PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2009 o 17:10, Misquamaqus napisał:


> W takim razie po zamontowaniu nie musi być ściągnięty ten przedni panel?(To co lezy
na
> podłodze ??)


Nie musi. Blaklio napisal wyraznie co zrobic.
Wazne, zeby wentylatorek wdmuchiwal powietrze do srodka obudowy.

W takim razie wielkie dzięki .
@blacklio2 Tobie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 19:38, szypek26 napisał:

> Po zainstalowaniu sterowników w konfiguratorze drukarki status tuszu kolorowego
wyświetla
> się na 0% a z kolei czarny 30% pomimo tego że oby dwa są nowe.
Moja drukarka wykrywa sama jak wkładam tusz i wtedy mam opcję wybrania "nowy nabój" albo
"stary nabój". Pokombinuj w opcjach, ale na cholerę ci te wskaźniki? I tak są niemiarodajne
i nic nie dają :PP
> Ponadto nie mogę niczego wydrukować bo papier tylko przechodzi przez drukarkę jakby
drukowało ale tak
> naprawdę niczego nie drukuję.
A odkleiłeś folię z dołu nabojów? Przeczyść dysze (w opcjach drukowania), pomachaj nabojami,
zamocz przez kilkanaście minut dolne części nabojów w wodzie po czym wysusz chusteczką.



Folia jest zdjęta. Zrobiłem też tak jak napisałeś ale to nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,
mam problem z kompem dotyczący możliwości zapisywania plików ściąganych np. ze skrzynki pocztowej, czy zapisywaniu skreenów z neta, nie mogę np. zapisać na kompie zdjęć ze skrzynki pocztowej:-/
Jakiś czas temu odinstalowałem Nortona (jednocześnie miałem przez ok. miesiąc Este smart security) i zdaje się, że "przy okazji" odinstalowało mi jakieś sterowniki...
Proszę o pomoc, bo muszę zrobić prezentacje w PowerPoincie a nie mogę zgrać odpowiednich zdjęć i plików z neta...
Jeśli to pomoże, to mam pakiet Office Enterprise 2007
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz Outlooka czy czegos podobnego, ze masz problemy?
Moze sprobuj zalogowac sie na swoja poczte z poziomu przegladarki (przez protokol HTTP, a nie POP3/SMTP/IMAP)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 23:07, kuba9876543210 napisał:

Uzywasz Outlooka czy czegos podobnego, ze masz problemy?
Moze sprobuj zalogowac sie na swoja poczte z poziomu przegladarki (przez protokol HTTP,
a nie POP3/SMTP/IMAP)...

no właśnie nie używam Outlooka...przez chwile miałem nawet taki motyw, że kazdy program z Office nie mógł być otwarty, bo dziłałały dwa programy antywirusowe (NORTON i ESET)...
odinstalowałem NORTONa i się trochę poprawiło, ale są właśnie takie problemy...
podejrzewam, że odinstalowało się "coś jeszcze"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 23:13, kuba9876543210 napisał:

No to po kiego grzyba miales dwa antyviry jednoczesnie zainstalowane?!?!?!

Przeciez wiadomo, ze sie beda (no dobra, moga, ale nie musza ;p) gryzc...

wiesz jak masz naraz dwie panienki, to wiadomo, że będzie problem a i tak je masz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 23:15, Isil napisał:

wiesz jak masz naraz dwie panienki, to wiadomo, że będzie problem a i tak je masz;-)



A toto co innego :PP Jak jest sie sprytnym, to mozna problemow w takiej sytuacji uniknac ;] ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc problem mój jest taki: od pewnego czasu wszelkie odtwarzanie/nagrywanie płyt idzie tempem żółwia, a do tego obciążenie jednego rdzenia dochodzi do 100% gdy płyta jest odtwarzana/nagrywana, więc przy okazji zamula kompa.
Myślałem co z tym zrobić, w końcu dokopałem się do trybów DMA i PIO, poszperałem w kompie i coś takiego w ustawieniach znalazłem (patrz załącznik). Teraz pytanie: czy mam go przestawić na tryb DMA?? Bo na liście jest jeszcze drugi "Podstawowy kanał IDE" i tam jest ustawiony DMA (dokładniej: pierwsza pozycja na liście "Podstawowy kanał IDE" ma ustawione DMA, a druga pozycja na liście "Podstawowy kanał IDE" ma ustawione PIO). Dysk mam podpięty pod SATA2, a napęd DVD pod ATA (podłączone tą taką szeroką taśmą).
Tak więc czy może tutaj chodzić o to? Bo by się zgadzało z tego co czytałem.

