PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2009 o 10:31, mariowsad napisał:

jak myślicie czy do stycznia jego cena niespadnie?

To czy NIEspadnie lub spadnie będzie zależało m.in. od tego, czy intel wprowadzi jakieś nowe procki i stare przeceni, czy może zmniejszy cenę w odpowiedzi na zniżkę cen u AMD (o ile taka będzie). Może być też jakaś czystka magazynów i taniej będą sprzedawać by się wyzbyć towaru, itd. itp...
Jednym słowem wiele czynników może wpłynąć na cenę procesora. Ale ogólnie to jeśli rynek się nie załamie/nie upadnie AMD (broń Boże!) to powinny tanieć procki (zresztą jak reszta elektroniki), tak więc tego E8400 w styczniu może będzie można dostać np. za 100 zł mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 22:43, MSPRISON napisał:

W Domarze

Ja kupowałem w Esc.pl i mogę otwierać obudowę, ale mam np. na kratce z tyłu zasilacza nalepkę, której nie mogę odkleić, i na karcie graficznej.
>Zazwyczaj w sprzęcie na gwarancji się zwyczajnie nie grzebie.
To jak będziesz czyścił komputer ?
>Jeśli chodzi

Dnia 23.08.2009 o 22:43, MSPRISON napisał:

o te błędy, to czytałem na jakimś forum, że może to być problem z kartą sieciową. Jak
się na to zapatrujesz ?

Hmm tu Ci niestety nie pomogę bo na kartach sieciowych się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z kartą graficzną: wentylator buczy, a po wykonaniu testu zobaczyłem, że karta rozgrzewa się do ponad 100 stopni. Czy jest to problem związany z wentylatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice między SATA 1 a SATA 2 ? Czy trzeba kupywać do nich 2 różne kable czy dobydwa mogą byc takie same? Bo chciałbym kupic ten dysk: http://allegro.pl/item716450001_750gb_wd_32mb_sataii_gp_7500aads_energooszczedny.html i podłączyć go pod płyte głowną MSI K8T Neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W teorii róznica jest w transferze, w praktyce jednak i przy sata 1 daleko przekracza on możliwości współczesnych dysków twardych. W SATA2 jest też opcjonalne w jedynce NCQ. Mechanizm tak ustawiający dane do zapisu/odczytu, żeby wymagało to jak najmniej ruchów głowic, co przyśpiesza pracę bo jeśli "po drodze" od żadania które napłyneło jako 1 do tego 2 są jakieś dalsze to czemu ich przy okazji nie zrealizować? głowica będzie tam tak czy siak więc opóźnień niema. W każdym razie kabelek ten sam, i spokojnie możesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 13:00, miCHolo_PL napisał:

Mam mały problem z kartą graficzną: wentylator buczy, a po wykonaniu testu zobaczyłem,
że karta rozgrzewa się do ponad 100 stopni. Czy jest to problem związany z wentylatorem?


Co znaczy, ze buczy ?.
Kreci sie wentylatorek na karcie ?.
Jaka to karta ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robie właśnie starego kompa dla znajomego i mam z nim nie lada problem. Otóż komp ogólnie jest sprawny, natomiast podczas instalacji na nowym, czy też tym samym dysku otrzymuje BSOD z błędem stop 0x0000007B.
Płyta główna GA-K8NS
Proc Sempron 2800+
Graf Radeon 9600
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 19:48, Mateox86 napisał:

Witam. Robie właśnie starego kompa dla znajomego i mam z nim nie lada problem. Otóż komp
ogólnie jest sprawny, natomiast podczas instalacji na nowym, czy też tym samym dysku
otrzymuje BSOD z błędem stop 0x0000007B.
Płyta główna GA-K8NS
Proc Sempron 2800+
Graf Radeon 9600
Czy ktoś ma jakiś pomysł?


Proponuję sprawdzić, czy w BIOS-ie nie masz włączonej blokady na nadpisywanie bootsectora (konkretnej nazwy opcji niestety nie podam, bo w zależności od płyty głównej zmienia się). Jeżeli tak, to nie dziw się, że nie możesz zainstalować systemu.

A tutaj rozwiązanie dot. tego BSOD od Microsoftu:
http://support.microsoft.com/kb/324103/pl (i z tego co widzę, mam rację co do bootsectora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 20:11, Mateox86 napisał:

Jeżeli chodzi o bios to próbowałem juz chyba wszystkich opcji, włącznie z wgraniem 3
różnych wersji.


Zamiast wgrywać różne wersje (bo blokada nadpisania bootsectora może być domyślnie włączona), sprawdź czy nie masz włączonego czegoś o takiej (np.) nazwie:
- Virus Protection
- Bootsector Overwrite
Ewentualnie na tym kompie jest wirus w boot sectorze, w takim wypadku czyt. to:
http://forum.purepc.pl/Sterowniki-and-Biosy-f18/Pomocy-Wirus-BIOS-t98063.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:19, T-Tronix napisał:

Jak mam zmienić format plików na drugim dysku z RAW na NTFS albo FAT32? Bo przy reinstalu
wrzuciło mi na drugi dysk format plików RAW...


Eeee, RAW? To pozostaje albo format danej partycji, albo wieeelodniowe odzyskiwanie danych (tu masz linki do kilka takich programów: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94&Odzyskiwanie+danych). Ewentualnie spróbuj tego, ale może nie podziałać:
http://support.microsoft.com/kb/314097/pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 20:08, ziptofaf napisał:

> Czy ktoś ma jakiś pomysł?


Jeśli to możliwe - wyłącz w biosie SATA (lub AHCI/RAID, czasem nazywa się to SATA native mode). O ile się to uda - po restarcie powinien ruszyć.
Jeśli to niemożliwe - musisz spróbować zainstalować system wraz ze sterownikami do SATA - albo zdobędziesz płytę z XP odpowiednio do tego przygotowanym, albo - o ile dobrze pamiętam - trzeba mieć dyskietkę z tymi sterownikami.

Jeśli to nie pomoże, winy trzeba szukać albo w dysku, albo w kontrolerze płyty głównej... Można spróbować jeszcze wyszarpać RAM... ale najpierw spróbuj wyłączyć SATA w biosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już po problemie. po przegrzebaniu biosu i wymianie niemal wszystkich części przyszła kolej na ostatni element czyli napęd dvd. i okazało się że to on był uszkodzony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się