PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2009 o 15:16, DJ_Danielus napisał:

Problem z systemem (uszkodzenie ważnych plików systemowych) lub ze sprzętem, który te
błędy generuje.


No tak, ale czy lepiej żebym jak najmniej uruchamiał komputer do czasu naprawienia błędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucilem już po kolei wszytkie bebechy z kompa, karte graficzną, dyski, ram, zmienialem jego konfiguracje w slotach , karte sieciowa i dzwiekowa wyjęłem, za każdą zmianą zmieniałem switcha na off i odpinałęm kabel zasilający, po chwili przypinałem i sprawdzałem. W każdym wypadku to samo.
Zauważyłem tylko, że zawsze po akcji odłączenia zasialania i podłączenia, niezależnie na jakiej konfiguracji wiatraczek od procesora na 1-2 sekundy się rozkręcał i zaraz potem cichł.
Przy czym zaznaczam, że lampka na łycie głównej się zawsze świeciła.
Byłem już dzisiaj w prolinie, ale u mnie sklep, w którym kupiłem był dzisiaj nieczynny(Wrocław), a w innym(też sieć Proline) mówili, że mogę oddać na wymianę tylko w miejscu zakupu.

Mam wrażenie jakby mu nie starczało mocy nawet na odpalenie biosu, a przecież jeszcze wczoraj działał iwszystko śmigało na całkowicie upełnionej w podzespoły konfiguracji.
Cóż, pozostaje czekać na wymianę.


PS. Dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko robiłeś na tym samym, potencjalnie zepsutym zasilaczu, dobrze rozumiem?

Dnia 23.05.2009 o 19:17, KloniskO napisał:

Mam wrażenie jakby mu nie starczało mocy nawet na odpalenie biosu, a przecież jeszcze
wczoraj działał iwszystko śmigało na całkowicie upełnionej w podzespoły konfiguracji.

Objawy jak najbardziej pasują do mojej teorii spiskowej nt. zasilacza ^^ Inna sprawa, że Tagan to jest taki skubaniec, który teoretycznie nie powinien się psuć. Może pecha miałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 17:24, barth89 napisał:

No tak, ale czy lepiej żebym jak najmniej uruchamiał komputer do czasu naprawienia błędu?

Sporadyczne bluescreeny to nie jest powód do przejmowania się, chociaż teoretycznie na poprawnie działającym kompie nie powinieneś mieć zadnego. Ale jeśli masz je dość często - rób kopie zapasowe danych.
Wymień wszystkie sterowniki a potem przeleć ważniejsze podzespoły różnorakimy test-programami - powinno wyjść, co powoduje te błędy. Jak nic nie wyjdzie - można pomyśleć nad formatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 19:17, KloniskO napisał:

Przy czym zaznaczam, że lampka na łycie głównej się zawsze świeciła.


Dawno widziałem bebechy swojego PC ale pamiętam, że od zasilacza szło jeszcze kilka kabelków odpowiadających właśnie za świecenie lampek, brzęczyk systemowy i cośtam jeszcze z dyskiem związane. Wyciągałeś wszystko- ale czy miałeś taki moment, że dosłownie wszystko (każdy kabelek) był odseparowany od płyty głównej? Nie wiem czy odłączenie i podłączenie tych kabelków coś da- ale zważywszy na to, że jak się je źle podłączy to komp się nie uruchamia warto spróbować. ;)

Zgadzam się z szypek26, że to pewnie zasilacz ale z drugiej strony nie raz zdażyło mi się w ten sposób wyłączyć komputer i to nie na markowym zasilaczu a jakoś nic takiego nigdy mi się nie przytrafiło. Albo faktycznie miałeś ogromnego pecha albo jest może coś w tym zasilaczu co po takim wyłączeniu włączyło jakąś blokadę...

