PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2009 o 21:33, S1G napisał:

> Tu jednak bardziej chodzi o system 32bit :)
to ograniczenie sprzętowe a nie programowe, a to dość spora różnica. programowe było
by łatwo ominąć, tutaj natomiast potrzebne było by tzw stronicowanie. A to fatalnie wpływa
na wydajność


chyba jednak nie do końca sprzętowe, sprzęt spełnia wszystkie wymagania aby działał, nie spełnia ich natomiast oprogramowanie w tym przypadku system operacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 21:48, Vysoki napisał:

chyba jednak nie do końca sprzętowe, sprzęt spełnia wszystkie wymagania aby działał,
nie spełnia ich natomiast oprogramowanie w tym przypadku system operacyjny.

procesory 64-bitowe zgodne z x86 to w zasadzie rozbudowane do 64 bitów procesory 32 bitowe. Po wykryciu 32 bitowego systemu operacyjnego same działają w takim trybie, i stąd ograniczenie wynikające stąd że pracujący w 32 bitowym trybie kontroler nie jest w stanie zaadresować komórek pamięci lezących poza granicą 4 gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 22:19, S1G napisał:

> chyba jednak nie do końca sprzętowe, sprzęt spełnia wszystkie wymagania aby działał,

> nie spełnia ich natomiast oprogramowanie w tym przypadku system operacyjny.
procesory 64-bitowe zgodne z x86 to w zasadzie rozbudowane do 64 bitów procesory 32 bitowe.
Po wykryciu 32 bitowego systemu operacyjnego same działają w takim trybie, i stąd ograniczenie
wynikające stąd że pracujący w 32 bitowym trybie kontroler nie jest w stanie zaadresować
komórek pamięci lezących poza granicą 4 gb


więc winny jest system który jakby nie patrzeć jest oprogramowaniem :) w momencie instalacji systemu x64 pamięć byłaby adresowana poprawnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 21:35, S1G napisał:

> Mam kartę 512 MB ;> To znaczy, że gdzieś umknęło to 512 czy co?
Hmmmmm nie masz czasem innych kart rozszerzeń z własną pamięcią np dzwiękowej osobno
albo psychx-a? Ew zintegrowanej graficznej, jak nie wyłączysz stosownej opcji w biosie
to system zarezerwuje dla niej trochę pamięci.


Jedyne co mam to kartę dźwiękową na PCI - zresztą to też jest mały problem. Bo przed aktualizacją BIOSu mogłem wyłączyć kartę dźwiękową, a teraz jedynie mogę wybrać PCI albo PCI-E.

Czyli krótko mówiąc - tak czy siak komputer wykorzysta jednak te pełne 4 GB pamięci? Nie chodzi mi nawet o same RAMy, bo to bez różnicy które wykorzysta, ale czy po prostu użyje wszystko co może (czyli w tym przypadku 4 GB pamięci)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładając że ta karta dźwiękowa nie ma 512 mb pamięci to nie wiem gdzie się ona podziała. ale i tak pojedynczemu programowi można max 2 gb przydzielić, więc jeśli nie uruchamiasz kilku zasobożernych programów naraz 3 gb spokojnie ci starczy.

ps 3,5 gb a nie 4 (bo 512 mb ram masz na karcie graficznej), do 4 potrzebował byś kontrolera pracującego w trybie 64 bitowym a więc i 64 bitowego systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 07:55, S1G napisał:

zakładając że ta karta dźwiękowa nie ma 512 mb pamięci to nie wiem gdzie się ona podziała.
ale i tak pojedynczemu programowi można max 2 gb przydzielić, więc jeśli nie uruchamiasz
kilku zasobożernych programów naraz 3 gb spokojnie ci starczy.


Programowi, a np. grze? Większa ilość RAMu jest przydatna ;)

Dnia 23.05.2009 o 07:55, S1G napisał:

ps 3,5 gb a nie 4 (bo 512 mb ram masz na karcie graficznej), do 4 potrzebował byś kontrolera
pracującego w trybie 64 bitowym a więc i 64 bitowego systemu operacyjnego.


Więc wykorzysta te 3,5 GB? :)

A tak na marginesie - skoro CPU-Z wykrywa 4 GB, Windows wykrywa 4 GB no to chyba wszystko jest ok, czy nie? Bo nigdy się tym nie martwiłem, a teraz po tym dxdiag się zestresowałem, że gdzieś wcięło tę jedną kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 09:01, barth89 napisał:

Programowi, a np. grze? Większa ilość RAMu jest przydatna ;)

Gra też jest programem

Dnia 23.05.2009 o 09:01, barth89 napisał:

A tak na marginesie - skoro CPU-Z wykrywa 4 GB, Windows wykrywa 4 GB no to chyba wszystko
jest ok, czy nie? Bo nigdy się tym nie martwiłem, a teraz po tym dxdiag się zestresowałem,
że gdzieś wcięło tę jedną kość.

