PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Zasilacz, podaj smart dysków twardych może coś tam będzie, ale ogólnie proponuje kupić miernik i pomierzyć napięcia podawane przez zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne .
W biosie ustawiłem sobie profil CPU Fan Speed na Turbo bo w instrukcji płyty pisze że to ustawi wentyl na maxa, a w biosie był opis że jak najciszej :| No i rzeczywiście zmniejszyło obroty :| Dlaczego ?
Oraz to samo w innych wentylatorach . zamiast szybciej to wolniej chodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Fakt, że turbo jest najwolniejsze oznacza np. złe oznaczenia w samym bios-ie, więc przestaw np. na najwolniejsze, może to właśnie to będzie najszybszym w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 20:44, blacklio2 napisał:

Jeśli masz memki 800Mhz CL4 fabrycznie i tak są widoczne w programach diagnostycznych,
to płyta nic nie ogranicza


Problem w tym, że mam różne pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 17:03, blacklio2 napisał:

Ale to nie ma znaczenia skoro są o identycznych parametrach


To może mieć znaczenie - bywa tak, że jak płyta główna widzi 2 prawie identyczne kości innych producentów, to im przypisuje dość dziwne parametry, niekoniecznie zgodne ze specyfikacją. Ale to dość rzadkie przypadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem z moją drukarką HP Deskjet 450.
Po zainstalowaniu sterowników w konfiguratorze drukarki status tuszu kolorowego wyświetla się na 0% a z kolei czarny 30% pomimo tego że oby dwa są nowe. Ponadto nie mogę niczego wydrukować bo papier tylko przechodzi przez drukarkę jakby drukowało ale tak naprawdę niczego nie drukuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 17:03, blacklio2 napisał:

Ale to nie ma znaczenia skoro są o identycznych parametrach


No właśnie nie mają identycznych parametrów. GeILe są wydajniejsze i szybsze. Patrioty mają 667 MHz i CL też wolniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 19:28, CyberTechnology napisał:

Po zainstalowaniu sterowników w konfiguratorze drukarki status tuszu kolorowego wyświetla
się na 0% a z kolei czarny 30% pomimo tego że oby dwa są nowe.

Moja drukarka wykrywa sama jak wkładam tusz i wtedy mam opcję wybrania "nowy nabój" albo "stary nabój". Pokombinuj w opcjach, ale na cholerę ci te wskaźniki? I tak są niemiarodajne i nic nie dają :PP

Dnia 27.05.2009 o 19:28, CyberTechnology napisał:

Ponadto nie mogę niczego wydrukować bo papier tylko przechodzi przez drukarkę jakby drukowało ale tak
naprawdę niczego nie drukuję.

A odkleiłeś folię z dołu nabojów? Przeczyść dysze (w opcjach drukowania), pomachaj nabojami, zamocz przez kilkanaście minut dolne części nabojów w wodzie po czym wysusz chusteczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:03, VoLuMe napisał:

Jak pozbyć się poniższego komunikatu? Mam go od jakiegoś czasu zawsze przy włączaniu
kompa


Tak to jest, jak się resetuje ciągle kompa zamiast wyłączać go poprawnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:03, VoLuMe napisał:

Jak pozbyć się poniższego komunikatu? Mam go od jakiegoś czasu zawsze przy włączaniu
kompa


Zapuść scandisk dysku D z poziomu windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2009 o 20:32, ziptofaf napisał:

Tak to jest, jak się resetuje ciągle kompa zamiast wyłączać go poprawnie ^^


Właśnie to nie od tego, bo nie resetuje kompa :P

Nufiko
Thx spróbuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z niewydolnoscia proca a mianowicie posiadam proca amd phenom II x3 720 BE grafa radeon hd 4870 ram goodram 2x1024 w dualu 800Mzh plyta ga-ma770-ud3 wiec dlaczego w 3dmark06 procesor ma 1200ptk a ogulny 9700 z tego co wiem to powinno byc ze 15000 tysiecy dlaczego proc tak slabo wypada??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy :
1.Ostatnio przy uruchamianiu komputera ,nie ma obrazu .Lampka od monitora miga ,ekran czarny (zupełnie jakby komputer był wyłączony) .Windows uruchamia się normalnie ,bo słychać ,że Skype się loguje po uruchomieniu .Nie ma tylko obrazu .Zazwyczaj seria wyłączeń i włączeń powoduje ,że wkońcu pojawia się obraz ,ale to wkur....Zdarza się codziennie ,wcześniej nie spotykane .
2.Po włączeniu komputera ,jeśli przez chwile nic się nie robi (od razu po włączeniu ) ,to znaczy nie kliknie myszką ,to ekran monitora przygaśnie i potem jest już nie do odzyskania .Trzeba robić restart ,albo od rauz po uruchomieniu komputera kliknąć i pomachać mychą ,by nie usnął .Tyle ,że czasem uruchamiam desktopa i ide pod prysznic ,żebym jak wrócę ,był uruchomiony i zapominam o tym problemie .


Da się naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 10:26, jackass napisał:

Da się naprawić ?


Teoretycznie sie da, ale to zależy od problemu.:/ Wydaje mi sie ze może być w najgorszym razie kres życia monitora. Prawdopodobnie nie jest to karta graficzna bo komputer się uruchamia. Musisz poprostu przetestowac czy na innym monitorze (sprawnym) dzieją sie podobne rzeczy i wszystko bedzie jasne.
Choć nigdy nie spotkalem sie z takim problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kres życia monitora nazwałbym co najwyżej kresem życia jakiegoś przetwornika lub zasilacza. U uczciwego elektronika max 100 zł za 15 minut pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad1.
Podociskaj kartę graficzną w slocie i wszystkie kable do niej. Sprawdź w miarę możliwości monitor na innym komputerze, jak nie pomoże. Jesli poprzednie nie wypadnie na monitor to jest duża szansa że pada grafa sprawdź ją na innym kompie.

Ad2.
Możesz w opcjach wyłączyć wygaszanie monitora. Jak masz XP ustawia się to praktycznie w tym samym miejscu co wygaszacz ekranu, a w viście w opcjach zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się