Ps. A co by się stało jakby podłączyć ten zasilacz do innego kompa? Wtedy mógłbyś sprawdzić czy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 20:37, szypek26 napisał:

To wszystko robiłeś na tym samym, potencjalnie zepsutym zasilaczu, dobrze rozumiem?
> Mam wrażenie jakby mu nie starczało mocy nawet na odpalenie biosu, a przecież jeszcze

> wczoraj działał iwszystko śmigało na całkowicie upełnionej w podzespoły konfiguracji.

Objawy jak najbardziej pasują do mojej teorii spiskowej nt. zasilacza ^^ Inna sprawa,
że Tagan to jest taki skubaniec, który teoretycznie nie powinien się psuć. Może pecha
miałeś :P



Tak, na tym samym. Od kolegi nie próbowałem porzyczać, bo mi się nie chciało, zresztą wątpie, żeby któryś z nich miał jakiś zapasowy, a o ich własny głupio mi było pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:32, ThimGrim napisał:

> Przy czym zaznaczam, że lampka na łycie głównej się zawsze świeciła.

Dawno widziałem bebechy swojego PC ale pamiętam, że od zasilacza szło jeszcze kilka kabelków
odpowiadających właśnie za świecenie lampek, brzęczyk systemowy i cośtam jeszcze z dyskiem
związane. Wyciągałeś wszystko- ale czy miałeś taki moment, że dosłownie wszystko (każdy
kabelek) był odseparowany od płyty głównej? Nie wiem czy odłączenie i podłączenie tych
kabelków coś da- ale zważywszy na to, że jak się je źle podłączy to komp się nie uruchamia
warto spróbować. ;)

Zgadzam się z szypek26, że to pewnie zasilacz ale z drugiej strony nie raz zdażyło
mi się w ten sposób wyłączyć komputer i to nie na markowym zasilaczu a jakoś nic takiego
nigdy mi się nie przytrafiło. Albo faktycznie miałeś ogromnego pecha albo jest może coś
w tym zasilaczu co po takim wyłączeniu włączyło jakąś blokadę...

Ps. A co by się stało jakby podłączyć ten zasilacz do innego kompa? Wtedy mógłbyś sprawdzić
czy działa.



No o tym nie pomyślałem. :/ I już wiem. Na drugim kompie po podłączeniu tego zasilacza dokładnie to samo. Może, jak piszesz włączyła się jakaś blokada chociaż to troche niewiarygodne jest jak dla mnie.
Czyli już wiem. Pozostaje tylko wymiana.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd występuje średnio raz dziennie, ew. raz na 2 dni.

Ogólnie to już postanowiłem, że zaniosę komputer do serwisu (i tak nie był nigdy na gwarancji, bo składak :P ), bo nie mam czasu teraz na zabawę z tym błędem, bo za dużo nauki przed sesją jest, a chcę mieć sprawny komputer...

edit. taki mały problem się teraz pojawił. Firefox nie zapamiętuje zapisanych haseł itp. Miałem CCleanera, myślałem, że to jego wina, więc go usunąłem, ale znów się tak dzieje. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 23:06, barth89 napisał:

Ogólnie to już postanowiłem, że zaniosę komputer do serwisu /.../

Rozsądnie. Chociaż oni nie zawsze będą mogli pomóc, bo to może być problem nie ze sprzętem, ale ze sterownikami, a ja bym nie chciał, żeby ktoś mi grzebał w sofcie :P
Jeśli zdecydujesz się jednak samemu z tym grzebać, poczekaj na bluescreena i przepisz nazwę błędu, później znajdź go w googlach - będziesz wiedział, od czego mniej więcej zacząć szukanie wadliwego podzespołu/sterownika - tak, jak napisałem parę postów wzwyż.

Dnia 23.05.2009 o 23:06, barth89 napisał:

Co zrobić?

Nie wiem, nigdy się z tym nie spotkałem. Pogoogluj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, od niedawna przy każdym włączeniu komputera wiatraczek strasznie głośno chodzi, później się uspokaja, co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:53, rtyrtyrty napisał:

Mam pewien problem, od niedawna przy każdym włączeniu komputera wiatraczek strasznie
głośno chodzi, później się uspokaja, co może być przyczyną?


