PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2009 o 16:30, confident napisał:

Z tym, że ja mam Windowsa... nie wiesz może czy da się jakoś przeprowadzić tą "operacje"
na moim systemie? Jeśli nie to trudno, dzięki za pomoc. Najwyżej przejdę się do serwisu
(ale tego wolałbym uniknąć do wakacji, bo co ja będę robił bez PC jak wezmą do naprawy).


No ale taka płytka ratunkowa, to się ją po prostu wsadza do napędu i uruchamia z niej kompa :) Nie zmienia to plików, nie usuwa obecnego systemu itd. A dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że to nie Windows jest winny (problem powtarzający się nawet na innym, "czystym" systemie = sprzęt do wymiany...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 17:18, blacklio2 napisał:

A jak zamierzasz je włożyć do kompa, młotkiem ?????

No cóż. Pamieć 2GHz też jakoś włożył :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 17:18, blacklio2 napisał:

A jak zamierzasz je włożyć do kompa, młotkiem ?????


Długopisem! A tak na serio.. to nadaje sie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 07:17, S1G napisał:

Formatuje to się partycje, więc usunięcie w ten sposób Ubuntu nie zaszkodzi viście. A
wcześniej trzeba usunąć bootmanagera (w przypadku lilo polecenie lilo - u, niewiem co
z grub-em)

Tyle że jak mam tą partycję sformatować?? Windows jej nie widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 20:23, S1G napisał:

Powinna tam być jako partycja nieznanego typu. Ale skoro niema, to użyjcie np rescue
boot cd.

A nie ma jakiegoś innego, prostszego sposobu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 20:32, loli80 napisał:

A nie ma jakiegoś innego, prostszego sposobu?? ''

Zawsze może użyć instalatora tegoż Linuksa do usunięcia zbędnej/ych partycji, i stworzenia na ich miejsce nowej/nowych już spod Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 22:33, loli80 napisał:

Kumpel ma na lapku viste i ubuntu. Jak może usunąć ubuntu, bez formatowania całego dysku??


Włącza viste Panel sterowania>narzędzia administracyjne>zarządzanie komputerem>zarządzanie dyskami i kasuje partycje ubuntu (pewnie trzy ext3 i jakieś tam jeszcze- po prostu kasuje wszystko oprócz tych z partycjami widnowsa np. c i d) po restarcie vista się nie uruchomi. Ale don''t panic. Wkładasz płytę z vistą, bootujesz i zamiast instalacji dajesz opcję napraw. I gdzieśtam pośród opcji naprawy będzie możliwość wybrania naprawy za pomocą konsoli. A w konsoli wystarczy wpisać bootrec/fixboot i vista się uruchomi.

Ps. jest jeszcze bootrec/fixmbr ale chyba nie będzie potrzebne.

http://www.microsoft.com/poland/technet/bazawiedzy/centrumrozwiazan/cr371_01.mspx

Ps.2. Jeżeli nie windowsowy program do zarządzania dysku to np. eseus partition manager albo partition magic

Tutaj: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=59&Narzedzia+dyskowe+i+plikowe

znajdziesz różne programy, w tym na pewno jakieś darmowe i po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, od ostatnich 10 minut z 5 razy włączył mi się BlueScrean. Tak za bardzo to nie wiem co z tym zrobić, moze wy wiecie co na to poradzić. Tzn. ja często takie problemy już rozwiązywałem... formatem, ale teraz jakoś nie amm ochoty na formatowanie dysku. Jest jakiś sposób na załatwienie tego problemu nie robiąc formatu? Albo jeszcze fajnie by było gdyby ktoś napisał czym to może być spowodowane.
Mam Viste 32-bity SP1.
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 22:58, Markush napisał:

Mam problem, od ostatnich 10 minut z 5 razy włączył mi się BlueScrean. Tak za bardzo
to nie wiem co z tym zrobić, moze wy wiecie co na to poradzić. Tzn. ja często takie problemy
już rozwiązywałem... formatem, ale teraz jakoś nie amm ochoty na formatowanie dysku.
Jest jakiś sposób na załatwienie tego problemu nie robiąc formatu? Albo jeszcze fajnie
by było gdyby ktoś napisał czym to może być spowodowane.
Mam Viste 32-bity SP1.
Z góry dziękuję za pomoc.



