PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Słuchajcie dziś zainstalowałem sobie Everesta Ultimate Edition i oto co ujrzałem (screen) Chodzi mianowicie o płytę główną :/ czy to prawda że mam złącze PCI?? Jak tak to jak to sprawdzić żebym był pewny na 100% nigdy nie wiedziałem że ta płyta może mieć PCI proszę o pomoc

20090826232148

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie zdążyłem edytować i jeszcze to mi wyskakuje i nie wiem co to jest nie ważne czy mozilla czy winamp pomóżcie dopiero co system przeinstalowałem

20090826235548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego nie odkryłeś, praktycznie każda płyta ma choć jedno złącze PCI. Ale uwaga, nie myl złącza PCI z PCI-E. PCI służy tylko do montowania kart rozszerzeń (typu karta dźwiękowa, czasami sieciowa itd.), i to raczej tych starszych. Natomiast na PCI-E montuje się karty grafiki. Jest jeszcze wersja PCI-E służąca do montażu nowszych kart rozszerzeń, jest ona znacznie krótsza od zwykłego PCI-E. Jeśli chodzi o twoją płytę, to ma ona tylko PCI i AGP (poprzednika PCI-E). Mam nadzieję, że już wszystko jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 00:36, Kreeg napisał:

Nic wielkiego nie odkryłeś, praktycznie każda płyta ma choć jedno złącze PCI. Ale uwaga,
nie myl złącza PCI z PCI-E. PCI służy tylko do montowania kart rozszerzeń (typu karta
dźwiękowa, czasami sieciowa itd.), i to raczej tych starszych. Natomiast na PCI-E montuje
się karty grafiki. Jest jeszcze wersja PCI-E służąca do montażu nowszych kart rozszerzeń,
jest ona znacznie krótsza od zwykłego PCI-E. Jeśli chodzi o twoją płytę, to ma ona tylko
PCI i AGP (poprzednika PCI-E). Mam nadzieję, że już wszystko jasne :)


A ja sobie zrobiłem nadzieję że nową karciochę kupie a to całą płytę trza wymienić :) dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy chcę wejść na jakiś dysk wyświetla mi się okno ''''otwórz za pomocą'''', ktoś wie co się dzieje ?
edit: ta fajnie ,że zamazałem wszystko oprócz minimalizacji ... eh : )

20090827111623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zepsuł mi się w Lipcu komputer, zawiozłem go do sklepu bo był na gwarancji. Czekam już ponad miesiąc... miesiąc bez kompa... jak można dysk wymieniać ponad miesiąc czasu ?! Mają na naprawę 28 dni roboczych. Jutro mija termin, co będę mógł zrobić, co będę mógł dostać/zyskać itp, jak jutro na jutro komputera mi nie zrobią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 18:08, crash807 napisał:

Zepsuł mi się w Lipcu komputer, zawiozłem go do sklepu bo był na gwarancji. Czekam już
ponad miesiąc... miesiąc bez kompa... jak można dysk wymieniać ponad miesiąc czasu ?!
Mają na naprawę 28 dni roboczych. Jutro mija termin, co będę mógł zrobić, co będę mógł
dostać/zyskać itp, jak jutro na jutro komputera mi nie zrobią ?


Sam powiedziałeś - 28 dni roboczych. Czyli odlicz soboty i niedziele (hmmm, 8 dni odpada w samym lipcu) , mają więc jeszcze sporo czasu. Wolę nie wiedzieć, gdzie kupowałeś kompa, skoro taką kpinę odwalają z gwarancjami....

A co do tego, co możesz zrobić, gdy termin zostanie przekroczony - podjąć kroki prawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jak jutro nie oddadzą to co mogę zrobić... pozostaje tylko podać ich do sądu tak? I jak wygram sprawę to oddają mi tylko kasę czy jeszcze jakąś karę płaca i dostaję jakieś odszkodowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nero Showtime , fajne to jest napisy idealnie zsynchronizowane . Pytanie
Da się pobrać do tego kodeki , lub coś zrobić, żeby używało tych ściągniętych z allplayera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czysto orientacyjne. Mój brat strasznie się napalił na diablo 3 i specjalnie dla tej gry kupi nowego kompa. Gra będzie gdzieś koło 2011. Czy wydając dzisiaj na kompa z monitorem ok. 3000zł (1000zł na monitor) można być pewnym że d3 będzie pięknie śmigało za te 2 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 00:12, Pile napisał:

Mam pytanie. Czysto orientacyjne. Mój brat strasznie się napalił na diablo 3 i specjalnie
dla tej gry kupi nowego kompa. Gra będzie gdzieś koło 2011. Czy wydając dzisiaj na kompa
z monitorem ok. 3000zł (1000zł na monitor) można być pewnym że d3 będzie pięknie śmigało
za te 2 lata?


Blizzard jeszcze nigdy nie skopał sprawy optymalizacji kodu, a i D3 nie prezentuje się aż tak niesamowicie w udostępnianych materiałach, więc sądzę, że nie powinno być problemów, o ile będzie to PC stworzony do grania, a nie polecony w sklepie przez sprzedawcę/kupiony na allegro :P

PS A co, Blizzard ogłosił, że premiera w 2011? Czy masz jakieś super tajne dojścia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupisz a za rok już będzie słaby za dwa lata jeszcze bardziej a za trzy kupisz go za pół ceny... jednak co będziesz robił do tamtego czasu? trzymał go na szafie? wtedy warto poczekać...
będziesz grał w inne gry? kupuj odrazu... aby mieć zawsze kompa na czasie najlepiej co miesiąc wymieniać sprzęt na lepszy i zawsze będzie dobry a jak go zapuścisz to za trzy lata przyda się nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy zmieniam opcje nagrywanie dźwięku na mikrofon z kamery internetowej po kliknięciu Zastosuj opcja nagrywania wraca na domyślne urządzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THX. Mam jeszcze pytanko. Szukam jakiegoś dobrego programu a''la key loger tylko że dla mnie. Chciałbym widzieć co ktoś wpisuje na moim kompie. Dobrze by było gdyby taki program był darmowy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można zresetować BIOS w laptopie nie bawiąc się w rozkręcanie i nie wchodząc w sam BIOS? Mam nowego notebooka i nie chce mi się nawet BIOS odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się