PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2009 o 19:14, zajacisko napisał:

Mam pytanko: Gdy plik ma nierozpoznawalne rozszerzenie to pyta czy otworzya za pomocą
czegoś tam... Wybra3em, ale teraz chce cofnąa do tego przed otwieraniem za pomocą...
?eby mia3 taką ikonke jak plik bez ikonki.


Wejd1 w opcje folderów :
Panel Sterowania>>Wygląd i kompozycje>>Opcje Folderów
wybierz zakładkę widok, a następnie odznacz checkboxa z pola "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików".
(obrazek niżej). Jak już to zrobisz przy nazwie pliku zobaczysz rozszerzenie np."Bez tytułu.txt",
później kasujesz rozszerzenie i masz plik nierozpoznawalny, bez ikonki.

20090503195515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pod nim masz dysk twardy lub pamięć, moduł WiFi jest podpięty do płyty głównej gdzie dostęp jest wyłącznie po zdjęciu całej pokrywy
Inna sprawa czytanie ze zrozumieniem się kłąnia, po co ma w ogóle rozkręcać kompa skoro na kablu ma takie same objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W laptopach w których tak jest to rozumiem i masz rację, wtedy nie ma co się bawić tylko oddać do serwisu jak format i świeży Win nie pomoże. U mnie w Acerze Extensa 4100 moduł bezprzewodowy to była płytka drukowana w gniazdku, z dostępem po odkręceniu i zdjęciu klapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie u mnie tragedia płyta padła no i kurde kwestia dysku została
Mam tam trochę danych i będę chciał jechać do kolegi i tam wszystko zgrać
Więc jak tam podłączyć dysk twardy ? i jak wszystko zrobić ?
Bo wiecie on zupełnie inny sprzęt ma itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musicie otworzyc jego komputer, podlaczyc do Twojego dysku molexa oraz w zaleznosci od dysku tasme sygnalowa sata lub ide.
Wlanczacie komputer i system musi wykryc Twoj dysk jako nowe partycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli to dysk ata (taki podłączany szeroką taśmą) to trzeba będzie ustawić master/slave. generalnie jest tak:
1 urządziene podpięte do taśmy; ustawia się go jako master (i tak pewnie masz twój dysk)
2 urządzienia podpięte do taśmy: jedno musi być master a drugie slave (jeśli twój dysk będzie podpinany do taśmy z już obecnym na niej urządzeniem pewnie trzeba będzie tryb przestawić stosowną zworką, na dysku powinna być naklejka z obrazkową instrukcją)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż posiadam kartę grafiki x1950 pro. Gram sobie gram, aż tu nagle boom, utrata sygnału z karty monitor czarny, znowu boom pikseloza i komp się resetuje. Po włączeniu widzę pulpit a na nim tańczą piksele... Kartę oczyściłem z kurzu nie pomogło... Zmieniłem sterowniki nie pomogło... Może miał ktoś coś podobnego?? Jak nic się nie wyjaśni, to zmienię kartę, chyba ze problem tkwi gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, w pewnym sensie, offtopic''a ale muszę się wam pochwalić :D Dziś dokonałem pierwszego samodzielnego formata ^^ Wiem że tą umiejętność powinienenm nabyć jakieś 5 lat temu, ale pierwszy raz to pierwszy raz :) Ok, teraz żeby nie było tylko off''a to pytanko. Dlaczego, mimo tego że mam nagrywarkę LightSkribe, to gdy wrzucam mu płytkę to komputer wywala komunikat że "Brak oprogramowania LS". Próbowałem nawet przeinstalować LS i za każdym razem to samo. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na innej grafie lub tego radzia przetestuj na innym kompie, do tej grafiki musi być markowy zasilacz więc pytanie jaki posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 21:21, blacklio2 napisał:

Zobacz na innej grafie lub tego radzia przetestuj na innym kompie, do tej grafiki musi
być markowy zasilacz więc pytanie jaki posiadasz?