chkdsk?

czyli start>uruchom>chkdsk

Ps. Może, tak jak wyżej, da się coś zrobić za pomocą płyty visty przy naprawie systemu? No i możesz spróbować spisać na kartkę ten bluescreen i wrzucić do numer błedu do google i tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BSOD''y najczesciej powodowane sa wadliwym dzialaniem pamieci RAM. Jesli masz wiecej niz jedna kosc, to probuj startowac komputer na jednej, potem na drugiej.
Podaj jakie masz pamieci oraz pozostale komponenty.
Czy masz te bluescreeny podczas uzytkowania jakiegos konkretnego programu, czy czegokolwiek?
W ustawieniach pamieci wirtualnej, ustaw taka ilosc, jaka jest rekomendowana (mi raz dzieki temu jeden program przestal sie zawieszac po 15min...).
Robiles jakies O/C?? Jak tak, to ustaw wszystko na ustawienia fabryczne...

To ode mnie, moze ktos jeszcze moze cos dolozyc?

Dodam jeszcze, to co poprzednik, czyli chkdsk i jakies inne testy (zarowno pamieci, jak i dysku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 23:02, kuba9876543210 napisał:

Dodam jeszcze, to co poprzednik, czyli chkdsk i jakies inne testy (zarowno pamieci, jak
i dysku).


Chociaż zawsze czuję się podle kiedy podaję chkdsk bo pamiętam, przynajmniej w moim wypadku, że na Xpeku najczęściej ten zabieg kończył się właśnie formatem- tak to wspaniale chkdsk |naprawiał" wszystko;). Ale na viście jest chyba lepiej.

No i racja, że to może być RAM. RAM, dysk, procesor albo system- dlatego warto żeby kolega wrzucił opis błędu bo może będzie można na jego podstawie powiedzieć co powoduje ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przed chwilą podłączyłem 23'' LG W2343T-PF. Niby Full HD. Xboxa narazie pod ANALOG bo nie mam odpowiedniej przejściówki by podłączyć pod DVI. Na xboxie filmy w HD wyglądają dość słabo, widać pikseloze, ale to pewnie wszystko przez nie podłączenie konsoli do złącza DVI. Mam inny, gorszy problem - przez DVI podłączyłem monitor do komputera i... Nie mam koloru czerwonego. Chyba tylko czerwonego. Ogólnie kolorowy wydają się być pomieszane, wszystko przez to nie najlepiej wygląda. Zainstalowałem przed chwilą sterowniki, ale to nie pomogło.

Jakieś rady? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo walnieta karta graficzna (choć obstawiam, ze na starym monitorze wszystko gra), wiec jedyne co mi przychodzi na myśl to uszkodzony kabel lub złącze (w monitorze lub grafie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam dość nietypowy problem. W niektórych grach- np. Stronghold: Crusader, LOKI itp. Z mojego kompa dochodzi dość głośny i męczący ultradźwięk, który ustaje dopiero po wyłączeniu gry. To nie wina głośników, bo wyłączałem je, odłączałem z prądu, ale ultradźwięk nie ustawał, więc co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Sprawdzałeś czy to grafika tak nie piszczy? CZasem tak jest jak zasilania dodatkowego nie ma podpiętego albo się odepnie. A głośniczek systemowy masz jakiś w obudowie/na mobo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 11:04, igor8472 napisał:


Sprawdzałeś czy to grafika tak nie piszczy? CZasem tak jest jak zasilania dodatkowego
nie ma podpiętego albo się odepnie.

Nie wiem, czy na poprzednich kartach też tak nie było. Teraz mam ATI FireGL V3100

Dnia 06.06.2009 o 11:04, igor8472 napisał:

A głośniczek systemowy masz jakiś w obudowie/na mobo?

Ten co robi pip przy włączaniu systemu? Mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może przy otwartej obudowie pograć, jak się sytuacja powtórzy zanurkuj z głową do obudowy żeby dokładniej źródło pisku zlokalizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się