20090529232436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wszędzie gdzie się da tryb DMA, jest dużo lepszy niż pio.
ps skąd masz 2 podstawowe kontrolery? na pewno instalowałeś sterowniki do czipsetu (płyty głównej?). no chyba że masz na płycie głównej 2 kontrolery i 4 "szerokie" gniazdka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 08:12, S1G napisał:

Ustaw wszędzie gdzie się da tryb DMA, jest dużo lepszy niż pio.
ps skąd masz 2 podstawowe kontrolery? na pewno instalowałeś sterowniki do czipsetu (płyty
głównej?). no chyba że masz na płycie głównej 2 kontrolery i 4 "szerokie" gniazdka

Stery są zainstalowane, zresztą komp działa już z rok czasu, kiedyś było ok, ale właśnie około miesiąca temu to się coś walnęło.
Przestawiłem w tym okienku na tryb DMA, lecz "Bieżący tryb transferu" nadal jest na PIO. Wszędzie indziej jest jest na DMA (z czego pierwszy "Podstawowy kanał IDE" ma bieżący tryb "Ultra DMA 6", czyli na nim jest ok).
Wlazłem do BIOSu, przestawiłem ręcznie napędowi DVD tryb z Auto na UDMA4 (wyższych nie było) i zapisałem ustawienia.
Nadal jest to samo.
Pozostaje mi jeszcze coś takiego jak zresetowanie ustawień IDE w rejestrze systemu.

Serio, to nie wiem skąd te podwójne pozycje na liście. Mam też podłączoną flopkę, ale od tego jest chyba "Kontroler stacji dyskietek". Może to od twardziela?? Bo w BIOSie jest ustawiony na Auto, lecz na liście jest też UDMA6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wiem skąd mam te 2 kontrolery: w rejestrze jest w odpowiednim kluczu taka informacja: DriverDesc - Standardowy podwójny kontroler PCI IDE.

Więc znalazłem takie sposoby:
- http://support.microsoft.com/?kbid=817472 - dopisać do wszystkich folderów (u mnie akurat: 0002, 0003, 0004, 0005) wartość DWORD o nazwie: "ResetErrorCountersOnSuccess" i wartości: "1". Próbowałem, nie pomogło :( Może powinienem spróbować dopisać te wartości jeszcze do folderów 0000 i 0001?
- odinstalować kontroler, który robi problem, po restarcie kompa kontroler skonfiguruje się na nowo - jeszcze nie próbowałem
- zmienić wartości w rejestrze, w tym samym folderze co w sposobie nr 1, na inne (dokładniej chodzi tutaj o wartości dotyczące trybu pracy) - też nie próbowałem

Najwięcej szans daję opcji nr 2, ponieważ system musiał zliczyć 5 czy 6 błędów (chyba błędy CRC) z odtwarzacza. Jeśli odinstaluję kontroler to przy restarcie komp skonfiguruje go na nowo i nie powinno być problemów. Obawiam się jednak tego, że odinstaluję i się przy restarcie nie zainstaluje na nowo - to taka pesymistyczna możliwość.

Sprawdzę jeszcze rejestr w drugim kompie, tam wszystko śmiga cacy (choć różni się trochę: dysk i dwa napędy są podłączone na ATA - płyta z 2003 roku - ale mogę zobaczyć na jakim trybie i jakie wartości w rejestrze są dla napędu DVD).
Oczywiście pozostaje możliwość reinstalki windy, ale to to wolę wybierać zawsze na sam koniec.

A może ktoś z Was ma pomysł jak rozwiązać ten problem??

Sry za posta pod postem, ale opcja edit dawno się zmyła. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu złożyłem taki komputer: Intel E5200, Asus P5QL Pro, 2*2GB A Data Gaming Edition 800MHz, Seagate 500GB, Ati Radeon HIS 4830, Antec 380W.

System to Windows XP 32bit, sterowniki z płyty HIS(8.x) oraz najnowsze ze strony(9.x).

Przy graniu w bardziej wymagające gry na maksymalnych detalach(np. Far Cry2) wyskakuje wspomniany w temacie błąd VPU Recover. Przy graniu w np PES09 albo Far Cry 2 na niższych ustawieniach nie ma tego problemu, podobnie jak przy filmach. Temperatury mierzone GPU-Z(zapisują się w notatniku) w krytycznym momencie dochodzą do 60 stopni, więc temperatura jest w porządku.