Zasilacz słaby codegen 350W niestety. Jutro będę próbował radzia na innej zasiłce, ale ten szajs(czyt.codegen) dotychczas dobrze działał. Podejrzewam, że albo karta dostaje za mało prądu właśnie, albo wysiadła pamięć karty. Jak to drugie to zmienię zasilacz i kartę na radka 4770 jak pisałem w innym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz odpowiedz, wina jest po stronie zasilacza. I co z tego że dobrze działał, zobacz na jego wartości prądowe podczas obciążenia pewnie mocno wykraczają poza normę ATX i stąd problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne przypuszczenie, na 99% to zimny lut pod chipem albo padłą któraś z kostek pamięci ale to już sam sprawdzisz jak przetestujesz grafikę na innym komputerze. Jak będzie to samo to przyczyny które wymieniłem wyżej, do interwencji serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik, otóż mój tata przygotowuje się do jakichś tam egzaminów (nieważne jakich), i może używać tylko kalkulatora systemowego. I tu moje pytanie, jak znając wartość cosinus, obliczyć kąt? Proszę o szybką odpowiedź!
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 07:09, igor8472 napisał:

Ja mam inne przypuszczenie, na 99% to zimny lut pod chipem albo padłą któraś z kostek
pamięci ale to już sam sprawdzisz jak przetestujesz grafikę na innym komputerze. Jak
będzie to samo to przyczyny które wymieniłem wyżej, do interwencji serwisu.


Już nic z tego nie rozumiem. Zmniejszyłem rozdzielczość do 800x600 i wszystko działa :/ Być może wina leży jednak po stronie zasilacza, po prostu karta przy dużym obciążeniu dostaje za mało prądu, ale nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 11:36, W1tch3r napisał:

Mam problemik, otóż mój tata przygotowuje się do jakichś tam egzaminów (nieważne jakich),
i może używać tylko kalkulatora systemowego. I tu moje pytanie, jak znając wartość cosinus,
obliczyć kąt? Proszę o szybką odpowiedź!
Pozdrawiam


Kalkulator systemowy trzeba przestawić w tryb naukowy, wtedy pojawią się przyciski dodatkowych funkcji i trzeba poszukać klawisza oznaczonego jako cos^(-1) (w win7 do znalezienia tej funkcji trzeba wcisnąć przycisk Inv, który wszystkie funkcje zamienia na odwrotne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:17, Nufiko napisał:

> Mam problemik, otóż mój tata przygotowuje się do jakichś tam egzaminów (nieważne
jakich),
> i może używać tylko kalkulatora systemowego. I tu moje pytanie, jak znając wartość
cosinus,
> obliczyć kąt? Proszę o szybką odpowiedź!
> Pozdrawiam

Kalkulator systemowy trzeba przestawić w tryb naukowy, wtedy pojawią się przyciski dodatkowych
funkcji i trzeba poszukać klawisza oznaczonego jako cos^(-1) (w win7 do znalezienia tej
funkcji trzeba wcisnąć przycisk Inv, który wszystkie funkcje zamienia na odwrotne)


Dzięki wilekie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam problem. Nie jest on dokładnie problemem z komputerem, chociaż z nim także... myślę, że to dobry temat. Mam nadzieję.
Otóż mam Viste i niedawno zgrywałem sobie na kartę SD jakieś pliki. System spytał mnie, czy chciałbym przyspieszyć interakcję miedzy PC a kartą na co ja się, ochoczo, zgodziłem.
Okazało się, że na kartę wgrało mi coś, co nazywa się ReadyBoost i ma...4GB. karta ma 8GB.
Ja jednak bardziej wole miejsce niż szybkość, więc kliknąłem na to, by mi usunęło. I tu niespodzianka, bo okazało się, że muszę mieć uprawnienia. Że co? Przepraszam bardzo, ale laptop jest cały mój i to ja jestem jego administratorem.
Po prostu nie mogę tego usunąć. Próbowałem zrobić format karty, jednak pisze, że jakiś program ją używa i muszę go wyłączyć, by formatować. Domyślam się, że to, co używa mojej karty to właśnie ten ReadyBoost. Więc wychodzi na to, że aby ko usunąć muszę go...usunąć (opcji ,,wyłącz" nie ma).
Zdesperowany przesiadłem się nawet na starego PC gdzie mam Win XP i tam dziada usunąłem. Przynajmniej tak to wyglądało, bo on na karcie ciągle siedzi.
Więc teraz proszę o pomoc- kto wie jak mam toto wywalić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nieco niewłaściwy temat ale zapytam.
Mam Geforce 8500 GT, jakie najnowsze sterowniki najlepiej do niego pobrać?
p.s prosiłbym o link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się