Tak sie ratuje zepsute plyty podczas flashu.
Robi sie dyskietke starowa z oryginalnym biosem, ktory automatycznie zaczyna flsh, gdy zworka jest na clear.
Jak u Ciebie taka metoda nie dziala, to ja juz nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć na taki problem ?
Mianowicie:

Mamy dwa procesory jednordzeniowe i każdy ma po 2Ghz częstotliwości. Obok mamy procesor dwurdzeniowy
z taktowaniem też 2Ghz. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy różnica wydajności będzie zauważalna ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 12:05, TetraGramaton napisał:

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć na taki problem ?
Mianowicie:

Mamy dwa procesory jednordzeniowe i każdy ma po 2Ghz częstotliwości. Obok mamy procesor
dwurdzeniowy
z taktowaniem też 2Ghz. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy różnica wydajności będzie zauważalna
?


Będzie procesor dwurdzeniowy bedzie szybszy z uwagi na to, że rdzenie dzielą tą samą pamięć podręczną i wyniki obliczeń z jednego rdzenia trafią dużo szybciej do drugiego w razie potrzeby niż by to miało miejsce przy dwóch procesorach, gdzie największe opóźnienia będą przy przesyłaniu instrukcji z pamięci do procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc teraz herce nie mają już znaczenia, podobnie jak pamięć w układach graficznych...
A myślałem że zrobią dobry zakup serverowy. Jeju to po co oni robią płyty główne serverowe pod dwa albo 4 procki ?
Po co skoro są straty...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:15, TetraGramaton napisał:

A więc teraz herce nie mają już znaczenia, podobnie jak pamięć w układach graficznych...
A myślałem że zrobią dobry zakup serverowy. Jeju to po co oni robią płyty główne serverowe
pod dwa albo 4 procki ?
Po co skoro są straty...


No nie do konca tak jest....
Herce licza sie i to bardzo, ale same w sobie niczego nie zwojuja, gdy nie beda mialy dostepu do pamieci podrecznej.
Wylacz sobie L1 i L2 w biosie jak mozesz i uruchom komputer :))...bedziesz czekac pol godziny zanim wystartuje system :)).
W serwerach stosuje sie wielordzeniowe procesory jak chocby xeon x8. A, ze jest ich tam kilka-kilkanascie, to juz zalezy od potrzebnej mocy obliczeniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ostatnio za każdym razem jak chce wyłączyć komputer to pojawia się komunikat ze zamyka się rundll32.exe i muszę czekać jak się wyłączy albo naciskam zakończ teraz, wie ktoś czemu mi się taki komunikat pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:58, Lukas813 napisał:

Mam problem ostatnio za każdym razem jak chce wyłączyć komputer to pojawia się komunikat
ze zamyka się rundll32.exe i muszę czekać jak się wyłączy albo naciskam zakończ teraz,
wie ktoś czemu mi się taki komunikat pojawia.


Tu masz podane rozwiązanie, gdyż pisania dużo ;))

http://forum.idg.pl/bezpieczenstwo_komputera_i_sieci-f84-rundll32_exe_problem-t47253.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj doszedł do mnie komp z esc.pl i mam z nim mały problem.
Po podłączeniu monitora do karty graficznej za pomocą przejściówki DVI-VGA(D-SUB) mam taki obraz:
http://img401.imageshack.us/img401/8484/dsc.jpg

Czy to wina przejściówki, czy karty graficznej?
Jeszcze czasem zdarzy się, że wiatraczek grafiki dziwni parę razy postuka i ucichnie. Czy to normalne?

Specyfikacja kompa

Procesor:
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 /AMD 770/

Pamięć RAM:
OCZ Titanium DDR II 4GB (2x2GB) PC800 CL4

Dysk twardy:
Seagate 320GB 16MB cache SATAII 7200.11

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Zasilacz
Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216D SATA (black)

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)

Monitor:
Benq E2200HDA (Full HD, 5ms)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Obraz jakiś widzę, że wyświetla. Zazwyczaj skopana przejściówka = całkowity brak obrazu. Więc podejrzewałbym kartę graficzną. Tym niemniej:
a) Po co ci do monitora Full HD przejściówka do D-SUB? :P Podłącz bezpośrednio do DVI lub HDMI :)
b) Spróbuj od jakiegoś znajomego przejściówkę pożyczyć, nadal sporo osób ich używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 00:22, ziptofaf napisał:

/.../
Obraz jakiś widzę, że wyświetla. Zazwyczaj skopana przejściówka = całkowity brak obrazu.
Więc podejrzewałbym kartę graficzną. Tym niemniej:
a) Po co ci do monitora Full HD przejściówka do D-SUB? :P Podłącz bezpośrednio do DVI
lub HDMI :)
b) Spróbuj od jakiegoś znajomego przejściówkę pożyczyć, nadal sporo osób ich używa.


Ten monitor ma tylko wyjście D-SUB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 00:35, Rewolwerowiec napisał:

Ten monitor ma tylko wyjście D-SUB

To cię wyzyskali...Innymi słowy jakość obrazu masz o klasę gorszą niż prawdziwe HD - zamiana sygnału cyfrowego (karta graficzna) na analogowy (przejściówka) i znowu na cyfrowy (sam monitor) to 3x konwersja i ostry spadek jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 00:22, ziptofaf napisał:

b) Spróbuj od jakiegoś znajomego przejściówkę pożyczyć, nadal sporo osób ich używa.


Jednak nie wina przejściówki, podłączyłem na innej i to samo. Pewnie coś nie tak z grafiką ( czasem chyba wiatraczek grafy dziwnie stuka tak jakby ktoś piłę motorową odpalał lub kosiarkę spalinową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 09:59, igor8472 napisał:

A próbowałeś do drugiego DVI przejściówkę podłączyć?


Tak, na drugim DVI nic nie wyświetla, ale to jest chyba normalne, bo gdzieś przeczytałem, że przejściówka odbiera tylko sygnał z jednego z dwóch łącz DVI karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli karta mi się przegrzewa (przez co są artefakty) i jest na gwarancji (pewnie wentyle siadają) to mogę zawieść do serwisu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się