Jest poprawka do Windowsa sprawiająca że pokazuje poprawną ilość pamięci, aczkolwiek da się wykorzystać tyle ile pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam tę poprawkę i pokazuje mi 4 GB :)

---------------
Display Devices
---------------
Card name: ATI Radeon HD 4800 Series
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI Radeon Graphics Processor (0x9442)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_9442&SUBSYS_05021002&REV_00
Display Memory: 1785 MB
Dedicated Memory: 507 MB
Shared Memory: 1278 MB

Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (100Hz)
Monitor: Rodzajowy monitor PnP
Driver Name: atiumdag.dll,atidxx32.dll,atidxx64,atiumdva.cap,atiumd64,atiumd6a,atitmm64
Driver Version: 8.14.0010.0662 (English)
DDI Version: 10.1
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 4/29/2009 03:52:02, 3082752 bytes
WHQL Logo''d: Yes
WHQL Date Stamp:
Device Identifier: {D7B71EE2-D702-11CF-2471-0825A1C2C535}
Vendor ID: 0x1002
Device ID: 0x9442
SubSys ID: 0x05021002
Revision ID: 0x0000
Revision ID: 0x0000

Może w tych miejscach, które pogrubiłem jest uzasadnienie tego, dlaczego pokazuje wcześniej 3070 MB? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pewien problem, który bardzo uprzykrza życie. Mianowicie, kiedy chcę otworzyć któryś z dysków (C, D lub E) otwiera mi się okno gdzie mam wybrać program, którym chcę otworzyć dysk (zdjęcie). Chcę aby dyski otwierały się normalnie - po dwukrotnym kliknięciu i tyle.
Proszę o pomoc :)

20090523112002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio strapił mnie nietypowy problem. Mianowice podczas wyłączania komputera niechcący zamiast dać "wyłącz", kliknąłem "hibernacja". :) W tym rzecz, że byłem zmęczony i nie chciało mi się czekać aż wyjdzie z tego stanu i go wyłączyć z poziomu Windowsa, poprostu w trakcie hibernacji, tuż po jej uruchomieniu wyłączyłem go z zasilania. Prawdopodobnie, o ile pamiętam to wcisnąłem tego switcha na zasilaczu.

Dzisiaj z rana wstaję i zonk. Komp mim się nie chce włączyć. Jak znów włączyłem zasilanie i wciskam power na obudowie to na sekundę miga żółta dioda na obudowie, zazwyczaj miga gdy komp jest czymś bardzo zajęty.
No i nie wiem kompletnie co zrobic. Różnych kombinacji na klawiaturze próbowałem, klikać myszką, wyjęłem nawet baterię z płyty głównej na chwilę, choć i to nic nie dało.
Wie ktoś co mogło by przywołać w stan działania kompa?

Podaję krótko specyfikację:
Windows Vista SP 1
Core 2 Duo 3,00 Ghz
geforce gtx260 evga
4,00 gb ram
Więcej nie podaję bo nie wiem co może być potrzebne przy tym problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 11:20, CokeManiac napisał:

Proszę o pomoc :)

Jeden z wirusów, bodajże jakiś robak tak działa. Sam to miałem. Przeskanuj system antywirusem i wywal świństwo. Na pewno trial Kasperskiego da radę - i go polecam, ale Nod32 i Panda też wykryją to świństwo i sobie poradzą. Co do innych antywirusów - nie wiem, nie testowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobną opcją jest, że ci zasilacz padł. Jak masz taką opcję, pożycz od kumpla coś o podobnej mocy, wmontuj tymczasowo i sprawdź czy wtedy komp odpali.
Jakby Windows/dysk się sypnął - komp odpalałby aż do BIOSu, a potem by dopiero wariował. Także poza zasilaczem - nie przypominam sobie, co jeszcze mogłoby dawać takie objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 11:50, szypek26 napisał:

Najbardziej prawdopodobną opcją jest, że ci zasilacz padł. Jak masz taką opcję, pożycz
od kumpla coś o podobnej mocy, wmontuj tymczasowo i sprawdź czy wtedy komp odpali.
Jakby Windows/dysk się sypnął - komp odpalałby aż do BIOSu, a potem by dopiero wariował.
Także poza zasilaczem - nie przypominam sobie, co jeszcze mogłoby dawać takie objawy.


Ok, tylko, że po włączeniu zasialcza zielona dioda na płycie głównej informująca właśnie chyba o jej zasilaniu się świeci. Czyli mimo wysztko jest możliwe, że zasilacz nie działa??
Bo w zasadzie to nówka Tagan 600 W, więc to raczej nie badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam windows media maker. Mam kilka filmów i chcę powybierać fragmenty z nich i złozyć to w jeden film. W progra mi podzielono mi film automatycznie na części, każdy trwa 4 sekundy lub niecałe 2 sekundy. Jednak ja sam chcę sobie podzielić film na cześci. Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeinstalowalem windowsa i mam IE 6 i nie moge praktycznie nic na tej przegladarce robic bo wyskakuje mi taki oto bład

wymagany klucz wyszukiwania nie został odnaleziony w żadnym aktywnym kontekście aktywacji

czym to jest spowodowanie i jak to rozwiazac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 11:58, KloniskO napisał:

Ok, tylko, że po włączeniu zasialcza zielona dioda na płycie głównej informująca właśnie
chyba o jej zasilaniu się świeci. Czyli mimo wysztko jest możliwe, że zasilacz nie działa??

Jak najbardziej, kilka razy widziałem przypadki, jak zasilacz startował kompa przez pierwsze "tabelki" a potem nie miał mocy, żeby dalej go pociągnąć...

Dnia 23.05.2009 o 11:58, KloniskO napisał:

Bo w zasadzie to nówka Tagan 600 W, więc to raczej nie badziewie.

Fakt, Tagan to świetna marka. Ale nawet ona mogła się zepsuć. Sprawdź na innym zasilaczu, nie zaszkodzi ci przecież :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy niebieski ekran (BSOD) może jakoś "zepsuć" komputer, albo świadczy o tym, że coś się psuje, czy tylko jest to informacja o błędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można oddzielić dźwięk od obrazu? Chodzi mi o to że chce zrzucić sam dźwięk na komórkę bez teledysku, jest jakiś program do tego? (sorry ze w tym temacie to pisze ale lepszego znaleźć nie mogłem, to jest w końcu temat ogólny ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się