Rozkrecic, wyczyscic i nasmarowac, a jak nie pomoze kupic nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:53, rtyrtyrty napisał:

Mam pewien problem, od niedawna przy każdym włączeniu komputera wiatraczek strasznie
głośno chodzi, później się uspokaja, co może być przyczyną?


Zwichrowany wiatraczek- do wymiany. Ale zrób to co radzi Misquamaqus bo może po prostu ze względu na ruch obrotowy Ziemii się śrubka odkręciła.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:22, szypek26 napisał:

Rozsądnie. Chociaż oni nie zawsze będą mogli pomóc, bo to może być problem nie ze sprzętem,
ale ze sterownikami, a ja bym nie chciał, żeby ktoś mi grzebał w sofcie :P
Jeśli zdecydujesz się jednak samemu z tym grzebać, poczekaj na bluescreena i przepisz
nazwę błędu, później znajdź go w googlach - będziesz wiedział, od czego mniej więcej
zacząć szukanie wadliwego podzespołu/sterownika - tak, jak napisałem parę postów wzwyż.


ja wiem co to za błąd :) 0x00000124 - mimo to nic nie znalazłem w internecie konkretnego, ani sposobu na to... Jedyne co to: http://www.vistax64.com/vista-hardware-devices/93467-solution-stop-0x00000124.html
ale niezbyt wiem o co z tym chodzi... A o czym myślisz, jeśli mówisz o tym grzebaniu w sofcie? Bo chyba będę miał sterowniki takie jak mam teraz, a nie, że mi wgrają jakieś stare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna jakiś dobry program do ściągania filmów z youtube? Obecnie mam "tube maste"r ale on nie wyszukuje mi tych filmów co trzeba lub nic nie znajdzie. Wpisuję "Kuba Wojewódzki" i nie znajduje mi żadnego filmu i nim, a jest ich przecież pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:07, barth89 napisał:

ale niezbyt wiem o co z tym chodzi...

Sprawdź w BIOSie ustawienia swojego dysku twardego, w podanym linku koleś miał wyłączaną obsługę w trybie 32-bitowym

Dnia 24.05.2009 o 17:07, barth89 napisał:

A o czym myślisz, jeśli mówisz o tym grzebaniu /.../

Oprócz tego, że mogą ci wymienić sterowniki, mogą je poustawiać w jakiś dziwaczny sposób, który może nie odpowiadać akurat tobie.

Dnia 24.05.2009 o 17:07, barth89 napisał:

Bo chyba będę miał sterowniki takie jak mam teraz, a nie, że mi wgrają jakieś
stare?

Najogólniej to się w takich przypadkach wywala stare sterowniki, czyści rejestr, temp i co tam jeszcze można, a później instaluje najnowsze poprawki do Windowsa, stery do karty graficznej, płyty głównej i nowy BIOS. Do tego można dorzucić jakieś drobniejsze sterowniki, które czasem nie są zawarte w wyżej wymienionych.

@xD_ominik
A nie łatwiej wyszukać przez przeglądarkę i skopiować linka...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej
mam taki problem z temperatura mojego procka bo bios pokazuje co innego niż everest a jeszcze inne programy jeszcze inaczej resztę rzeczy już pokazuje wszystkie programy tak samo

mój komp to c2d e6600
pł gówna asus p5b
3 gb ram 800mhz cl5
zasilacz Corsair CMPSU-750TXEU
Corsair CMPSU-750TXEU

mam zmienić procka czy płytę główną by się pozbyć problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

być może masz jakiś nietypowy czujnik pod prockiem, spróbuj programem dołączonym do płyty głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 11:54, S1G napisał:

być może masz jakiś nietypowy czujnik pod prockiem, spróbuj programem dołączonym do płyty
głównej

spróbowałem i o ile wszystkie programy pokazują te same temperaturę to bios pokazuje o 3-4 stopnie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się