PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam modem neostrady (Sagem F@st 800) i router DIR-300.
Moj komputer jest juz polaczony z internetem przez modem neo.
Chce zrobic ze swojego komputera pewnego rodzaju serwer - polaczyc router z kompem w taki sposob by router mogl skorzystac z internetu i przeslac go przez wifi do innych jednostek.
Pod wzgledem hardware mam dostepne wszystko.
Nie wiem jak sie zabrac za software.
Please help...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Prawym na ''moje miejsca sieciowe'' i wlasciwosci
- Tak samo wlasciwosci Polaczenia lokalnego
- Tak samo dla protokol TCP/IP
- wpisujesz recznie IP (np. 192.168.1.5) i maske (255.255.255.0)
- Teraz zatwierasz i podobnie jak Polaczenie lokalne to teraz edytujesz wlasciwosci ''Internet ADSL''
- Zakladka ''Zaawansowane'' - ''Zezwalaj innym uzytkownikom...''
(kabelek sieciowy laczysz miedzy gniazem LAN w PC, a gniazdem WAN w routerze)
- W routerze ustaw adres IP routera na 192.168.1.6 i maske jak wczesniej na kompie
- W zakladce polaczenia wybierz staly adres i podajesz adres swojego PC, DNS takze.

Powinno smigac ;) (oczywiscie tak dlugo jak twoj PC jest podlaczony do internetu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!
Mam problem Z kompem kolegi
Zawiesza sie podczas wlaczania << ta głowna strona\pierwsza POJAWIAJACA SIE>>(chcielismy go podkrecic)
I nie wiemy jak cofnac go do domyslnych ustawien
Help !!!!!
To jest athlon 64 3000+
Radeon 4650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 13:25, Crew_900 napisał:

Mam pytanko. Co to jest i czy mi to jest potrzebne ? :


Pewnie, ze potrzebne.
Sciagnij ze stronki producenta Twojej plyty glownej sterowniki mostka polnocnego i je zainstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 20:59, DesMonD__PL napisał:

Witam !!
Mam problem Z kompem kolegi
Zawiesza sie podczas wlaczania << ta głowna strona\pierwsza POJAWIAJACA SIE>>(chcielismy
go podkrecic)
I nie wiemy jak cofnac go do domyslnych ustawien
Help !!!!!
To jest athlon 64 3000+
Radeon 4650


Zworka cmos lub wyciagnijcie baterie na pare minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... dawałem to w temacie "problemy z internetem", ale tam nie było zbyt wielu skorych do pomocy. A problem jest poważny, bo potrzebuje internetu, więc...

- mój komputer się zepsuł i muszę korzystać z laptopa. Problem w tym, że na latpopie działa TYLKO iplus, który jest... hmmm - strasznie wolny. Chcicałbym podłączyć kabel od mojego "domowego" internetu, więc wpinam kabel, w laptopie lampka się świeci, że wpięty, na komputerze we "dwóch komputerkach" i w "połączeniach sieciowych" pokazuje, że internet jest połączony, że działa itp, ale kiedy wejdę do netu (firefox, opera IE, cokolwiek) to nie działa i nie ładuje się żadna strona... pomożecie?

*Nie to nie problem z internetem - na xboksie śmiga aż miło... dam sobie "coś" uciąć, że problem tkwi w laptopie, w konfiguracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 21:23, Misquamaqus napisał:

Firewal lub inna blokada dobrze skonfigurowana ?.

A powiesz, jak to zrobić? ;>

Dnia 11.09.2009 o 21:23, Misquamaqus napisał:

W biosie masz wlaczona opcje lan ?.

O... to muszę sprawdzić

Dnia 11.09.2009 o 21:23, Misquamaqus napisał:

Sterowniki do usb wgrane ?.

Co ma USB do kabla sieciowego? Laik jestem ;p

Dnia 11.09.2009 o 21:23, Misquamaqus napisał:

Polaczenie sieciowe skonfigurowane ?.

Zawsze jak podłączam konfiguruje i zawsze jestem pewien iż jest dobrze ;)

Dnia 11.09.2009 o 21:23, Misquamaqus napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten twój "domowy" internet nie ma czasem wpisanych na serwerze/routerze adresów mac uprawionych kart sieciowych? np w mojej sieci osiedlowej tak jest, bez zarejestrowanego mac-a mogę co najwyżej z sieci lokalnej korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 21:59, S1G napisał:

A ten twój "domowy" internet nie ma czasem wpisanych na serwerze/routerze adresów mac
uprawionych kart sieciowych? np w mojej sieci osiedlowej tak jest, bez zarejestrowanego
mac-a mogę co najwyżej z sieci lokalnej korzystać.

No to jest taki "osiedlak". Nie mam routera - od kabel ze ściany wychodzi ;p. Cóż - najwyżej napiszę do admina, żeby mi przypisał nowy adres do laptopa O_o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem i ciagle sprawdzalem co robilem nie tak - w koncu wykrylem sprawce - karta sieciowa jest zepsuta.
Co ciekawe moge ja konfigurowac wedle uznania i dziala swietnie.
W kazdym razie dzieki za poradnik - jak wymienie sieciowke to niewatpliwie pomoze mi postawic siec domowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 21:26, wsaadman napisał:

Co ma USB do kabla sieciowego? Laik jestem ;p


Musisz miec modem internetowy, z ktorego mozna korzystac z karty sieciowej lub z usb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porty usb nie mają lampki oznaczającej włożenie wtyczki, wiec musi mieć internet "eternetowy" (swoją drogą nie wszystkie karty sieciowe maja stosowną diodę, np moja jej niema)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 07:42, S1G napisał:

porty usb nie mają lampki oznaczającej włożenie wtyczki, wiec musi mieć internet "eternetowy"
(swoją drogą nie wszystkie karty sieciowe maja stosowną diodę, np moja jej niema)


Masz racje...u mnie gniazdko ethernetowe ma lapke.
Wczesniej korzystalem z usb, bo mialem konflikt sprzetowy pomiedzy modemem a karta sieciowa zintegrowana.
Wymiana modemu rozwiazala problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak mój brat uruchomi TIBIĘ to mój komputer bardzo intensywnie pracuje i zużywa dużo pamięci, karty graficznej i procesora ?
Przecież ani to Crysis czy Q4....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 13:13, TetraGramaton napisał:

Dlaczego jak mój brat uruchomi TIBIĘ to mój komputer bardzo intensywnie pracuje i zużywa
dużo pamięci, karty graficznej i procesora ?

Co do grafy i RAMu to nie wiem, ale gdzieś czytałem, że Tibia zjada 100% procka, żeby blokować ewentualne cheatowanie/farmienie - dwie kopie gry odpalone naraz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z wyświetlanym obrazem.
Znacie ten efekt gdy po świeżo wydrukowanym dokumencie przejedzie się dłonią i powstaną ślady przetarcia?
Coś podobnego mam na monitorze, normalnie jakby ktoś przejechał dłonią w prawą stronę (właśnie w prawo idą te ślady).
Tyczy się to zarówno białego na ciemnym tle jak i czarnego na jaśniejszym. Tak się dzieje od jakiś 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 14:55, mariowsad napisał:

a jaki masz monitor ?? może już stary>??

Samsung SyncMaster 901n. może to coś z matrycą?
Ile wynosi gwarancja na monitor? I czy naprawia sie to czy wymienia monitor? Nowego nie będę kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale o sieciach lokalnych nie znalazłem nic innego.
Jak już podłącze dwa komputery do routera to co mam później zrobić ? coś konfigurować ? jak tak to co i jak proszę napisać krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się