1) Próbowałem już przeinstalować sterowniki w trybie awaryjnym włącznie z Driver Cleanerem - nie ma poprawy.
2) Reinstalacja systemu - nie ma poprawy.
3) Sprawdzenie mocowania kabla zasilającego - brak poprawy.
4) Wyłączenie funkcji VPU Recover - twardy zwis.
5) MemTest nie wykazuje błędów pamięci.
6) Ustawienie ręczne timingów nie powoduje poprawy.
7) Zmiana zasilacza na Modecoma Feel II 400W nie daje żadnej poprawy.

Dodam, że karta działa bez problemu na innym komputerze(E4300, Asus P5N-E, 3GB Goodram 800MHz, Modecom Feel II 400W).


Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YEE!!! Udało się! :D Płyty śmigają na Ultra DMA 4 :)
Jednak sposób nr 3 okazał się skuteczny - zamiana wartości dwóch linijek + pewnie ta dodatkowa linijka ze sposobu nr 1 i wszystko śmiga po staremu :D
Jak ktoś chce, by opisać to krok po kroku to proszę do mnie pisać ;)

I sorry za trzeciego posta pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem nie dotyczy bezpośrednio sprzętu, jednak liczę, że mi pomożecie.

Otóż ostatnimi czasy mam problem z połączeniem ze stronami Google i pokrewnymi (np. YouTube). Mam Orange Freedom. Przez bramkę proxy wszystko idzie jak należy, natomiast normalnie co jakiś czas pojawia się błąd "Przerwane połączenie. Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony." Co może być tego przyczyną? Czy wina stoi po stronie operatora, czy też wynika to ze złej konfiguracji komputera/przeglądarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy o czym mówimy. Jeśli to dyski podłączone normalnie, bez Raida to tak. W rajdzie przydałoby się żeby były to te same modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 22:30, Isil napisał:

witam,
mam problem z kompem dotyczący możliwości zapisywania plików ściąganych np. ze skrzynki
pocztowej, czy zapisywaniu skreenów z neta, nie mogę np. zapisać na kompie zdjęć ze skrzynki
pocztowej:-/
Jakiś czas temu odinstalowałem Nortona (jednocześnie miałem przez ok. miesiąc Este smart
security) i zdaje się, że "przy okazji" odinstalowało mi jakieś sterowniki...
Proszę o pomoc, bo muszę zrobić prezentacje w PowerPoincie a nie mogę zgrać odpowiednich
zdjęć i plików z neta...
Jeśli to pomoże, to mam pakiet Office Enterprise 2007
Dzięki

dodam jeszcze, że przy próbie otwarcia pliku w PowerPoincie z neta wyskakuje komunikat, że " nieprawidłowa nazwa pliku lub ścieżka dostępu (tu:nazwa pliku). Sprawdź, czy ścieżka i nazwa pliku są poprawne".
Panowie, pomocy - na jutro muszę oddać pracę, a bez prezentacji leżę i kwiczę:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 20:33, Isil napisał:

> witam,
> mam problem z kompem dotyczący możliwości zapisywania plików ściąganych np. ze skrzynki

> pocztowej, czy zapisywaniu skreenów z neta, nie mogę np. zapisać na kompie zdjęć
ze skrzynki
> pocztowej:-/
> Jakiś czas temu odinstalowałem Nortona (jednocześnie miałem przez ok. miesiąc Este
smart
> security) i zdaje się, że "przy okazji" odinstalowało mi jakieś sterowniki...
> Proszę o pomoc, bo muszę zrobić prezentacje w PowerPoincie a nie mogę zgrać odpowiednich

> zdjęć i plików z neta...
> Jeśli to pomoże, to mam pakiet Office Enterprise 2007
> Dzięki
dodam jeszcze, że przy próbie otwarcia pliku w PowerPoincie z neta wyskakuje komunikat,
że " nieprawidłowa nazwa pliku lub ścieżka dostępu (tu:nazwa pliku). Sprawdź, czy ścieżka
i nazwa pliku są poprawne".
Panowie, pomocy - na jutro muszę oddać pracę, a bez prezentacji leżę i kwiczę:-/

no i Panie też - pardon za szowinizm ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm trzeba będzie zastosować w wolnej chwili.... u mnie co prawda nadliczbowych kontrolerów niema, ale Windows uparcie odmawia obsługi napędu optycznego w trybie DMA (zainstalowany na tym samym dysku Linux robi to bez problemu, wiec od strony sprzętowej wszystko jest ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się