PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mam pytanie czy można zmienić podział dysku na partycje bez formatowania ? Dziś dostałem laptopa i tam jest tak beznadziejny podział, że na partycji systemowej jest 300 GB a na drugiej partycji 15 GB.... Chciałbym to zmienić, ale czy da się bez formatowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Menadżerów które podał igor nawet nie tykaj, spełniają swoją rolę ale lubią gubić dane, ściągnij darmowego Gparted i bez problemu to zrobisz i nic nie zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 18:04, blacklio2 napisał:

Menadżerów które podał igor nawet nie tykaj, spełniają swoją rolę ale lubią gubić dane,
ściągnij darmowego Gparted i bez problemu to zrobisz i nic nie zginie


Ok, bardzo dziękuje za rade. Zaraz sie wezmę za to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 20:16, blacklio2 napisał:

Przerabiałem to kilkanaście razy w firmie a i w domu się zdarzało, bez pomocy użytkownika
nic nie powinno się zgubić :)

Dobra, ściągąłem to i co dalej ? Nie wiem jak to włączyć nie moge znaleźć pliku exe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 21:36, S1G napisał:

A jakie pliki są? być może to jakieś archiwum albo obraz płyty startowej.


Już poradziłem sobie z podziałem, tylko zastanawia mnie to, że z jedną partycją nie mogłem za wiele zrobić, tzn chciałem ją zwiększyć a nie mogłme musiałem tworzyć oddzielną i nazywała się ona RECOVERY. Nie wiem po co oni stworzyli taką partycję i do czego ona ma służyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do odzyskiwania systemu po awarii, w laptopach to normalne (zamiast nośnika z systemem i kolejnego z całą resztą masz taką partycję na której jest zarówno system jak i sterowniki, dołączone oprogramowanie itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo denerwujący problem: za karzdym razem kiedy włączam komputer uruchamia się mase programów i plików między innymi: moje dokumenty, kreator dodawania nowego sprzętu=??, masa dymków i chmurek informujących o wykryciu nowego sprzętu??, antywirus, tabelka z informacjami z antywirusa, gg(można pominąć), informacja z gg o aktualizacji, jakaś reklama i okienko z routera... gdy to wszystko zamknę minie godzina co mogę z tym zrobić i jak?

20090910080652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na pewno sterowniki dobrze poinstalowane?

1. Srawdź w Menadzreże Sprzęty przy których komponetach sąwykrzykniki
2. Menu Start/Uruchom wpisz ''msconfig'' bez apostrofów, orzejdź do zakładki ''uruchamianie'' Możesz tam niektóre zbedne programy powyłączać.
3. Na wyłączanie reklam w komunikatorach są w necie pluginy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym połączyć laptopa z kompem stacjonarnym tzn żeby dyski były widziane w sieci. Nie moge zrobić żeby byly widoczne... Na jednym jest xp a na drugim vista i mam problem, proszę o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzi te dyski tylko teraz jak chce wejsc na jakiś dysk to pisze "System windows nie może uzyskać dostępu do... " co mam zrobić abym mógł wejść na ten dysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 19:33, blacklio2 napisał:

OK, ale restartuje czy normalnie wisi komp?
Rozruch tutaj nic nie ma do rzeczy


Oddałem go do serwisu, okazało się, że dysk miałem zepsuty. ;)
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 10:53, mariowsad napisał:

a co zrobić z otwieraniem się moich dokumentów?


Zainstaluj CCleaner i zrób screena z zakładki autostart. Generalnie możesz nim też kompa przeczyścić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się