PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2009 o 16:15, Jedimax napisał:

Czy jeśli karta mi się przegrzewa (przez co są artefakty) i jest na gwarancji (pewnie
wentyle siadają) to mogę zawieść do serwisu??


Zawiez do serwisu i powiedz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobi3em formata, ale coś sie dzieje z grafiką zainstalowa3em najnowsze sterowniki Nvidi i system w ogóle ich nie wykrywa ani mojej karty graficznej. Wyświetla mi sie takie coś jak na [screenie] Próbowa3em ró?nych sposobów i nic wyją3em karte i w3o?y3em z powrotem, instalowa3em ró?ne rodzaje sterowników po prostu jakby grafika nie istnia3a

20090430174851

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 18:40, igor8472 napisał:

Jaką masz grafikę? Zintergrowana czy normalna?

Grafika jest normalna pod AGP, ale już jest dobrze, zainstalowałem sterowniki o 3 wersje starsze od tych najnowszych bo te najnowsze Nvidi nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam

Używałem na kompie płyty głównej Asus P5B no i tydzień temu spieprzyłem ją aktualizacją Biosa .
Zamówiłem sobie nową Asus P5Q-E
No i jak ją otrzymam , to muszę od nowa instalować system , czy może zostać ten na którym była płyta Asus P5B ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety od nowa ze względu na:
a) System w wersji OEM przy rejestracji zapisuje model płyty głównej, ponowna instalacja jest niemożliwa (należy zadzwonić do MS)
b) Sterowniki, etc. - podczas instalacji wiele z nich jest automatycznie instalowana i dostosowana do płyty głównej.

Sam system prawdopodobnie by chodził, ale będzie zgłaszał błędy i nieprawidłowości (sam dostałem dysk na którym był Windows 98 i udało mi się do z trudem uruchomić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W Komputer Świat są często Antiwirusy, czy dostanę w którymś numerze Kaspersky antivir? Mam wersję 30 dniową i chce go mieć normalnie bo widze, że kapitalny program.
To pytanie dla zbierających Komputer Świat. Co ile w ogóle się tam antiwir ukazuje?
Jeśli zas nie dostanę w czasopiśmie to jedyna opcja to kupienie pełnej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypatrywałbym Chipa w kioskach. Ostatnio Burda(wydawca) wysyłała do prenumeratorów ankiete odnośnie oceny materiałów. Każde pytanie wyglądało tak:
Czy chciałabyś/chciałbyś przeczytać artykuł na taki temat?
Czy taki temat na okładce skłoniłby cię do zakupu pisma?

2 pytania dotyczyły Kapsersky Antivirus 2009 i Symantec Antivirus 2009. Całkiem możliwe że się niedługo pojawią. W Gazecie Prawnej ostatnio była tez pełna wersja Eset Smart Security 4, licencja na pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pps tutaj http://www.programosy.pl/program,aida32.html masz programik który poda ci dokładne parametry pc (prędkość procesora by się przydała)

Niestety przy próbie uruchomienia program się wiesza.

Do takich celów spokojnie by ci Linux starczył, toć grał na tym raczej nie będziesz (no chyba że w gry flaschowe, ale takowy na Linucha jest. Są nawet livecd z opcją instalacji na dysku twardym (uruchamiasz system z płyty, a instalacja go na stałe jest jedną z ikonek na pulpicie)

Zgadza się komputer nie do gier tylko do rzeczy które wymieniłem.

Linux tu się uśmiejesz nie chciał się odpalić a próbowałem rożnych wersji łącznie z ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich
mam taki problem - moja narzeczona posiada laptopa samsung r510, sprzęt jest nowy. Niestety, coś jest nie tak z internetem (podejrzewam karte sieciową) - przy przeglądaniu stron itp przeglądarki notorycznie sie wieszają i trzeba robic reset (czasem twardy, czasem zwykly) - ktos moze cos poradzic?
Wieszanie nastepuje i na wifi, i na kablu, i nie jest to wina providera, bo mój sprzęt działa bez problemu. Sprawdzalismy tez w innym miejscu laptopa (inny provider itd), usterka wciaz wystepuje
heeelp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 15:08, igor8472 napisał:

A instalacja od nowa sterowników? Ewentualnie reinstalka Windowsa w trybie naprawy.


reinstalka byla robiona wszystkiego - systemu, sterownikow tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 15:03, Skie napisał:

witam wszystkich
mam taki problem - moja narzeczona posiada laptopa samsung r510, sprzęt jest nowy. Niestety,
coś jest nie tak z internetem (podejrzewam karte sieciową) - przy przeglądaniu stron
itp przeglądarki notorycznie sie wieszają i trzeba robic reset (czasem twardy, czasem
zwykly) - ktos moze cos poradzic?
Wieszanie nastepuje i na wifi, i na kablu, i nie jest to wina providera, bo mój sprzęt
działa bez problemu. Sprawdzalismy tez w innym miejscu laptopa (inny provider itd), usterka
wciaz wystepuje
heeelp :)


A jakiś program antywirusowy ma? Może to sprawka jakiego wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może laptopa rozkręcić i sprawdzić np. czy sieciówka nie wyszła z gniazda, o ile na takowym jest. Czasem moduły WiFi są wlutowane na płycie, czasem to małe karty w gniazdku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I straci gwarancję, ach te twoje rady ...

Skie

Podejrzewam że to jest problem programowy, możliwe że masz jakiegoś wirka na nim.
Spróbuj czystej instalacji czyli format dysku i instalka, a nie reinstalki
Karta sieciowa nie może być bo kabel i WiFi są to dwie różne karty sieciowe ( chodzi o PCB )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki się ma model laptopa, u mnie wystarczyło 2 śruby odkręcić i zdjąć klapkę. Wysiłku to dużo nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Gdy plik ma nierozpoznawalne rozszerzenie to pyta czy otworzyć za pomocą czegoś tam... Wybrałem, ale teraz chcę cofnąć do tego przed otwieraniem za pomocą... żeby miał taką ikonkę jak plik bez ikonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się