PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam! Mam problem z moja nagrywarka, czyta ona wszystkie płyty lecz gdy chce coś nagrać na czysta płytę (np. w nero) to tylko słychać "buczenie" jakby czytała płytę ale nic się nie nagrywa.. Czego możne to być wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 08:17, blacklio2 napisał:

Jakie płyty CD czy DVD? Masz najnowszy firmware w nagrywarce? Próbowałeś innego programu
do nagrywania?

Płyty DVD (nie wiem jak z CD bo już ich po prostu nie używam).. Próbowałem nagrywać w nero 6, nero 8 i Ashampoo Burning Studio 8 i nic.. A co to jest ten "firmware w nagrywarce"? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czego korzysta YouTube? Flash, Java? Pasek postępu mi strasznie wariuje, nie pokazuje ile filmu było załadowanego, nie pokazuje ogólnego czasu, gdzie akurat jestem w trakcie wideo itp... Problem występuje na każdej przeglądarce (Opera, IE, FF - najnowsze wersje). Ktoś ma podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 19:21, marcinsud napisał:

Jeśli to jeszcze aktualne na te chwile zainstaluj openoffice.org zrób prezentację zapisz
w ppt i oddaj.

nadal aktualne, bo problem jest...nie mogę ściągać plikówz neta, w tym równez open office:-/
download fail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę graficzną ATI Radeon 9550 (400MHz 128Mb). Czy opłaca sie kupować nową kartę? Na tej na minimalnych opcjach gry się przycinają! Jaka kart do 400zł pasuje do gier jak BF 2142 CoD 4 lum Mass Efect i Team Fortress 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 22:50, S1G napisał:

Hmmm trzeba będzie zastosować w wolnej chwili.... u mnie co prawda nadliczbowych kontrolerów
niema, ale Windows uparcie odmawia obsługi napędu optycznego w trybie DMA (zainstalowany
na tym samym dysku Linux robi to bez problemu, wiec od strony sprzętowej wszystko jest
ok).


Hmm, czyli napiszę jak to zrobić, by zażegnać PIO i powitać DMA. ;)

Najpierw wejdź do BIOSu i sprawdź jaki maksymalnie Ultra DMA możesz nastawić dla napędu (u mnie jest to UDMA tryb 4). To tak profilaktycznie, żeby nie nastawić za dużego UDMA.

Potem uruchom regedit''a i otwórz folder "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-0 8002BE10318}"
Następnie otwórz folder "000x". Najpierw sprawdź w Menadżerze urządzeń pod który IDE jest podpięty twój napęd. Ty pewnie masz pojedynczy kontroler IDE, i masz takie foldery: "0000", "0001" i "0002". "0000" odpowiada u Ciebie za kontroler IDE. "0001" za pierwsze gniazdo IDE, a "0002" za drugie gniazdo IDE.

Wejdź do folderu odpowiadającego kanałowi IDE (u mnie przykładowo było to w folderze "0004") na którym podpięty jest dany napęd.

Teraz dodaj taką linijkę DWORD:
"ResetErrorCountersOnSuccess" i ustaw wartość na "1". Zresetuje to liczbę błędów na danym IDE (przynajmniej tak myślę, ja to dodałem w swoim rejestrze).

Następnie wyedytuj podane linijki
"MasterDeviceTimingMode" lub "SlaveDeviceTimingMode" (tutaj wyedytuj Master lub Slave w zależności czy napęd podpięty jest jako Master lub Slave na taśmie. Poznasz to także po tym, że jeśli wartość będzie wynosiła "00000010" to oznacza to, że napęd jest na trybie PIO), wartości jakie możesz podać to:
"00020010" to UDMA 6
"00010010" to UDMA 5
"00008010" to UDMA 4
"00004010" to UDMA 3
"00002010" to UDMA 2
"00000410" to MultiWord DMA mode 2
Ja polecam UDMA 4, w pełni starcza do DVD, ale najlepiej wpisz maksymalną UDMA jaka jest podana w BIOSie dla napędu.

"MasterDeviceTimingModeAllowed" (lub będzie "SlaveDeviceTimingModeAllowed", tutaj także musisz dokonać wyboru w zależności do czy do Master czy do Slave jest podpięty napęd) tutaj wyedytuj na wartość: "ffffffff" (8 razy "f").

Teraz zostaje tylko ponowne uruchomienie PC''ta i napęd powinien śmigać z powrotem na DMA. ;)

Podam przykładowo jak to u mnie wygląda:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-0 8002BE10318}\0004]
"EnumPropPages32"="storprop.dll,IdePropPageProvider"
"InfPath"="mshdc.inf"
"InfSection"="atapi_Inst_primary"
"ProviderName"="Microsoft"
"DriverDateData"=hex:00,80,62,c5,c0,01,c1,01
"DriverDate"="7-1-2001"
"DriverVersion"="5.1.2600.2180"
"MatchingDeviceId"="primary_ide_channel"
"DriverDesc"="Podstawowy kanał IDE"
"MasterDeviceType"=dword:00000002
"SlaveDeviceType"=dword:00000000
"SlaveDeviceDetectionTimeout"=dword:00000001
"MasterDeviceTimingMode"=dword:00008010
"MasterDeviceTimingModeAllowed"=dword:ffffffff
"MasterIdDataCheckSum"=dword:00015416
"SlaveDeviceTimingMode"=dword:00000000
"UserMasterDeviceTimingModeAllowed"=dword:ffffffff
"ResetErrorCountersOnSuccess"=dword:00000001

(Te "dwordy" są napisane dlatego, że exportowałem to z regedita do pliku .reg)
Ja akurat na jakimkolwiek IDE to mam podpięty tylko napęd DVD. Dysk jest już na SATA2.

Jeśli będą jakieś niejasności, to pisz, no i oczywiście zrób najpierw kopię tego całego folderu od IDE (piszę to tak, byś nie zapomniał). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu sieć i jak mam zrobić żeby móc coś drukować z innego komputera ?
Bo drukarkę mam podłączoną do mojego PC a chcę przez sieć drukować z tamtego . Jak to kurde zrobić ?
Na tamtym też zainstalowałem sterowniki do drukarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 16:43, Crew_900 napisał:

Mam w domu sieć i jak mam zrobić żeby móc coś drukować z innego komputera ?
Bo drukarkę mam podłączoną do mojego PC a chcę przez sieć drukować z tamtego . Jak to
kurde zrobić ?
Na tamtym też zainstalowałem sterowniki do drukarki

Musisz ją udostępnić na swojej stacji. P-klik => udostępnianie i zabezpieczenia. Jeśli nie masz print serwera (a na 99,99% nie masz, to komputer musi być włączony by drukarka była widoczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 17:02, Crew_900 napisał:

na drugim kompie trzeba zrobić ?

Firewall ci jej czasem nie blokuje? W Windowsie jako takim też jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się